Як правильно топити дровами

Як правильно топити дровами

Жителі Київщини стикаються із необхідністю опалювати житло дровами, і для багатьох це вперше. Опалення дровами – це нескладно та надійно: їх ніхто не відключить та не забере. Для тих, хто нещодавно переїхав до сільського будиночка чи котеджу з твердопаливним котлом, розповідаємо, як обігріти будинок дровами, щоб отримати максимум тепла.

Опалення на дровах: нюанси підбору палива

  • Параметр «жаркості» дров називається теплотворність. Що цифра, то більше тепла в одиниці ваги чи обсягу дров. За цією ознакою лідирують граб, дуб, акація.
  • Для першого розпалу в сезоні візьміть м'які, легко займисті породи: сосну, березу або вільху. Остання ще й очистить димар від нагару.
  • Можна комбінувати м'які породи з твердими, смолисті — з очищаючими, щоб оптимізувати процес опалення та перетворити його на нескладну рутину.
  • Для відкритих вогнищ радять породи з низькою смольністю: дуб, ясен, вільха.

Як правильно топити котел дровами

Правильне використання котла починається на етапі зрубу дров. Рання зима вважається найкращим періодом для заготівлі лісу, тому що в цей час дерев'яний сік йде зі стовбура в коріння. Дрова доведеться довше сушити, якщо вони були зрубані влітку (коли волога циркулює між корінням та листям) або взимку (коли в лісі довгий час сиро).

Далі, щоб забезпечити обігрів будинку дровами, потрібно довести їх до прийнятної вологості. На сирих дровах котел працює менш ефективно та швидше забивається нагаром. Для просушування до рівня вологості 20-25% зазвичай вистачає одного тижня сушіння в закритому приміщенні або одного місяця у вуличній дровниці.

Ось ще кілька порад про те, як опалити будинок дровами максимально ефективно за допомогою правильного сушіння.

  • Якщо скласти поліна кліттю — взаємно перпендикулярними рядами — вони швидше висохнуть.
  • Не кидайте дрова з вулиці одразу в топку. Візьміть оберемок і дайте йому відлежатися в приміщенні кілька днів, щоб додатково підсохнути.
  • Якщо ви замовили дрова цурки, можна не рубати їх усі відразу. Зробіть партію полін на тиждень і занесіть її в тепло — заразом підсохне.

Як правильно топити піч дровами: процедура розпалювання

  1. Очистіть топку та зольник від попелу, щоб була достатня тяга.
  2. Укладіть поліна в топці з якомога меншими проміжками. Таким чином, потік повітря сповільниться, і дрова горітимуть довше.
  3. На решітку викладайте великі поліни або цурки, зверху на них — поліни тонші, потім скіпки, тріски та папір.
  4. Таку закладку розпалюйте зверху. Тоді горіння почнеться з дрібних лучинок і переходитиме на великі колоди. У результаті температура в будинку почне підніматися через 20-30 хвилин, а знову закладати дрова потрібно буде нескоро, тому що вогонь поволі поширюється зверху донизу.
  5. Якщо тривалість горіння не є важливою, а потрібно швидко дати тепло, зробіть навпаки: вниз покладіть папір і тріски, зверху — колоди, підпалюйте знизу.

Як правильно топити камін дровами

Розпалювання каміна принципово не відрізняється від котла та печі. Заради естетики дрова в каміні складають у «курінь», але якщо ваша мета — опалення, то можна і «колодцем», і рівними рядами, якщо дозволяють розміри топки.

У відкритих камінах слід стежити за напрямком диму. Якщо він йде до приміщення, потрібно відкрити верхню заслінку, щоб збільшити отвір у димарі та посилити «витяжку». Якщо і це не допомагає, то проблема, швидше за все, у димарі.

Наші менеджери допоможуть вам визначитися з породою та поколом дров. Мінімальне замовлення всього 1 кубометр: якщо не сподобається, невелику партію можна швидко спалити або залишити про запас, а нову взяти більш підходящу. Готові сприяти у ваших експериментах.

Коментарі
Нові статті
29.11.2022
Як правильно топити дровами
Як правильно топити дровами
Жителі Київщини стикаються із необхідністю опалювати житло дровами, і для багатьох це вперше. Опалення дровами – це нескладно та надійно: їх ніхто не відключить та не забере. Для тих, хто нещодавно переїхав до сільського будиночка чи котеджу з твердопалив..
29.11.2022
Заготівля та зберігання дров
Заготівля та зберігання дров
Цього року заготівля дров в Україні потрібна не лише сільським мешканцям, а й тим городянам, хто не хоче сподіватися на нестабільну нині електрику та газ. Отже, ви купили буржуйку або твердопаливний котел, перебудували свою опалювальну систему та шукаєте,..
11.11.2022
Які дрова кращі
Які дрова кращі
Які дрова краще? Поради від пічників та шашличників Як правильно відповісти на запитання «які дрова краще»? «Дивлячись для чого». Для опалення — щоб довше горіли і менше коптили, для мангалу — щоб довше тліли і пахли, для парилки — щоб потім дихало лег..