Дошка обрізна

Дошка обрізна - будматеріал для капітальних робіт та оздоблення

Обрізна дошка - це пиломатеріал прямокутного перерізу, обпиляний з чотирьох сторін. Її розміри та форма мають мінімальні допуски завдяки чотиристоронній обробці, а на крайках відсутня кора. Пласті (тобто широкі частини) такої дошки строго паралельні один одному, а кромки перпендикулярні пластям.

Якщо вам потрібна дошка обрізна шліфована, замовте її у нас із доставкою по Києву і області.

обрізна дошка

Обрізна дошка: характеристики та класифікація

 • Стандартна довжина дошки обрізної, як і інших пиломатеріалів - 6 м. Також можна знайти і купити дошку обрізну завдовжки 3, 4 і 4.5 м.
 • За товщиною дошки бувають від 5 до 50 мм. Товстіші деталі називають брусом.
 • Ширина варіює від 50 до 240 мм.
 • Відповідно до типу розкрою дошки поділяють на серцевинні, центральні і бічні.
  • Серцевинні і центральні дошки виготовляються з самого центру колоди і мають радіальний розпил, тобто річні кільця в них перпендикулярні площині розпилу. На отримання такого розпилу йде багато матеріалу. Тому серцевинна дошка обрізна продається за високими цінами в Києві, але цей недолік компенсується міцністю і невеликою усадкою після сушки.
  • Ділянки колоди між серцевиною і корою дають бічні дошки. У таких дощок тип розпилу виходить тангенціальний (річні кільця паралельні площині розпилу) або змішаний. Вони менш стійкі до вологи і дають більшу усадку.  В той же час на обрізні дошки такого типу ціна дещо менша.
  • Найменш цінним пиломатеріалом вважається обаполи, тобто заготовки, пропиляні з одного боку і повністю покриті корою з іншого.
 • За вологістю виділяють поріг в 22%: якщо вище, то деревина вважається сирою, якщо нижче - сухою. Стандарт вологості після камерної сушки складає 12-18%. Також існують сирі антисептовані дошки. Їх вологість перевищує 22%, але вони захищені від хвороботворних мікроорганізмів спеціальними засобами.
 • Всі породи дерева ділять на хвойні (ялина, модрина, кедр, сосна) і листяні (дуб, бук, ясен, береза, вільха). Найчастіше можна зустріти дошку соснову обрізну з сосни.

Переваги дошки обрізної з хвойних порід

Найміцнішою з хвойних порід є модрина. Твердість деревини модрини за Брінеллем - 2,6 одиниць. Заболонь світло-жовтого кольору, а серцевина має червонуватий відтінок. Річні кільця чітко проглядаються. За рахунок високого вмісту смоли пиломатеріали менше схильні до гниття. Деякі види виживають в екстремально холодному сибірському кліматі, тому і обрізна дошка з модрини витримає будь-які температури. В Україні вона поширена в західних Карпатах.

Сосна майже не поступається модрині за щільністю і твердістю за Брінеллем (2,5). Вона теж досить світла і смолиста, але без червонуватого відтінку і з більш товстими річними кільцями, через що візерунок деревини виражений сильніше. Під лаком золотисті переливи волокон проявляються ще чіткіше.

Сосна росте повсюдно в лісах України, і соснова дошка обрізна - популярний товар, тому ціна за куб зазвичай невисока. У пиломатеріалах із сосни чимало сучків, тому варто перевіряти якість деталей, особливо якщо вам потрібно купити дошки обрізні для особливо міцних несучих конструкцій. З огляду на м'якість деревини її нескладно обробляти, але в той же час вона схильна до сколів і вм'ятин, особливо без захисних покриттів.

Переваги обрізної дошки

 • Легкість в обробці. Обрізні дошки, як і інші пиломатеріали, легше свердлити, фрезерувати, пиляти і надавати форму в порівнянні з металом, каменем або керамічною плиткою.
 • Зовнішній вигляд. Природна текстура дерева прикрашає інтер'єр в будь-якому стилі, а широкий вибір морилок і лаків дозволяє змінити колір, зберігаючи малюнок волокон.
 • Дешевизна. Дерев’яні дошки, навіть сухі, обрізні або шліфовані, за ціною вигідніші, ніж інші види оздоблення.
 • Безпека і екологічність. Деревина є найбільш екологічно чистим і безпечним будматеріалом. Її виробництво не пов'язане з викидами парникових газів, а самі дерева - це відновлюваний ресурс. У закінченому вигляді дерев'яний декор не викликає алергії і не виділяє небезпечні речовини в повітря приміщення.
 • Великий вибір. Існує широкий асортимент дощок обрізних різних розмірів. Нескладно купити найбільш відповідні пиломатеріали для ваших завдань - від найтонших і легких до масивних і міцних.
 • Довговічність. Якщо дерев'яним виробам забезпечити належний догляд і обробку, вони прослужать 50 років або навіть більше. Антисептичні засоби, морилки, лаки і фарби, а також підтримання чистоти і сухості в приміщенні, запобігають руйнуванню деревини грибками і комахами.

дошка обрізна купити

Як застосовувати куплену дошку обрізну?

Як згадувалося вище, дошки знадобляться на будь-якій стадії зведення будівлі. Дошки обрізні великих розмірів йдуть на опалубку для заливки стрічкового фундаменту. Щоб кінцева бетонна конструкція вийшла рівною і міцною, потрібно створити надійну опалубку з брусів і дощок, які витримають вагу розчину. Найчастіше для опалубки використовується дошка обрізна з сосни, оскільки ціна на неї нижче, ніж на інші породи, а міцності достатньо для таких робіт.

Монтаж чистової або чорнової підлоги також можна виконати з дощок. Їх можна викласти на бруски між лагами в якості основи для гідро- і теплоізоляційних матеріалів. Дошки потрібні і для проміжного шару між ізоляцією і чистовим покриттям підлоги. В обох випадках підійдуть недорогі матеріали з хвойних порід, але вони все ж повинні бути позбавлені великих тріщин і гнилі. Дерев'яна підлога сама по собі, без ізоляційних матеріалів, добре зберігає тепло, тому навіть без підігріву завжди буде теплою.

Якщо і фінішне покриття повинне бути дерев'яне, краще взяти дошку соснову обрізну, хоч за ціною вона буде дорожча. Шліфована поверхня не вимагає додаткової обробки перед фарбуванням або лакуванням. Такою самою дошкою можна обшити стіни і стелю. На відкритих верандах і балконах використовується дерев'яна чи композитна терасна дошка в Києві, яка відрізняється особливою анти-ковзною текстурою та високою стійкістю до погодних факторів.

Дошки разом з брусом використовують для крокв і несучих конструкцій даху, а обрешітку роблять виключно з обрізних пиломатеріалів. Особливо цінується дошка обрізна стругана за точні розміри, завдяки чому конструкція виходить рівною з мінімальними допусками. Ціни на пиломатеріали точної обробки вище, ніж за некалібровані заготовки, але вони краще підходять для цієї задачі.

Акуратний дерев'яний паркан навколо будинку або ділянки теж можна побудувати з обрізної дошки. Ціна буде вище, ніж за одну необрізну дошку, але цей недолік компенсується гарним зовнішнім виглядом і стандартними розмірами кожної деталі.

Будівництво - не єдина сфера застосування дошки обрізної. Різноманіття розмірів дозволяє створювати майже будь-які види меблів. Для побудови меблів потрібно купити найякісніші пиломатеріали, наприклад, суху обрізну дошку. Сушка дозволяє виявити приховані дефекти деревини та відбракувати викривлені заготовки. Крім того, висушені дошки не дають усадку і не змінюють форму під впливом змін вологості і температури. Тому диван, стіл, лавка або ліжко з таких матеріалів не почне скрипіти і не трісне згодом за умови дбайливого використання і догляду. Для меблів радять брати дошки дубові обрізні, ціна на які відображає підвищену міцність і витривалість.

Нарешті, з обрізних дощок нижчої якості виготовляють ящики, піддони та інші види упаковки. Щоб убезпечити крихкі габаритні вантажі на час перевезення, можна сколотити простий дерев'яний ящик з досить міцної та товстої дошки, хоч і з непривабливим зовнішнім виглядом.

Замовте кращу обрізну дошку від виробника!

Телефонуйте або залиште заявку на сайті, щоб купити пиломатеріали в Києві з доставкою в будь-яку точку області. Покупці неодноразово повертаються до нас за якісними товарами і приємним сервісом. Ми пропонуємо:

 • Дошка обрізна за найкращою ціною в Києві оптом і в роздріб
 • Точні розміри дошки обрізної з хвойних порід і дуба природної сушки
 • Ніяких залишків кори, паразитів і цвілі
 • Організуємо доставку день в день для вас по всій Київській області (вартість залежить від відстані)
 • Швидко збираємо замовлення зі свого складу і возимо на власних машинах
 • Екологічно чисті дрова для котла і пиломатеріали
 • Менеджери знають всі тонкощі і допоможуть вибрати потрібні товари
Відгуки
Саша Кравец
Саша Кравец
01.03.2023
Дрова з граба
Дрова з граба
Взял акацию на домашний мангал. друг шашлычник посоветовал позвонить сюда, я остался доволен. В следующий раз оформляю заказ снова здесь. Парни предложили уложить все у меня. Дрова привезли быстро, хорошего размера, сухие, в назначенное время...
Кирилл Добровский
Кирилл Добровский
02.10.2022
Брикети RUF
Брикети RUF
Не помню кто мне посоветовал, топить дом не дровами, а топливными брикетами. Осталось найти проверенного поставщика у нас в городе, что не так просто. Первые заказы брикетов оказались неудачными: сгорали быстро, а тепла достаточно не было. А тут повезло. Брикеты РУФ - это топ. За счет качества и пло..
Микола
Микола
30.09.2022
Брикети Nestro
Брикети Nestro
Замовляю брикети nestro вже не перший раз для котла і для каміна. Доставили оперативно, прямо до дому. Подивився ціни інших компаній, ця виявилася найкращою. Однозначно стану тепер постійним клієнтом. ..
Іван Сидоренко
Іван Сидоренко
30.09.2022
Брикети PINI KAY
Брикети PINI KAY
Давно хотів спробувати брикети пінікей. Цього разу замовив на додачу до дрів та не жалкую. в мангалі не стріляють, в грубці горять по кілька годин. пізніше замовлю ще, дякую..