Брус дерев'яний

ЕРЕВ'ЯНИЙ БРУС ОБРІЗНИЙ І СТРУГАНИЙ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА

Брус - це дерев'яна заготовка квадратного або прямокутного перерізу. Довжина сторони становить 20-250 мм. Струганим брусом називають висушені заготовки, обпиляні з усіх боків.

Звертайтеся в нашу компанію, щоб купити брус дерев'яний за вигідною ціною. Ви отримаєте добірні пиломатеріали зі зручною доставкою по Київській області.

брус дерев'яний

БРУС ДЕРЕВ'ЯНИЙ: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ПЕРЕВАГИ

 • Міцність і довговічність
 • Чітко визначені форма і розміри заготовки з мінімальними допусками
 • Зручність в роботі завдяки рівності і стандартним розмірам
 • Можливість швидко зводити стіни і цілі будівлі з дерев'яного брусу
 • Легкість матеріалу дозволяє полегшити конструкцію та знизити витрати на фундамент
 • Брус не всихає та не викривляється під впливом температури або вологості
 • Добрі теплоізоляційні властивості
 • Гіпоалергенність, безпека для здоров'я
 • Мінімальна обробка і догляд за умови використання брусу для внутрішніх робіт
 • Відсутність шкідливих домішок і випарів
 • Привабливий природний колір і фактура

ЯК ВИГОТОВЛЯЮТЬ БРУС ДЕРЕВ'ЯНИЙ

Спочатку підбирають колоди необхідної породи і якості. Найчастіше струганий брус виробляють із сосни, ялини, вільхи, бука, дуба або модрини. Також звертають увагу на кількість сучків і форму колоди. Далі колоди надходять на стрічкову пилораму, де з них нарізають заготовки з заданим (квадратним або прямокутним) перерізом.

Щоб отримати сухий брус, заготовки направляються на сушку в спеціальній сушильній камері або в природних умовах. Перший варіант сушки за кілька тижнів доводить заготовки до вологості 12-20%, але після цього на них можуть з'явитися дрібні поверхневі тріщини. Другий - очевидно, довший, але і більш м'який для деревини спосіб.

Для отримання деталей зі строго квадратним перерізом по всій довжині бруси проходять обробку з усіх боків на спеціальному чотирибічному верстаті. Строжку проводять саме після сушіння, тому що в процесі випаровування вологи може проявитися внутрішня напруга волокон, через що деревина може викривити і потріскатися. Щоб остаточний продукт – брус сухий струганий – не мав цих недоліків і більше не змінював форму під впливом вологості, чистову обробку потрібно проводити на заготовці зі стандартною вологістю.

ЯКИЙ БРУС КУПИТИ ДЛЯ ЯКИХ ЦІЛЕЙ?

Форма і механічні параметри брусу струганого роблять його універсальним будівельним матеріалом. Заготовки з квадратним перерізом чудово підходять для зведення каркасів будинків, котеджів і дач. Особливо вигідно буде купити дерев'яний брус для крокв і інших несучих елементів даху. Якщо планується дерев'яний паркан, огорожу можна зробити з дошки необрізної, а брус може виступати опорою для них.

Більш того, сауну, терасу, баню або альтанку можна вибудувати повністю з брусу. І несучі конструкції, і покриття підлоги або даху будуть рівними і міцними. У дво- або триповерхових будинках потрібні безпечні, міцні й естетичні сходи, які також легко і швидко спорудити з брусу дерев'яного. Деталі добре стикуються один з одним завдяки стандартним розмірам, низька вологість виключає можливість викривлення, а міцна деревина забезпечить довговічність конструкції.

Щоб створити рівні та стійкі стільці, столи або дивани, краще взяти брус сухий струганий. Він частіше використовується для більш точних робіт, тому що дерев'яний брус камерної сушки має вищу ціну. Коли дизайн інтер'єру вимагає декоративних балок на стінах і стелі, саме брус підходить найкраще. Натуральна текстура дерева створює затишну атмосферу в квартирі, будинку або кафе.

Для конструкцій, які будуть використовуватися в умовах перепадів вологості (тобто сауни, тераси і лазні), краще купити дерев'яний брус і дошки природної вологості. Соснові пиломатеріали слугуватимуть довше в таких умовах за рахунок високого вмісту смол, які надають деревині додаткову міцність.

 

купити дерев'яний брус

Як обрати якісний брус за вигідною ціною?

 • Зверніть увагу на зрізи (торці) заготовок. Річні кільця повинні бути розташовані якомога ближче до 90о до площини поздовжнього розпилювання. Такий тип розпилу називається радіальним і забезпечує максимальну міцність і вологостійкість дерева. Якщо ж кут між річними кільцями і поздовжньою поверхнею приблизно дорівнює 45о, тип розпилу називається змішаним і також має прийнятні властивості. У заготовок з тангенціальним розпилом річні кільця паралельні до основної площини, що знижує стійкість деталей до вологи і розтріскування.
 • Якщо ви плануєте брус купити для будівництва повноцінного будинку, пам'ятайте, що від вологості дерев'яних будматеріалів залежить тривалість будівництва. Пиломатеріали природної вологості дають усадку і змінюють форму протягом 6-12 місяців, поки не висохнуть. До цього часу немає сенсу проводити внутрішній ремонт, оскільки штукатурка та інші оздоблювальні матеріали можуть обсипатися. Сухий струганий брус дозволяє почати роботи з внутрішнього оздоблення вже через кілька тижнів.
 • Перевірте колір і фактуру деревини. На поверхні не повинно бути синіх плям і чорних крапок, що свідчать про грибкове зараження.
 • Переконайтеся, що кількість і тип сучків (врослі, підгнилі тощо) відповідає заявленому сорту якості. Гнилі, «хворі» сучки можуть випасти з дошки або бруска, що впливає на міцність конструкції.
 • Оцініть кількість наскрізних тріщин. Очевидно, тріщини знижують міцність заготовки.
 • Купуючи калібровані пиломатеріали в Києві, враховуйте, що розміри брусу будуть на 5-10 мм менше, ніж заявлені. Це пов'язано з тим, що заготовки стандартних розмірів, які надходять з пилорами, зменшуються після обробки на рейсмусі або чотирибічному верстаті.
 • Якщо виробник пропонує купити брус різних порід, оцініть плюси і мінуси кожної з них. Наприклад, ялиновий брус має найнижчу ціну, але це найм'якіша і найбільш схильна до гниття порода. Осика добре переносить високу вологість, але може бути важко знайти заготовки великих розмірів. Сосна має оптимальні показники ціни, твердості, легкості обробки і стійкості до гниття. Модрина і дуб коштують дорожче за рахунок дуже високої щільності і стійкості навіть до прямого впливу води.

ЧОМУ ВАРТО ЗАМОВИТИ ДЕРЕВ'ЯНИЙ БРУС У КОМПАНІЇ DROVA-KIEV?

Наша компанія пропонує:

 • Сухий струганий дерев'яний брус із сосни
 • Великий асортимент товарів з дерева, в тому числі дрова для опалення    
 • Відбірна деревина з екологічно чистих лісництв
 • Доставка на будь-який день і час без вихідних
 • Швидко перевозимо замовлення на власних вантажних автомобілях
 • Доставка по всій території Київської області (вартість залежить від відстані)
 • Доступні будь-які способи оплати (готівкою, безготівковий розрахунок, переказ на картку)
Відгуки
Вадим
Вадим
12.08.2022
Дрова колоті дуб 35 см, товщина поколу 10 см
Дрова колоті дуб 35 см, товщина поколу 10 см
Подъехал за сеткой дров на шашлыки, убедили взять полный багажник, что в сумме дешевле. Так что теперь на даче эти дрова лежат, каждый раз за ними ездить не нужно. Приятно, когда продавец не на пофиг работают, стараются помочь...
Артем
Артем
03.08.2022
Брикети Nestro із дуба
Брикети Nestro із дуба
Отличные дрова, беру только сдесь, всем реккомендую...