Брус дерев'яний

Древ'яний брус обрізний і струганий для будівництва

Брус - це дерев'яна заготовка квадратного або прямокутного перерізу. Довжина сторони становить 20-250 мм. Струганим брусом називають висушені заготовки, обпиляні з усіх боків.

Звертайтеся в нашу компанію, щоб купити брус дерев'яний за вигідною ціною. Ви отримаєте добірні пиломатеріали зі зручною доставкою по Київській області.

брус дерев'яний

Брус дерев'яний: основні характеристики та переваги

 • Міцність і довговічність
 • Чітко визначені форма і розміри заготовки з мінімальними допусками
 • Зручність в роботі завдяки рівності і стандартним розмірам
 • Можливість швидко зводити стіни і цілі будівлі з дерев'яного брусу
 • Легкість матеріалу дозволяє полегшити конструкцію та знизити витрати на фундамент
 • Брус не всихає та не викривляється під впливом температури або вологості
 • Добрі теплоізоляційні властивості
 • Гіпоалергенність, безпека для здоров'я
 • Мінімальна обробка і догляд за умови використання брусу для внутрішніх робіт
 • Відсутність шкідливих домішок і випарів
 • Привабливий природний колір і фактура

Як виготовляють брус дерев'яний

Спочатку підбирають колоди необхідної породи і якості. Найчастіше струганий брус виробляють із сосни, ялини, вільхи, бука, дуба або модрини. Також звертають увагу на кількість сучків і форму колоди. Далі колоди надходять на стрічкову пилораму, де з них нарізають заготовки з заданим (квадратним або прямокутним) перерізом.

Щоб отримати сухий брус, заготовки направляються на сушку в спеціальній сушильній камері або в природних умовах. Перший варіант сушки за кілька тижнів доводить заготовки до вологості 12-20%, але після цього на них можуть з'явитися дрібні поверхневі тріщини. Другий - очевидно, довший, але і більш м'який для деревини спосіб.

Для отримання деталей зі строго квадратним перерізом по всій довжині бруси проходять обробку з усіх боків на спеціальному чотирибічному верстаті. Строжку проводять саме після сушіння, тому що в процесі випаровування вологи може проявитися внутрішня напруга волокон, через що деревина може викривити і потріскатися. Щоб остаточний продукт – брус сухий струганий – не мав цих недоліків і більше не змінював форму під впливом вологості, чистову обробку потрібно проводити на заготовці зі стандартною вологістю.

Який брус купити для яких цілей?

Форма і механічні параметри брусу струганого роблять його універсальним будівельним матеріалом. Заготовки з квадратним перерізом чудово підходять для зведення каркасів будинків, котеджів і дач. Особливо вигідно буде купити дерев'яний брус для крокв і інших несучих елементів даху. Якщо планується дерев'яний паркан, огорожу можна зробити з дошки необрізної, а брус може виступати опорою для них.

Більш того, сауну, терасу, баню або альтанку можна вибудувати повністю з брусу. І несучі конструкції, і покриття підлоги або даху будуть рівними і міцними. У дво- або триповерхових будинках потрібні безпечні, міцні й естетичні сходи, які також легко і швидко спорудити з брусу дерев'яного. Деталі добре стикуються один з одним завдяки стандартним розмірам, низька вологість виключає можливість викривлення, а міцна деревина забезпечить довговічність конструкції.

Щоб створити рівні та стійкі стільці, столи або дивани, краще взяти брус сухий струганий. Він частіше використовується для більш точних робіт, тому що дерев'яний брус камерної сушки має вищу ціну. Коли дизайн інтер'єру вимагає декоративних балок на стінах і стелі, саме брус підходить найкраще. Натуральна текстура дерева створює затишну атмосферу в квартирі, будинку або кафе.

Для конструкцій, які будуть використовуватися в умовах перепадів вологості (тобто сауни, тераси і лазні), краще купити дерев'яний брус і дошки природної вологості. Соснові пиломатеріали слугуватимуть довше в таких умовах за рахунок високого вмісту смол, які надають деревині додаткову міцність.

 

купити дерев'яний брус

Як обрати якісний брус за вигідною ціною?

 • Зверніть увагу на зрізи (торці) заготовок. Річні кільця повинні бути розташовані якомога ближче до 90о до площини поздовжнього розпилювання. Такий тип розпилу називається радіальним і забезпечує максимальну міцність і вологостійкість дерева. Якщо ж кут між річними кільцями і поздовжньою поверхнею приблизно дорівнює 45о, тип розпилу називається змішаним і також має прийнятні властивості. У заготовок з тангенціальним розпилом річні кільця паралельні до основної площини, що знижує стійкість деталей до вологи і розтріскування.
 • Якщо ви плануєте брус купити для будівництва повноцінного будинку, пам'ятайте, що від вологості дерев'яних будматеріалів залежить тривалість будівництва. Пиломатеріали природної вологості дають усадку і змінюють форму протягом 6-12 місяців, поки не висохнуть. До цього часу немає сенсу проводити внутрішній ремонт, оскільки штукатурка та інші оздоблювальні матеріали можуть обсипатися. Сухий струганий брус дозволяє почати роботи з внутрішнього оздоблення вже через кілька тижнів.
 • Перевірте колір і фактуру деревини. На поверхні не повинно бути синіх плям і чорних крапок, що свідчать про грибкове зараження.
 • Переконайтеся, що кількість і тип сучків (врослі, підгнилі тощо) відповідає заявленому сорту якості. Гнилі, «хворі» сучки можуть випасти з дошки або бруска, що впливає на міцність конструкції.
 • Оцініть кількість наскрізних тріщин. Очевидно, тріщини знижують міцність заготовки.
 • Купуючи калібровані пиломатеріали в Києві, враховуйте, що розміри брусу будуть на 5-10 мм менше, ніж заявлені. Це пов'язано з тим, що заготовки стандартних розмірів, які надходять з пилорами, зменшуються після обробки на рейсмусі або чотирибічному верстаті.
 • Якщо виробник пропонує купити брус різних порід, оцініть плюси і мінуси кожної з них. Наприклад, ялиновий брус має найнижчу ціну, але це найм'якіша і найбільш схильна до гниття порода. Осика добре переносить високу вологість, але може бути важко знайти заготовки великих розмірів. Сосна має оптимальні показники ціни, твердості, легкості обробки і стійкості до гниття. Модрина і дуб коштують дорожче за рахунок дуже високої щільності і стійкості навіть до прямого впливу води.

Чому варто замовити дерев'яний брус у компанії drova-kiev?

Наша компанія пропонує:

 • Сухий струганий дерев'яний брус із сосни
 • Великий асортимент товарів з дерева, в тому числі дрова для опалення    
 • Відбірна деревина з екологічно чистих лісництв
 • Доставка на будь-який день і час без вихідних
 • Швидко перевозимо замовлення на власних вантажних автомобілях
 • Доставка по всій території Київської області (вартість залежить від відстані)
 • Доступні будь-які способи оплати (готівкою, безготівковий розрахунок, переказ на картку)

Відповіді на найпоширеніші питання про дерев'яний брус

 1. Які бувають види бруса?
Сьогодні прагне купити дерев'яний брус Київська область наступних видів:
 • цілісний та клеєний;
 • сухий і свіжоспилений;
 • сструганий та неструганий;
 • сосновий;
 • дубовий.
 1. Що являє собою цілісний і клеєний брус?
Цілісний виходить після розпилу колоди, відповідно, якість таких пиломатеріалів безпосередньо пов'язана з вихідною деревною сировиною. Можуть зустрічатися сучки та шорсткості. Клеєний же виготовляється з максимально якісних та добірних складових. Звичайно, що й ціна дерев'яного бруса такого виду вища за попередній варіант. Дерево розпилюється, вивчається, піддається поверхневій обробці, а отримані елементи склеюються водостійким нетоксичним і повністю нешкідливим клеєм. Результатом таких процесів є одержання на виході якісного та довговічного продукту.
 1. Сухий та свіжоспиляний брус – що це?
Сухий виготовляється шляхом висушування. Максимальна вологість такого продукту не перевищує 10-15%. Намагається такий дерев'яний брус купити Київ та інші міста, тому що він ефективний у будівництві та ремонті, оскільки він демонструє високі показники протистояння природним деформаціям. Свіжоспиляний варіант – це, як можна зрозуміти з його назви, деревина з більшим вмістом вологи, ніж попередні вироби, тому він повинен піддаватися доскональній обробці. При цьому такий брус досить дешевий.
 1. Що таке брус дерев'яний струганий та неструганий?
Це пиломатеріал із прямокутним або квадратним перетином, отриманий при первинній обробці деревини. Використовується у будівництві та ремонтних роботах, а також для виробництва меблів. Це повністю екологічна сировина, проста у використанні і при цьому довговічна. Грамотна просушка та обробка здатні зробити даний матеріал стійким до вологості, зношування та гниття. Неструганий використовується як додатковий матеріал. Якщо порівнювати з попередніми, то цей вид не піддається фінальної обробці. Тому на такий дерев'яний брус ціни на ринку набагато нижчі, що не відображається на характеристиках сировини.
 1. Як правильно зберігати цей пиломатеріал?
Щоб зберегти в максимально первісному стані форму та вміст вологості бруса, має сенс ретельно підійти до питання зберігання. Найкращий варіант для складування – сухе, достатньо провітрюване горище або сарай. Однак якщо їх немає, то можна покласти сировину і на вулиці. Люди, які вкладають кошти у вартість бруса дерев'яного, зазвичай виділяють для цього рівне, зацементоване, що має тінь і хороше продування вітром місце. Складається матеріал штабелями на піддон або на іншу підставку, залишаючи невеликі зазори між ними. Для максимально грамотної циркуляції повітряних потоків, між рядами бажано встановити прокладки. По висоті та ширині конструкція повинна бути однаковою, а зверху слід накрити шифером або руберойдом. Якщо необхідно зберігати сировину більше 30 днів, слід її обробити антисептичним засобом.
 1. Чому за брус дерев'яний ціна від виробника завжди нижча і в цілому така конфігурація співпраці ефективніша?
Насамперед це пов'язано з відсутністю посередників, які завжди накручують вартість. Крім того, безпосередній виробник гарантує:
 • строгий контроль якості продукції;
 • вичерпну професійну консультацію;
 • надійну доставку за потрібною адресою;
 • широкий вибір способів розрахунку.
Якщо Вас цікавить, яка за доставку такого пиломатеріалу як дерев'яний брус ціна в Київ, Ірпінь, Білу Церкву, Васильків, Бучу, Яготин чи іншу точку регіону, то компанія-виробник DROVA-KIEV завжди готова порадувати Вас своїми розцінками. Для цього просто зв'яжіться із нашим кваліфікованим менеджером-консультантом.
Відгуки
Саша Кравец
Саша Кравец
01.03.2023
Дрова з граба
Дрова з граба
Взял акацию на домашний мангал. друг шашлычник посоветовал позвонить сюда, я остался доволен. В следующий раз оформляю заказ снова здесь. Парни предложили уложить все у меня. Дрова привезли быстро, хорошего размера, сухие, в назначенное время...
Кирилл Добровский
Кирилл Добровский
02.10.2022
Брикети RUF
Брикети RUF
Не помню кто мне посоветовал, топить дом не дровами, а топливными брикетами. Осталось найти проверенного поставщика у нас в городе, что не так просто. Первые заказы брикетов оказались неудачными: сгорали быстро, а тепла достаточно не было. А тут повезло. Брикеты РУФ - это топ. За счет качества и пло..
Микола
Микола
30.09.2022
Брикети Nestro
Брикети Nestro
Замовляю брикети nestro вже не перший раз для котла і для каміна. Доставили оперативно, прямо до дому. Подивився ціни інших компаній, ця виявилася найкращою. Однозначно стану тепер постійним клієнтом. ..
Іван Сидоренко
Іван Сидоренко
30.09.2022
Брикети PINI KAY
Брикети PINI KAY
Давно хотів спробувати брикети пінікей. Цього разу замовив на додачу до дрів та не жалкую. в мангалі не стріляють, в грубці горять по кілька годин. пізніше замовлю ще, дякую..