Дошка терасна

Що таке терасна дошка?

Терасною дошкою називають спеціальні планки з дерева або композитних матеріалів, призначені для підлогового покриття на відкритому повітрі. Вони мають особливий профіль для зручної укладки та рифлену лицьову поверхню, що запобігає ковзанню.

Якщо вам потрібно купити терасну дошку в Києві, телефонуйте або залишайте заявку на сайті. Ознайомтеся з її різновидами і підберіть оптимальний варіант за характеристиками і ціною.

дошка терасна

Дошка терасна з дерева

Найпростіший варіант - терасні дошки з цільного масиву деревини. Підлогове покриття відкритих майданчиків повинно стійко переносити погодні зміни, не руйнуватися під дією сонячних променів, бути несприйнятливим до цвілі і паразитів і при цьому залишатися рівним, міцним і витривалим. Лише деякі породи дерева мають такі характеристики. Найчастіше це дерева з високим вмістом смоли, наприклад, модрина або сосна. Обидва види ростуть в Україні, тому на соснові терасні дошки ціна відносно невисока. Також можна купити терасну дошку з екзотичних порід - тику, іроко або бамбуку. Деревина виглядає незвично і добре переносить як вологість, так і заморозки. Обробка лаками, оливами й антисептиками допомагає продовжити термін служби дерев'яної тераси.

Незважаючи на початкову щільність і витривалість, необроблена дерев'яна терасна дошка може згодом викривитись і потріскатися. Щоб уникнути цього, виробники прогрівають заготовки до 125-190оС, в результаті чого отримують термодеревину. Дошки ущільнюються, повністю висихають і менше набирають вологу. Готова тераса з термодеревини багато років зберігає форму і зовнішній вигляд. Також в процесі обробки проявляється природний малюнок волокон, і дошки стають несприйнятливі до шкідливих мікроорганізмів. З огляду на кращі показники терасної дошки з термодеревини ціна на неї перевищує звичайні дошки.

Ще більш довговічний матеріал - це терасна дошка з деревинно-полімерного композиту, або ДПК. Вона складається з деревної муки, целюлози і полімерів (полівінілхлориду, поліетилену або поліпропілену). ДПК не вимагає догляду, на нього ніяк не впливають перепади температури і вологості. У той же час він дуже схожий на деревину як зовні, так і за теплоізоляційними параметрами.

Розглянемо докладніше види дерев'яної дошки терасної.

Особливості Терасної Дошки з Модрини

Модрина - це хвойне дерево з щільною деревиною світло-жовтого кольору. Серцевинна частина має червонуватий відтінок, а річні кільця більш насиченого оранжево-коричневого кольору. Контрастні річні кільця створюють виразний малюнок деревини. Щоб зробити дошки для тераси, її пиляють на заготовки довжиною 6 м, сушать і стругають. Готова дошка має точні розміри, рівні кути і заокруглення (фаски) з лицьового боку, а іноді й рифлену поверхню. Обробка лляним маслом або лаком зробить колір ще яскравіше.

Терасна дошка з модрини не розтріскується на морозі і не руйнується від цвілі, грибків і комах-шкідників. Згодом її міцність тільки збільшується. Незважаючи на чудові властивості модрини, на таку терасну дошку ціни нижчі, ніж на екзотичні породи. Ви можете придбати терасну дошку з модрини з нашого складу за найкращою ціною в Києві.

Особливості Терасної Дошки з Сосни

Сосна - найбільш поширений в нашій країні вид дерева. Це світло-жовта деревина з чіткими жовто-помаранчевими річними кільцями. Центральна частина стовбура - помаранчева, з більшими проміжками між кільцями.

Різноманітність кольорів і фактур створює унікальний природний малюнок на терасній дошці з сосни. Під час обробки і довго після укладання тераси соснові дошки виділяють хвойний аромат і корисні для здоров'я речовини. Основна перевага соснової палубної дошки - це ціна. Оскільки сосна росте повсюдно і обробляється швидко, такі матеріали коштують відносно недорого.

Особливості Палубній Дошки з Тику

Тік - це листяне дерево родом з південно-східної Азії. В основному палубні дошки з тику, які можна купити в Україні, привозять з Індонезії, але він також зростає в Індії, Бірмі і Таїланді. Колір деревини варіює від бежевого до жовто-коричневого, а серцевина має більш темний коричневий колір. Річні кільця тонкі, темні, не надто сильно виражені, завдяки чому деревина має однорідну міцність і фактуру. Згодом колір стає більш світлим і бляклим.

Тик цінується за абсолютну стійкість до гнилі і рівні волокна, що не викривляються ні за яких умов і легко обробляються. Він твердіший за модрину, тому довго не стирається і краще переносить ударні навантаження. Якщо підлогове покриття не обробляти лаком або маслом, воно не зіпсується, але через рік або два змінить колір на світло-сірий. Якщо купити рифлену терасну дошку, покриття не буде ковзати навіть після дощу або невеликої ожеледиці.

Часто з тику виконують обробку палуби на яхтах, катерах і кораблях. Таке покриття легко витримує як прісну, так і солону воду, і все, що їй потрібно - це періодична обробка лаком. Ніякі інші умови не зрівняються з суворим відкритим морем, тому садові доріжки, тераси і інші відкриті поверхні з палубної дошки тику надовго залишаться гарними й міцними.

Монтаж Дерев'яних Терасних Дощок

Перед укладанням терасної дошки з сосни або іншого дерева потрібно підготувати поверхню майбутньої тераси або доріжки. Після очищення від каменів, гілок та іншого сміття слід оцінити, наскільки вона рівна. Якщо нерівності землі менше 5 мм у висоту, її можна просто накрити гідроізоляційним світлонепроникним матеріалом. Більш значні горби і ями потрібно зрівняти гравієм або щебенем, тому що на нерівному підставі терасна дошка будь-якої товщини може прогнутися. Звичайно, найбільш довговічний і якісний варіант - це бетонна стяжка. Рекомендують встановлювати терасу під невеликим нахилом, щоб вода не накопичувалася під дошками.

На підготовлену поверхню встановлюються лаги. Часто їх роблять з алюмінієвого профілю або композитних матеріалів, але дешевше і практичніше буде звичайний дерев'яний брус. Їх встановлюють на відстані 40-60 см одна від одної під кутом 90о або 45о до напрямку терасної дошки з дерева. Між лагами укладають керамічну плитку в якості водостоку.

При відкритому способі в дошку палубну вкручуються неіржавіючі саморізи, які тримають її на лазі. Головки саморізів знаходяться на лицьовому боці дощок, що виглядає не дуже естетично і може призвести до гниття дощок терасних, особливо з модрини та сосни, в місцях кріплення.

При закритому способі використовуються дошки терасні зі спеціальними пазами з боків. У них вставляються кляммери - неіржавіючі пластини з чотирма Г-подібними гачками, розташованими в ряд. Ці гачки утримують дошки, а пластина саморізами кріпиться до лаг. В кінці роботи торці дощок підрівнюють і встановлюють торцеві заглушки і куточки.

Догляд за Дерев'яною Терасою

Як було зазначено вище, терасна дошка з модрини, та й з інших порід, потребує фінішної обробки, інакше вона швидко втратить колір і міцність. Поціновувачам природного кольору дерева підійдуть лаки, оскільки вони прозорі і майже безбарвні. Крім того, під лаком фактуру волокон видно навіть краще. Лак створює водонепроникний захисний шар на поверхні, а деякі його види захищають і від ультрафіолету. Фарби мають ті ж захисні властивості, що і лак, але надають палубній дошці колір.

Олії також роблять малюнок яскравіше і захищають натуральний колір від вицвітання під впливом ультрафіолету. Після якісної обробки (не тільки лицьової частини, а й усіх інших боків палубної дошки в Києві) олія заповнює порожнечі всередині деревини, завдяки чому туди не потрапляє вода і не розвиваються шкідливі мікроорганізми.

Композитна Терасна Дошка

Якою б морозостійкою та міцною не була натуральна деревина, з часом дерев'яна тераса втрачає свої властивості і початковий вигляд. Навіть з антисептиками, лаками або оливами дерево, нехай і пізніше, але почне тріскатися і покриватися лишайником і цвіллю. Більш довговічний матеріал - це терасна дошка з деревинно-полімерного композиту, або ДПК. До його складу входять до 60% деревинної речовини у вигляді волокон або порошку і 40-50% барвників та сполучних полімерів. Така формула дає дошкам терасним подвійну перевагу: з одного боку - рівномірна щільність і повна водостійкість, невластива деревині, з іншого - захист від ультрафіолетових сонячних променів, які руйнують пластик.

Переваги Полімерної Терасної Дошки

 • При середній щільності 1,15 г/см3 витримує вагу до 500 кг/м2
 • Робочий діапазон температур: -60 ... + 80оС - не потріскається навіть в найхолоднішу зиму
 • Не горить, тліє лише при 600оС
 • Водонепроникна неслизька поверхня
 • Несприйнятливість до будь-яких біологічних факторів
 • Залишається рівною при будь-яких погодних умовах
 • Хімічна інертність
 • Безпека для здоров'я - ніяких токсичних виділень, цвілі і пилу
 • Великий вибір кольорів терасної дошки в Києві (натуральних і однотонних)
 • Довго не вицвітає і не стирається
 • Не потрібно оновлювати лак або фарбу, вистачить звичайного миття водою з милом
 • Технологія виготовлення палубної дошки з тирси дозволяє використовувати всі ресурси деревини
 • Легко монтувати і укладати на будь-яку площу і форму
 • Гарантія до 50 років

Недоліки Композитних Дощок Терасних

 • Деякі моделі без дерев'яної текстури виглядають не натурально
 • Нові покриття з декінгу перший час мають синтетичний запах
 • Порівняно з цінами на пиломатеріали з дерева композитні матеріали коштують дорожче, але їх треба набагато рідше міняти і майже не потрібно обслуговувати

купити терасну дошку

 

Композитна терасна дошка: характеристики

Перш ніж купити композитну терасну дошку, ознайомтеся з її головними параметрами:

 1. Щільність, або вага одного кубічного метра. Це основна характеристика, яка визначає більшість інших механічних параметрів. Всі дошки з ДПК виготовляються з приблизно однакових матеріалів, тому щільність відображає не якість самого композиту, а роміри порожнин в профілі дошки.
 2. Вологопоглинання - це здатність вбирати воду. Типові значення терасових дощок з деревинно-полімерного композиту складають 1-1,5%, що в 30 разів менше за аналогічний показник для деревини. У цьому головна перевага композитних матеріалів для відкритих поверхонь.
 3. Стираність, або зносостійкість - це швидкість, з якою дошка втрачає товщину під впливом тертя. Хороший показник стирання - до 5-7% за 10 років.
 4. Міцність. Цей параметр включає в себе максимально можливе навантаження на 1 м2 і 1 см2, а також міцність на вигин. Незважаючи на те, що в процесі експлуатації терасні дошки не повинні згинатися незалежно від розмірів тераси або самих дощок, міцність на вигин допомагає визначити еластичність композитного матеріалу. Один квадратний метр покриття повинен витримувати півтонни ваги, а допустиме точкове навантаження - до 150 кг.
 5. Стійкість до ультрафіолету. Сонячне світло руйнує пігментні частинки в складі ДПК, а згодом і сам пластик. Слід звернути особливу увагу на цей показник, якщо планується встановлювати терасну дошку на відкритих спорудах в Києві. Якісний продукт не вицвітає на сонці по 10 і більше років.
 6. Морозостійкість виражається як мінімальна температура, за якої палубна дошка зберігає свої характеристики. Більшість продуктів з ДПК залишаються міцними за 40-60оС. Це обумовлено низькою початковою вологістю і мінімальним вологопоглинанням.

Як правильно вибрати й купити терасну дошку?

Довжина палубної дошки не контролюється стандартами, але все ж є кілька найпоширеніших варіантів: 1,5, 4,5 і 6 метрів. Короткі зручні для обробки балконів і садових доріжок, а довгі - для сцен, понтонів та інших великих площ. Також існує не просто терасна дошка, а декінг, або садовий паркет. Це квадратні деталі (30х30 або 50х50 см) з коротких планок ДПК з уже встановленими кріпильними елементами. Його легко укладати на строго прямокутні площі, такі як тераси або альтанки.

У товщину терасне покриття буває від 1,8 до 4,8 см, а в ширину - від 9 до 25 см. Очевидно, чим товщі і ширші матеріали, тим міцніше готове покриття і тим вищі на терасну дошку ціни в Києві.

Композитні дошки для терас розрізняються і за типом полімеру. Найекономніший варіант - поліетилен. Дошки з ним поступаються поліпропілену за міцністю і пожежонебезпекою. Останній відомий за свою хімічну стійкість, але теж поступається полівінілхлориду (ПВХ).

Також терасові дошки ДПК відрізняються за формою профілю. Від неї залежить тип монтажу, який описано нижче.

Монтаж композитної Дошки для Терас

Багато виробників рекомендують після того, як купити терасну дошку в Києві, витримати її за кімнатної температури близько двох днів перед укладанням. Для настилу з композитної терасної дошки поверхню готують так само, як і в випадку з дерев'яною дошкою. Далі є два варіанти в залежності від розмірів настилу, наявності опадів, профілю композитної терасної дошки і цін на матеріали в Києві.

 • Шовний спосіб - для настилів будь-яких розмірів на відкритому повітрі, які вільно вентилюються. Потрібна дошка з П-подібними пазами по обидва боки. Спочатку встановлюють лаги, а потім «застібають» дошки на потайне металеве кріплення (кліпси або кляммери). Важливо витримувати однакові проміжки по всій довжині дощок і по всій площі настилу. У ці проміжки стікає вода і (при достатньому ухилі тераси) зливається назовні, залишаючи основу тераси сухою та чистою.
 • Безшовний спосіб - краще підходить для невеликих площ (до 12 м2) в закритих приміщеннях або під навісом (балкони, закриті веранди, літні майданчики кафе). Для цього палубні дошки повинні мати спеціальні пази і відповідні виступи. Спочатку дошка кріпиться саморізами до лаг за найнижчу частину, що виступає. Потім в її пази застібається наступна дошка, закріплюється саморізами, і так далі. Потрібно залишати кілька сантиметрів зазору між терасою з ДПК і іншими частинами споруди (стіною, парканом і т.д.) У готовому настилі немає проміжків між дошками, що надає йому додаткову міцність. Це особливо важливо для комерційних майданчиків, які зазнають постійних інтенсивних навантажень. Такий спосіб монтажу вимагає мінімум кріпильних деталей, тобто на них можна заощадити.

Як Терасну Дошку Виробляють в Україні?

Два ключові компоненти терасної дошки ДПК - це деревний порошок і пластиковий полімер. І та, і інша сировина може бути первинною (цільова заготівля деревини, полімерні гранули) або вторинною (залишки після виробництва дров і пиломатеріалів, гілки, тирса, перероблений пластик). Останнє є не мінусом, а, навпаки, плюсом: використання матеріалів, які неможливо застосувати як-небудь ще, дозволяє знизити витрати на виробництво і, отже, кінцеву ціну терасної дошки.

Спочатку обидва компоненти подрібнюють: деревину - на щепорізці та млині, пластик - на грануляторі або шредері. Перед другим етапом подрібнення деревну тріску сушать до вологості 4-5%. Далі деревне борошно обробляють вакуумом, щоб видалити залишки води. Сухе борошно змішують з полімерним порошком в пропорції приблизно 60:40 і нагрівають до 250оС.

Розплавлена суміш надходить на формування на фільєру, форма якої визначає профіль майбутньої терасної дошки. У міру того, як «нескінченна» дошка з'являється і рухається по лінії, її охолоджують і за допомогою рельєфного барабана наносять малюнок, тобто характерну для дерев'яної терасної дошки текстуру. Нарешті, готовий профіль охолоджують, нарізають і упаковують.

Для чого можна терасну дошку купити?

Такий універсальний і довговічний матеріал, як полімерна терасна дошка, можна застосувати в будь-якій ситуації, коли потрібно рівне підлогове покриття на відкритому повітрі або в умовах високої вологості.

Композитна Террасна Дошка для Дому

Тераси і веранди в приватних будинках нескладно вибудувати з такої дошки. Вона легко обробляється ручним електроінструментом, завдяки чому можна створити терасу будь-якої форми - від гострих кутів до округлих вигинів. На великих садових ділянках можна ними прокласти доріжки або накрити підлогу в альтанці. Ще один варіант - майданчик для відпочинку на даху. Композитна терасна дошка комфортніше, ніж плитка або бетон, і не вимагає догляду, як живий газон. Тепла, комфортна і в той же час вологостійка підлога створить основу для затишної відкритої лаунж-зони.

Якщо потрібно облаштувати комфортний відкритий балкон у квартирі, чудово підійде композитна терасна дошка. Можна купити невелику кількість матеріалів і обшити не тільки підлогу, а й зовнішні стіни.

Оригінально буде виглядати обробка терасовими дошками вуличного басейну, як альтернатива керамічній плитці. Покриття з ДПК поєднує переваги плитки (вологостійкість і стійкість до перепадів температури) і дерева (міцність і приємна текстура).

Терасна Дошка Деревно Полімерна для Бізнесу

Власники кафе і ресторанів можуть облаштувати міцні вуличні майданчики з дощок ДПК або декінгу. Терасну дошку купити для обробки приміщень для бізнесу вигідніше, ніж дерев'яні дошки, оскільки цей матеріал не потребує регулярного догляду і довго виглядає, як новий.

Головну перевагу композитного матеріалу - водостійкість - можна використовувати в спа-центрах, саунах та інших закритих приміщеннях з постійно високою вологістю. У власне сауні, звичайно, краще натуральна обрізна дошка, але в приміщення навколо неї можна додати схожий затишок за допомогою дошки для тераси. В таких умовах паркет або ламінат швидко зіпсується, а полімерна терасна дошка має меншу вартість і при цьому більш витривала.

Палуби кораблів уже згадувалися раніше, але їх також можна обробити деревно-полімерною дошкою. На пірсі або пристані буде набагато вигідніше використовувати композитну терасну дошку. Адже ціна матеріалів та одноразової установки якісного покриття набагато менша за вартість пиломатеріалів, які в таких жорстких умовах потрібно міняти мало не щороку, і регулярних ремонтних робіт.

Компанії з благоустрою території, а також домовласники з маленькими дітьми можуть зацікавитися закупівлею терасної дошки в Києві для дитячих майданчиків. Ними можна не тільки викласти підлогу дитячого «будиночка», а зробити пісочницю, паркан або сходи на ігровому комплексі. Композитне покриття витримає будь-яку кількість активних дітей. Різновиди палубної дошки з неслизькою текстурою перешкоджають падінню навіть за вологої та сніжної погоди.

Потрібна Терасна Дошка? Замовте в Києві за Кращою Ціною!

Залиште заявку на терасну дошку, щоб купити її в Києві за вигідною ціною. Наша компанія забезпечить вас добірними палубними дошками та якісними композитними матеріалами для терас. Клієнти обирають нас завдяки таким перевагам:

 • Терасна дошка з модрини і сосни сортів Екстра, АВ, ВС
 • Декінг 50х50 см за вигідною ціною
 • Дерево-полімерна терасна дошка (виробництво - Україна)
 • 5 років на українському ринку дров і будматеріалів
 • Великий вибір пиломатеріалів і дрова твердих порід у Києві
 • Приймаємо і відповідаємо на заявки без вихідних
 • Возимо будматеріали без затримок з власного складу на своїй вантажній техніці
 • Працюємо з роздрібними і оптовими покупцями
 • Привеземо ваше замовлення в призначений день і час до будь-якого населеного пункту Київської області (ціна залежить від відстані)
 • Сплачуйте в зручний для вас спосіб (переказ на карту, готівковий, безготівковий)

Відповіді на найпоширеніші питання про терасну дошку

 1. Для яких цілей використовується терасна дошка?
Багатьох людей цікавить адресна доставка терасної дошки, тому що це дуже гарний матеріал з високими експлуатаційними показниками. Має рифлену поверхню, що не допускає ковзання та добре протистоїть волозі. Люди по всій країні її активно використовують для будівництва альтанок, саун, лазень, душових кабін. Крім того, вона чудово підходить для збільшення комфортності використання басейнів, пірсів, терас, балконів, лоджій, веранд та різних зон відпочинку.
 1. Чому люди хочуть купити терасну дошку в Україні від виробника та посередників?
Дуже легко назвати з десяток причин, завдяки яким клієнти обирають саме такі пиломатеріали:
 • Високі показники теплоізоляції. Дані вироби добре тримають тепло, що має велике значення для облаштування засклених терас, балконів та іншого.
 • Чудова протидія волозі та перепадам температури. Полімерна основа відштовхує та не накопичує рідину, що особливо актуально для облаштування басейнів та інших місць купання. Багато хто бажає з доставкою купити терасну дошку в Київ та інші міста, тому що вона демонструє відмінні показники в проміжку від мінус 65 до плюс 80 градусів за Цельсієм.
 • Неслизька поверхня. Таке покриття, в порівнянні з керамічним і звичайним дерев'яним, не ковзає, завдяки чому зручніше і безпечніше переміщатися.
 • Високоміцні матеріали. Якщо використовувати пиломатеріал як покриття для підлоги, то можна бути спокійним на рахунок великих навантажень і механічного впливу. Люди вкладають кошти у вартість терасної дошки, тому що вона добре витримує перевірку часом, не схильна до розтріскування і сколів, через що малоймовірно загнати скалку або ще якось пошкодитися об поверхню.
 • Тривалий термін використання. Стандартна гарантована тривалість служби не менше 25 років. При цьому навіть через 10 років експлуатації покриття залишається у відмінному стані.
 • Високі декоративні характеристики. Завдяки тому, що випускається у різних кольорах, текстурах та розмірах, можна сміливо стверджувати, що доставляється терасна дошка в Київ недорого, при цьому має відмінні естетичні показники та чудово поєднується з різними стилями дизайну.
 • Повна нешкідливість для людей та навколишнього середовища. Враховуючи те, що виготовляються дані вироби з натуральних матеріалів (з добавкою полімерів), це гарантує безпечне застосування.
 • Простота і комфорт монтажу, добре піддається ремонту. Встановлювати можна і всередині приміщення, і на відкритих просторах. Автоматичне зниження ціни на терасну дошку відбувається за рахунок простоти монтажу, що відбувається за допомогою кляймерів або металовиробів. У разі пошкодження дуже просто замінюється, без необхідності міняти покриття повністю.
 • Вогнева та біологічна стійкість. Так як матеріал оброблений спеціальними розчинами, виключено раптове загоряння, запліснівнення, поява грибка тощо.
 • Комфортне використання. Якщо правильно проведено монтаж, то пиломатеріал буде приносити тільки задоволення.
 1. Де продається терасна дошка та ціна в Києві її щоб була вигідною?
Найширший асортимент деревопереробки для облаштування веранд, альтанок, терас, бань, місць для прийому водних процедур Ви знайдете в каталозі компанії DROVA-KIEV. Ми більш ніж 10 років успішно реалізуємо свою продукцію по всій Україні. Усі найактуальніші системи оплати. Зручна, швидка, надійна та недорога адресна доставка. Ми самі виробляємо всю свою продукцію, тому за такий матеріал, як дошка терасна ціна (Київська область) виділяється своєю доступністю.
Відгуки
Андрій Пилипенко
Андрій Пилипенко
20.11.2022
Дрова колоті сосна 35 см, товщина поколу 10 см
Дрова колоті сосна 35 см, товщина поколу 10 см
чудова свіжа сосна без трухлі.об*ємвідміряли точно, швидко склали дрова в мене на подвір*ї.дякую ..
Masha
Masha
15.11.2022
Дрова колоті дуб 50 см, товщина поколу 15 см
Дрова колоті дуб 50 см, товщина поколу 15 см
як сказали, так і приїхали — рівно об 11.30. оце професіоналізм)) ..
Александр Олешко
Александр Олешко
04.11.2022
Дрова колоті акація 35 см, товщина поколу 15 см
Дрова колоті акація 35 см, товщина поколу 15 см
Не думал, что акация так хорошо гореть будет. Одной закладки в печь хватает на весь вечер, а если вмокнуть в воду и заложить на ночь плотненько, то и посреди ночи вставать не надо. ..
Олена
Олена
03.11.2022
Дрова колоті ясен 35 см, товщина поколу 15 см
Дрова колоті ясен 35 см, товщина поколу 15 см
Ясен і в грубці, і в мангалі добре горить. хороші жаркі дрова ..