Рейка дерев'яна

Дерев'яні декоративні рейки та деревина для монтажу

Рейка - це тонка дерев'яна деталь (брус або дошка) з розмірами не більше 50х50 мм. Як правило, це обрізний пиломатеріал, тобто всі чотири сторони обпиляні і не мають кори. Іноді можна зустріти стругану рейку - високоякісну висушену заготовку з точно заданими розмірами. Рейка монтажна - це невелика дошка, що служить основою для укладання покрівлі або монтажу дерев'яного декору до стелі чи стін.

Зверніться до нас, щоб купити добірні дерев'яні рейки з сосни та дубу з оперативною доставкою в будь-яку точку Київської області. Ми допоможемо підібрати потрібний розмір і підкажемо оптимальний варіант для декору або технічних робіт.

рейка дерев'яна

Виготовлення та типи рейки дерев'яної

Для виробництва рейки монтажної найчастіше беруть сосну, а для декору інтер'єру іноді використовують дуб, ясен або інші цінні породи. Беруть бічну частину колоди, оскільки серцевина зазвичай іде на виробництво більших пиломатеріалів у Києві. Щоб отримати звичайні обрізні рейки, цю бічну частину відразу пиляють на тонкі вузькі деталі. Цей тип рейок не повинен містити кори і відповідати вологості 18-22%. Цього достатньо для технічних робіт: обрешітки, тимчасових споруд і каркасів, огорож і т.д. З фрагментів, спиляних з країв разом з корою, отримують необрізні рейки.

Щоб отримати стругані дерев'яні декоративні рейки, деревину спочатку необхідно висушити, і це робиться ще на стадії великої дошки. Після камерної сушки заготовка позбавляється від внутрішньої напруги волокон і дещо згинається. Деякі заготовки можуть тріснути. Тільки потім придатні до використання заготовки пиляють на рейки і обробляють їх на чотирибічному верстаті. Кінцевий продукт має гладку поверхню і вологість 10-14%, не змінює розміри і не кривить після установки. Можна купити такі дерев'яні рейки для декору, меблів і будівель, де потрібна висока точність.

Переваги струганих рейок дерев'яних

 • Не набирає вологу
 • Можна монтувати на нерівні стіни
 • Деталі не вигне після монтажу завдяки стабільній правильній формі
 • Менша вага через низьку вологість
 • Зовнішній вигляд і колір залишиться без змін
 • Менш сприятлива до грибка після термічної обробки
 • Установка не вимагає спеціальних інструментів
 • На рейку дерев'яну ціна менша в порівнянні з металевим монтажним профілем

Для чого можна купити дерев'яні рейки?

Рейки можуть служити як допоміжними, так і основними елементами декору. Рейка монтажна з перерізом 20х40 найпопулярніша, тому що використовується на декількох етапах ремонту. У таблиці нижче представлені основні стандартні розміри і сфера їх застосування.

Розміри рейки дерев'яної

Застосування

рейка дерев'яна 10х10

Штапики

Декор інтер'єру

Меблі

рейка дерев'яна 10х20

рейка дерев'яна 10х30

Лиштва, плінтуси

Оздоблення стін

Обрешітка під вагонку, панелі ПВХ без

теплоізоляції

рейка дерев'яна 10х40

рейка дерев'яна 20х30

 

Меблі

Декоративні огорожі

Обрешітка та оздоблення стін

Інтер'єрні перегородки

рейка монтажна 20х40

рейка дерев'яна 40х40

Обрешетування під гіпсокартон, блок-хаус із теплоізоляцією

Обрешітка покрівлі, контробрешетування

рейка дерев'яна 50х50

Монтажна рейка в будівництві та ремонті

Найчастіше хочуть купити дерев'яні рейки для обрешітки, тобто каркасу для кріплення декоративного оздоблення стін. Чи то гіпсокартон, панелі ПВХ, або вагонка, такий декор не можна кріпити безпосередньо до стін. Потрібні несучі елементи, які служать основою для скоб (кляммерів) або саморізів, а також забезпечують невеликий вентиляційний проміжок між стіною і вагонкою. Для легких матеріалів (євровагонка, ПВХ профіль) підійде рейка дерев'яна 20х40, ціна якої відповідає товщині та механічним характеристикам. Перед монтажем їх спочатку потрібно просвердлити наскрізь. Через ці отвори обрешітка кріпиться дюбелями до стіни або стелі.

Перед обробкою стін блок-хаусом або гіпсокартоном створюють обрешітку з товстої рейки монтажної. Їх товщина дозволяє їх кріпити до стін на П-подібні кронштейни. Центральна частина таких кронштейнів прилягає до стіни, а бічні міцно утримують рейку за допомогою саморізів.

Для монтажу покрівлі потрібно купити рейки дерев'яні, які утримують ізоляційні матеріали та служать обрешіткою. Спочатку крокви, тобто несучі елементи даху, покривають плівкою або рубероїдом, який закріплюють на них за допомогою  контробрешітки з монтажної рейки. Вона зазвичай паралельна до крокв. Крім фіксації гідроізоляції на даху, контробрешітка створює вентиляційний проміжок між нею і власне обрешіткою. Остання теж виконується з рейок; вони кріпляться до контробрешітки саморізами під кутом 90о , після чого на них укладається матеріал покрівлі.

Навіть короткі залишки знайдуть застосування в ремонті. Товсті необрізні рейки дерев'яні послужать як розпірки або притискні дошки для щитів опалубки. Оскільки такі тонкі деталі не витримують великих навантажень, то серйозні опори і конструкції на кшталт піддонів дерев'яних краще робити з більш товстих пиломатеріалів. Короткі (до 2 м) рейки і бруски можна пустити на прорізи вікон і дверей. Деталі другого сорту використовують в невеликих вуличних огорожах. Якщо у вас є теплиця, плівку на ній зручно закріпити тонкою монтажною рейкою, використавши її як притискну планку. Короткі стругані рейки - це заготовки для дрібних декоративних деталей, таких як куточки, штапики, наличники і плінтуси.

Також рейка дерев'яна знадобиться, якщо ви вирішили побудувати меблі власноруч. Для деталей, які несуть найбільше навантаження, потрібні дошки і бруски великого перерізу, аж до 50 мм. Менш критичні деталі, такі як спинки стільців, можна виконати з рейки дерев'яної товщиною 10х20 і навіть менше.

Якщо ви виготовляєте вікна і двері з нуля, в цій справі стане в нагоді штапик. Це підвид рейки, який призначений для закріплення стекол у вікнах або дверях. Зазвичай він має квадратний переріз і довжину 2 м. Штапик не тільки тримає скло в рамі, але і затримує пил і не дає склу деренчати від звуків і вібрації.

Дерев'яна рейка в інтер'єрі

Дерев'яні декоративні рейки завдяки приємній текстурі широко застосовуються в декорі інтер'єру. Ними можна не тільки облицювати стіни, а й розділити функціональні зони або привернути увагу до певної локації.

Напрямок обшивки з рейки дозволяє керувати сприйняттям простору: горизонтальні лінії роблять кімнату ширше, вертикальні - вище. Діагонально розташовані складні конструкції з різноспрямованих рейок, хоч і складні у виконанні, привертають увагу та оригінально доповнюють інтер'єр в сучасному абстрактному стилі. Правильно розташовані рейки створюють акцент на стіні. Якщо лінії продовжуються зі стін на стелю, вони відводять погляд і візуально роблять стелю вище, а простір ширше.

Власники будинків і квартир з великими кімнатами створюють «ширми» з товстих рейок, щоб відокремити різні зони - наприклад, їдальню від кухні або робочий стіл від ліжка. Крізь таку ширму проникає сонячне світло, роблячи кімнату світлішою та просторішою. У той же час перегородка створює відчуття переходу в іншу кімнату і дозволяє відволіктися від того, що відбувається за нею.

купити дерев'яні рейки

Для декору застосовують тільки стругані рейки без єдиної вади з ідеально гладенькою поверхнею. Можна використовувати недорогі сорти на кшталт сосни, покривши їх лаком, морилкою або фарбою. Вільха або дуб буде виглядати привабливіше за рахунок більш однорідного малюнка. Суху стругану рейку ви можете придбати у нас із доставкою по Київській області.

Монтаж каркасу з рейки дерев'яної

 1. Бажано підготувати поверхні (стіни, стеля) до монтажу, тобто вирівняти за допомогою штукатурки. Чим вони рівніші, тим швидше і зручніше буде виконувати наступні етапи.
 2. Потрібно розрахувати довжину рейок так, щоб залишити близько 1 см проміжку між нею та покриттям підлоги і стелі. Це необхідно на випадок, якщо вологість в приміщенні різко зміниться (наприклад, на початку опалювального сезону), і дерево розшириться або зсохнеться.
 3. Щоб закріпити рейку дерев'яну на стіну, потрібно заздалегідь купити клей «рідкі цвяхи», двосторонній скотч, дюбеля або П-подібні кронштейни. Очевидно, менш надійні способи кріплення (клей, скотч) підходять для ідеально рівних стін, якщо облицювальний матеріал легкий, або ж якщо рейка і є облицюванням. Каркас під обшивку потрібно надійно закріпити.
 4. Монтаж шпунтованих дощок (вагонки, американки, блок-хаусу, ПВХ і МДФ панелей) зручно виконувати за допомогою кляммерів або дрібних саморізів.
 5. Каркас під гіпсокартон потрібно розрахувати з урахуванням ширини листів і змонтувати заздалегідь, а потім кріпити до стіни.

Як вибрати рейку монтажну?

Для початку потрібно визначитися з типом розпилу та обробки. Необрізні рейки, як згадувалося вище, годяться тільки для тимчасових конструкцій. Обрізні підходять для обрешітки, а стругані сухі - для оздоблення і меблів.

Далі потрібно вибрати сорт якості. Практично неможливо знайти і купити неякісні дерев'яні рейки 3-4 сортів (з гнилими сучками, цвіллю, слідами ураження комахами), тому що в матеріалі такої малої товщини будь-які дефекти сильно впливають на міцність. Вибір є між першим сортом і другим, тобто ідеалом і незначними дефектами забарвлення і форми. Ще один варіант - клеєні пиломатеріали. Незважаючи на відсутність сучків, такі рейки мають знижену міцність в місці зрощення, а також неоднорідний, переривчастий деревний малюнок.

Крім цього, варто звернути увагу на те, чи проводилася якась хімічна обробка деталей. Антисептичні засоби роблять дерев'яну рейку стійкою до гниття і цвілі. Просочення маслом перешкоджає накопиченню вологи і збільшує міцність, але може ускладнити нанесення лаку або морилки, якщо таке передбачається.

Як замовити дерев'яні рейки вигідно?

Купіть добірну дерев'яну рейку, не виходячи з дому і не витрачаючи цілий день на пошуки потрібних розмірів на складах. Зателефонуйте нам, і якісна монтажна рейка потрібної довжини і кількості приїде до вас протягом 24 годин. Ви залишитеся задоволені нашими товарами і послугами:

 • Рейка дерев'яна соснова 1 і 2 сорту
 • Стругана суха рейка з сосни і дуба
 • Всі стандартні розміри в наявності, будь-який нестандартний виготовимо на замовлення
 • Широкий вибір пиломатеріалів і продуктів з дерева, в тому числі дрова для котла
 • Екологічно чиста деревина з легальних лісництв під Києвом
 • Пиляємо, сушимо і розвозимо - все самі
 • Доставимо тоді, коли зручно вам (в день замовлення або на заздалегідь встановлену дату)
 • Досвідчені консультанти допоможуть зробити замовлення й уточнити подробиці

Відповіді на найпоширеніші питання про дерев'яну рейку

 1. Що являє собою дерев'яна рейка?
Це пиломатеріал невеликого перерізу, який активно використовується в будівництві та оформленні будівель та інтер'єрів. Зазвичай має товщину 10-50 мм та довжину 1000-3000 мм. Найчастіше прагне з доставкою купити рейку дерев'яну Київська область квадратного та прямокутного перерізу. Також існують такі вироби круглого та фігурного перерізу, включаючи вишукані варіанти. Щоб грамотно підібрати максимально підходящий у Вашому випадку матеріал, необхідно заздалегідь вивчити його різновиди.
 1. Як виготовляється і надходить рейка дерев'яна в інтернет магазин і в цілому на ринок деревопереробки?
Основний метод одержання – розпил натурального дерева. Сама ж технологія являє собою наступну послідовність:
 • Підготовка лісосировини. Очищення деревини від кори, гілок, сучків.
 • Розпил колоди. Отримання окремих елементів.
 • Висушування. Досягнення максимально низького вмісту вологи природним чином (до 20%) або за допомогою спеціальних камер (6-10%).
 • Обробка поверхні. Застосовуються спеціальні засоби, в деяких випадках випилюються канавки для кріплення.
 1. Як виготовляються рейкові вироби клеєні великого діаметру, адже ціни на дерев'яні рейки такого типу вищі за звичайні?
Процес налагоджений наступним чином:
 • відбираються заготовки з різним напрямом волокон;
 • проводиться шліфування, чищення, усунення жиру, нанесення антисептичних засобів та антипіренів;
 • попереднє сушіння;
 • з'єднання елементів під тиском із використанням особливого клею;
 • ретельне просушування;
 • застосування захисних засобів.
Так як це досить складний і дорогий процес, то і вартість рейки дерев'яної клеєної великого діаметра теж вища.
 1. Що впливає на параметри рейок?
В першу чергу, має значення порода деревини, яка використана у виробництві:
 • Сосна. Має м'яку структуру, добре протистоїть гниттю, проте може тріскатись і покриватися пліснявою.
 • Модрина. Схожа із сосною за текстурою, але міцніша.
 • Ясен. Стійка деревина, що добре протистоїть впливу вологи.
 • Дуб. Щільна, тверда і красива структура, проте за такі рейки дерев'яні ціна від виробника вища від багатьох вищеперелічених варіантів.
 • Вільха. Листяне дерево з червонуватими прожилками
 1. За яким принципом вибираються рейкові пиломатеріали?
Це натуральний матеріал, про який можна сказати, що він «дихає». За його допомогою можна досягти приємної атмосфери в житлі, що відбувається за рахунок:
 • невеликої маси;
 • високих естетичних характеристик;
 • відмінного збереження тепла;
 • міцності та довговічності.
Перед тим, як замовити та купити дерев'яні планки в Київ або іншу точку, досвідчені покупці звертають увагу на сорт продукції:
 • Нульовий (найвищий). Повністю рівна, без будь-яких сучків та порушень у структурі. Є найдорожчою серед усіх сортів.
 • 1-й. Допускається наявність мінімальної кількості сучків, невеликих тріщин і сірниць. Вартість – середня.
 • 2-й. Значна присутність сучків, тріщин, плям, дефектів. Досить доступний за ціною варіант.
 • 3-й. Такі самі нерівності, як і у 2-го сорту плюс контрастні смуги. Багатьох цікавить з доставкою саме ця рейка дерев'яна, ціна в Київ та інші міста доступні всім.
Виходячи з того, в якій галузі використовуватиметься матеріал, слід вибирати його сортність. Якщо Вам потрібні такі вироби для оформлення, варто брати нульовий сорт. У разі, коли потрібен лише витратний матеріал на будівництві або під час ремонту, то замовляйте 2-й або 3-й. Якщо Вам потрібна якісна рейка дерев'яна, купити в Київ, Ірпінь, Білу Церкву, Бровари, Бучу, Васильків або інші населені пункти регіону Ви можете прямо на нашому сайті.
Відгуки
Андрій Пилипенко
Андрій Пилипенко
20.11.2022
Дрова колоті сосна 35 см, товщина поколу 10 см
Дрова колоті сосна 35 см, товщина поколу 10 см
чудова свіжа сосна без трухлі.об*ємвідміряли точно, швидко склали дрова в мене на подвір*ї.дякую ..
Masha
Masha
15.11.2022
Дрова колоті дуб 50 см, товщина поколу 15 см
Дрова колоті дуб 50 см, товщина поколу 15 см
як сказали, так і приїхали — рівно об 11.30. оце професіоналізм)) ..
Александр Олешко
Александр Олешко
04.11.2022
Дрова колоті акація 35 см, товщина поколу 15 см
Дрова колоті акація 35 см, товщина поколу 15 см
Не думал, что акация так хорошо гореть будет. Одной закладки в печь хватает на весь вечер, а если вмокнуть в воду и заложить на ночь плотненько, то и посреди ночи вставать не надо. ..
Олена
Олена
03.11.2022
Дрова колоті ясен 35 см, товщина поколу 15 см
Дрова колоті ясен 35 см, товщина поколу 15 см
Ясен і в грубці, і в мангалі добре горить. хороші жаркі дрова ..