Вагонка дерев'яна

Дерев'яна вагонка - натуральний і вигідний матеріал для інтер'єру

Вагонка - це декоративні дошки з дерева або композитних матеріалів, які з одного боку мають шип, а з іншого - відповідний паз. Спочатку ними обшивали купе в пасажирських поїздах, але тепер вагонку можна побачити в декорі інтер'єру кімнат, лазень, терас і навіть фасадів. Також набирають популярність композитні та синтетичні матеріали, такі як вагонка з МДФ. Власники бізнесу використовують таку вагонку в Києві для економного та охайного оздоблення торгових майданчиків і офісів.

Якщо вам потрібно купити дерев'яну вагонку, замовте її з нашого складу в Києві. Ми пропонуємо всі види вагонки з дерева, з швидкою доставкою по Києву і області.

вагонка дерев'яна

Характеристики і переваги вагонки дерев'яної

  • Вагонка - кращий варіант для лазні за ціною і механічними характеристиками
  • Зручність у монтажі завдяки системі «шип-паз»
  • Природна текстура дерева створює затишну домашню атмосферу
  • Вагонка дерев'яна - поновлюваний ресурс, використання якого не шкодить екосистемі
  • Довговічність при належному догляді
  • Стандартизовані розміри вагонки забезпечують взаємозамінність матеріалів з різних партій і навіть від різних виробників
  • Невисокі ціни на вагонку в порівнянні з дошкою і брусом за рахунок маленької товщини деталей

За формою профілю вагонку поділяють на звичайну, блок-хаус, євровагонку і американку. Звичайна дошка вагонка має дещо шорстку поверхню і шипи довжиною 5 мм. Євровагонка краще відшліфована, з більш довгим шипом (8 мм) і більш точними розмірами, а також низькою вологістю. У блок-хауса лицьова поверхня має радіус, через що готова обшита стіна виглядає так, ніби зроблена з бруса. Також зустрічається профіль ланд-хаус, у якого центральна частина лицьової сторони рівна, а по краях - фігурні вибірки. Нарешті, дерев'яна вагонка «американка» відрізняється скошеним профілем, який встановлюється тільки нахлистом і тільки горизонтально.

Що стосується розмірів, дошки євровагонки виготовляються у відповідності зі стандартами. Товщина вагонки становить 1,3 см, а ширина - 8,8 см або 12,5 см. Типові варіанти довжини починаються від 2 м і закінчуються на 6 м з кроком 20 см.

Залежно від якості деревини за європейськими стандартами існує 4 сорти: Екстра, А, В і С (що відповідає сортам Добірний, 1, 2 і 3 в країнах СНД). Екстра-сорт повністю позбавлений вад. У сорті А допускаються дрібні вм'ятини й тріщини на зворотному боці дошки. Сорт В має тріщини, відколи й зрослі сучки в тому числі на лицьовій стороні. Вагонка дерев'яна сорту С може містити будь-які вади деревини, включаючи прогнилі ділянки, гнилі сучки і сліди пошкодження комахами. 

Все розмаїття порід дерева ділять на листяні і хвойні. Ціна вагонки з листяних порід зазвичай перевищує хвойні, але цей недолік компенсується чудовими властивостями, характерними для кожного листяного дерева.

Серед хвойних порід вагонку на стелю і стіни роблять із сосни, кедра, модрини та смереки. Вагонка зі смереки відрізняється гладкістю і еластичністю, що зручно при обробці вигнутих поверхонь, але містить більше сучків, ніж інші види. Вагонка з дерева сосна міцніша і менш схильна до гниття за рахунок ароматної смоли в її складі. З іншого боку, ця ж смола може виділятися з сучків і смоляних ходів кілька років після того, як вагонку купити. Модрина - найміцніша вагонка з усіх хвойних. Вона ще краще переносить вологість, а також зберігає тепло в будинку. Найвища ціна вагонки з хвойних порід у кедра, зате він досить міцний і дає приємний свіжий аромат.

Якщо потрібно купити вагонку для сауни, варто звернути увагу на липу або вільху, оскільки вони добре переносять вологу, не містять смол і позитивно впливають на здоров'я. Остання вимагає обробки маслом. Рідше можна зустріти вагонку з дуба: вона міцна і довговічна, але досить дорога.

Розглянемо докладніше найпопулярніші сорти вагонки в Києві.

Особливості вагонки з сосни

Сосна - найпоширеніше дерево в Україні. Тому на соснову дерев'яну вагонку помірні ціни. Це відносно м'яка, світла деревина з товстими яскраво-жовтими річними кільцями. Залежно від типу розпилу вони утворюють малюнок тонких частих смуг або широких нерівних ліній, які зливаються один з одною та розходяться від сучків дугами і хвилями.Сучки найчастіше поодинокі, овальні або круглі, оранжево-коричневого кольору, зі своїми річними кільцями. Ціна дерев'яної вагонки цієї породи одна з найнижчих.

Вагонка соснова - найкращий варіант для передпокою, закритого балкона, коридору або житлових кімнат. Її можна використовувати і для фасаду, але для цього її потрібно ретельно обробити антисептиками і вологовідштовхувальними засобами. не рекомендується таку вагонку купити для сауни, тому що вона інтенсивно поглинає тепло і може виділяти смолу при нагріванні.

  • Низька на вагонку соснову ціна робить її найбільш популярним видом в Києві
  • Можна відшліфувати до блиску завдяки однаковій спрямованості волокон
  • Витримує потужні ударні навантаження незважаючи на невелику товщину (близько 13 мм)
  • Довгий час після установки виділяє в повітря ефірні олії та бактерицидні речовини

Особливості вагонки з липи

Деревина липи світло-жовта, майже біла, зі слабо вираженими річними кільцями. Деякі волокна переливаються і виблискують під різними кутами освітлення. Сучки дрібні, коричневого кольору. Згодом дерево набуває коричнево-медового кольору. Деревина м'яка - натискання нігтем легко залишає вм'ятину. Завдяки цьому вагонку з липи легко виробляти і обробляти перед монтажем.

Сушка виявляє приховані дефекти, такі як внутрішні викривлення волокон вагонки липи або незрощені сучки. Неякісні заготовки відбраковуються, а придатні для використання дошки сортуються залежно від дефектів. Тому така вагонка дерев'яна надходить від виробника вже гарантовано рівною, а сучки, якщо й присутні, то не впливають на міцність деталей. Під впливом пари вона буде трохи змінювати форму, тому її слід кріпити на спеціальний потайний профіль і залишати достатні проміжки.

З урахуванням цих чинників, а також цілющих властивостей, найкраще купити вагонку з липи для лазні.

  • Характерний медовий запах ефірних олій корисний для здоров'я
  • При нагріванні не виділяє смоли і не обпікає шкіру завдяки невисокій щільності
  • Світлі відтінки з золотими відблисками створюють атмосферу затишку в лазні
  • З однорідною, легкою та м'якою деревиною нескладно працювати
  • Надійні шипи і велика товщина (14 мм) допомагає настилу євровагонки протистояти перепадам вологості і температури, особливо в неопалюваних банних приміщеннях
  • Липова вагонка за ціною та властивостями оптимальна для сауни чи бані

Особливості вагонки з вільхи

Найбільшу різноманітність кольору має деревина вільхи. Велика частина дощок - персиково-помаранчева, з тонкими червоними прожилками річних кілець. Іноді вагонка вільхи набуває червоного, насиченого коричневого або навіть фіолетового кольору. Текстура деревини однорідна, що полегшує обробку. Природний ареал вільхи - болота, що дозволяє їй не гнити навіть після повного занурення в воду. Вільха вважається цінною та дорогою породою, тому купити вагонку вільха краще для того місця, де виявляться всі її властивості: сауни і лазні.

  • Стійка до розтріскування, викривлення і гниття завдяки низькому поглинанню води
  • Дубильні речовини, які вивільняються з вільхи при нагріванні, корисні для суглобів, легенів і імунної системи
  • Євровагонку з вільхи зручно свердлити, стругати і пиляти в будь-якому напрямку
  • М'яка, однорідна деревина легко полірується до блиску
  • Підходить для підлоги, стін, лежаків і стелі
  • Приємна унікальна текстура настилу - кожна дошка зі своїм відтінком і малюнком
  • Можна не турбуватися про конденсат всередині настилу - вибірки з внутрішньої сторони забезпечують вентиляцію
  • Відмінно поглинає сторонні звуки, дозволяючи відвідувачам сауни розслабитися і усамітнитися
  • Не перегрівається і не обпікає шкіру навіть на верхніх лежаках

купити вагонку дерев'яну

Як вибрати й купити якісну вагонку в києві?

Щоб довго насолоджуватися охайною та міцною обробкою, потрібно вибрати якісний матеріал і правильно виконати установку. Дані рекомендації допоможуть вам в цьому.

Дерев'яна вагонка: як ціна впливає на якість

  • Враховуйте тип розпилу вагонки. Не тільки текстура і малюнок обшивки, але і її довговічність залежить від напрямку волокон: він повинен бути поздовжнім, а кут між річними кільцями і основною площиною дошки має становити 45-90о.
  • Подивіться на краї дощок: чим вони рівніше, тим менше браку в партії. Деталі неправильної форми виходять на зношеному або неякісному обладнанні.
  • По можливості виміряйте вологість вагонки, особливо для стелі та стін житлових кімнат. Вона повинна становити 16-18%.
  • Перевірте, чи немає великих вигинів. Якщо виробник неправильно зберігав дошки, вони можуть сильно викривити і стати непридатними до монтажу навіть на кляммери.
  • Перед тим, як вагонка купити з липи або інших цінних порід, потрібно визначитися з кількістю. Крім площі стін і стель, які планується обшити, потрібно знати робочу ширину вагонки, тобто врахувати шип. Припустимо, ширина євровагонки - 88 мм. З них 8 мм припадає на шип, який входить в паз іншої дошки. Отже, робоча ширина дорівнює 80 мм. Цю ширину вже можна використовувати в розрахунках матеріалів. Отримане значення рекомендують збільшити ще на 10-15%, щоб залишилося кілька дощок для підгонки кутів, обробки ділянок під вікнами або над дверима і просто для страховки.

Монтаж вагонки для стін

  1. Після того, як купили вагонку в Києві та її доставили в будинок, розпакуйте її і залиште в приміщенні на кілька днів. Це потрібно зробити для того, щоб дерев'яні деталі адаптувалися до температури і вологості кімнати і пройшли усадку. В іншому випадку дошки можуть потріскатися після монтажу через появу внутрішніх напружень волокон.
  2. Підберіть дошки по малюнку і відтінку, заздалегідь покладіть в потрібному порядку.
  3. Поверхню стіни або стелі потрібно підготувати: усунути нерівності, зняти попереднє покриття, тимчасово зняти розетки і вимикачі і т.д.
  4. Для обшивки стін потрібно створити обрешетування з бруса невеликого перерізу (30-40 мм). До неї кріпиться сама вагонка, а проміжок між дошками і стіною служить для вентиляції або укладання теплоізоляційних матеріалів. Попередня розмітка допоможе заощадити час і нерви.
  5. При плануванні обрешетування слід врахувати напрямок дощок і тип вагонки дерев'яної, який вдалося купити. Профілі «американка» і блок-хаус встановлюються тільки горизонтально через особливу форму паза. Горизонтальне кріплення звичайної євровагонки виключає потрапляння води за умови, що вагонка для зовнішніх робіт ивстановлена пазами вниз. Вертикальне частіше використовується в оздобленні кімнат і створює враження високих стель. Також можна встановити вагонку по діагоналі, «ялинкою» або іншими незвичайними способами, але для цього потрібно точно розрахувати кількість матеріалів, створити обрешетування відповідно до малюнка і мати можливість пиляти і підганяти дошки.
  6. Потрібно прикріпити дерев'яну вагонку до решетування так, щоб кріплень не було видно. Перший варіант - кляммери - являє собою металеву скобу, прикріплену до пласкої основу. За цю основу їх прикручують до решітки саморізами і застібають пази вагонки в скоби. Другий варіант - потаємні цвяхи, які прибивають до нижньої частини паза під кутом 45о. Невелика шляпка дозволяє без проблем використовувати паз і вставити в нього наступну дошку.
  7. Під час монтажу кріпильних елементів потрібно ретельно стежити за рівністю, інакше дошки перекосить, і настил буде виглядати неохайно, а головне - технологічно неправильно.

Обробка дерев'яної вагонки на стелю

Чи то вагонка з вільхи і дуба, чи то з сосни, в більшості випадків вона вимагає обробки, щоб довго залишатися красивою і міцною. Є кілька варіантів, які відрізняються за кінцевим виглядом і принципом роботи.

Грунтовка по дереву захищає настил від комах-шкідників, ультрафіолету і цвілі. Прозорі різновиди зроблять текстуру більш яскравою. Натуральні олії, такі як оліфа і лляна олія, збільшують міцність за рахунок заповнення мікроскопічних пір в деревині.

Фарби на масляній основі глибоко проникають в деревину, заповнюючи пори і перешкоджаючи розмноженню мікроорганізмів. Але такі фарби видають неприємний запах, а через кілька років обробку доведеться повторити. Акрилові фарби позбавлені більшості перерахованих недоліків. Але обробка кімнат вагонкою дерев'яною з урахуванням ціни на таку фарбу може виявитися недешевою.

Протипожежні засоби особливо актуальні для будинків з камінами, саунами та іншими джерелами відкритого вогню. Крім захисту від шкідників, така обробка уповільнює горіння деревини, виділяючи негорючі гази або створюючи теплоізоляційну плівку на поверхні.

Яку купити вагонку для лазні?

Виходячи з вищевикладеного матеріалу, можна зробити висновок, що весь банний комплекс повинен бути виконаний з цінних листяних порід. Але це не зовсім так. Для стін і стель в самій парній кімнаті дійсно краще вагонку з вільхи купити в Києві. Вагонка з липи не поступається вільсі за технічними і естетичними параметрами. Вагонка із смереки має меншу ціну і складніше шліфується, але показники вологостійкості все ж прийнятні для лазні. Радять купувати вагонку з меншою шириною, так як вузькі дошки менше деформуються.

Соснова вагонка не підійде для парної, тому що виділяє смоли і сильно нагрівається, через що до неї неможливо доторкнутися. Але передбанники, кімнати відпочинку та інші суміжні приміщення можна сміливо обшивати сосною. Її властивості не дадуть настилу скривлюватися при середньому рівні вологості, а якісне лакове покриття зведе до мінімуму ризик утворення цвілі. Крім того, вона відмінно впишеться в інтер'єр лазні або сауни, продовживши затишну «дерев'яну» тему парної.

Крім того, технологічні конструкції не обов’язково повинні бути з цільної деревини. Наприклад, для основи підлоги або настилу даху підійде водостійка осб плита. Товсті плити витримують навантаження не гірше дощок, а ціна на осб плиту менша, ніж на цільну деревину.

Як виготовляють вагонку дерев'яну від виробника?

Вагонка від українських виробників виготовляється із суворим дотриманням міжнародних і національних стандартів на всіх етапах - від вирощування дерев до шліфування дощок.

Лісництва контролюють ситуацію, даючи дозволу на вирубку тільки в певних місцях, не допускаючи спустошення великих площ одночасно. У разі соснових лісів вирубка повинна компенсуватися новими посадками, тому на вирубаній ділянці створюють змішаний ліс, висаджуючи сосну разом з березою. У міру зростання молодого лісу його прополюють і очищають від «бур'янів» - чагарників та інших дерев.

Спиляний ліс направляється на обробку. Там з колод видаляють гілки і кору і розпилюють на пиломатеріали радіальним або поперечним способом. Для виробництва вагонки з дерева беруть бічні частини колод, оскільки центральні найчастіше йдуть на виготовлення брусу й інших деталей з великим перерізом.

Дошки проходять природну або камерну сушку, в процесі якої деякі заготовки можуть зігнутися і тріснути під впливом внутрішніх напружень волокон. Сухі заготовки направляють на чотиристоронній фрезерувальний верстат, де їм надають характерний профіль (блок-хаус, євровагонка і т.д.) і шліфують до гладкої поверхні. Далі вони проходять обробку торців і пакуються в плівку для підтримки низької вологості.

Вагонка МДФ - вигідна альтернатива дерев'яній

Коли від дерев'яної обшивки не потрібна висока вологостійкість, можна заощадити на будматеріалах, купивши вагонку МДФ. Ця абревіатура походить віданглійського MDF (medium density fiberboard). Інша назва - вагонка ДВП ( деревно-волокниста плита). Це композитний матеріал з дрібної деревної муки, спресованої в щільну плиту. Очищене і висушене борошно нагрівають і спресовують, і воно склеюється під дією природного клею лігніну, який міститься в деревині. Форма отвору, через яке видавлюється гаряча деревна маса, визначає профіль виробу з ДВП. Далі на лицьову частину наносять текстуровану плівку з малюнком або шпон з декоративних порід дерева.

Вагонка МДФ продається за ціною в кілька разів дешевше за дерев'яну. Вона не викривляється і не дає тріщин, на відміну від дерева. Її не рекомендують використовувати для обробки бань і зовнішніх стін, тому що вона чутлива до намокання. Зате в сухому приміщенні вона прослужить не менше, ніж звичайна вагонка. Її кріплять до стін і стелі так само, як і дерев'яні дошки, а саме саморізами до решетування з бруса. Товщина вагонки МДФ зазвичай становить 10 мм, але може досягати і всього 3-х мм. Довжина - від 260 до 350 см, ширина - 10-32,5 см. Шип має стандартну довжину 5 мм. Завдяки невисокій на вагонку МДФ ціні це економний варіант обшивки житлових або робочих приміщень

  • Широкі панелі швидше монтувати
  • Полімерна плівка захищає від паразитів і цвілі
  • Великий вибір кольорів і текстур - можна купити будь-яку від сосни до червоного дерева
  • Виготовляється тільки з деревини без домішок клеїв і смол

Вагонка ПВХ - зручне і довговічне оздоблення

Пластикова вагонка за зовнішнім виглядом дуже нагадує дерев'яну, але позбавлена всіх недоліків натурального матеріалу. Вона являє собою порожнистий профіль з полівінілхлориду з такими ж пазами і шипами, як у дерев'яної вагонки. Цей вид вагонки укладають на стелю і стіни закритих приміщень. Його нескладно розпиляти як уздовж, так і поперек. Полівінілхлорид не боїться вологи, тому можна купити вагонку ПВХ для передпокоїв, балконів, гаражів і навіть ванних кімнат. У той же час цей матеріал відносно легко пошкодити і залишити вм'ятину. Купити вагонку для сауни краще з дерева, тому що полімерний матеріал може не витримати такі високі температури. Вигідна ціна на вагонку пвх дає можливість використовувати її для комерційних приміщень - офісів, кіосків, автомийок.

  • Не гниє і не тріскається від вологи
  • Не вицвітає на сонці
  • Легко миється
  • Повністю вогнестійка
  • Термін експлуатації - 10 і більше років
  • Готовий настил займає мінімум корисного простору кімнати (товщина 5-10 мм)
  • Ширина - 100-250 мм, довжина - 3 або 6 м. Хороші показники тепло- і звукоізоляції
  • Будь-які забарвлення (однотонний колір, малюнок під дерево, камінь, абстрактні візерунки)
  • Проста установка на обрешетування дозволяє не вирівнювати стіни і стелі до ідеалу

Чому купити дерев'яну вагонку у нас вигідно?

Залиште ваші контакти, і ми передзвонимо і допоможемо вам купити вагонку в Києві з доставкою в будь-яку точку області. Клієнти довіряють нам завдяки вищій якості товарів, помірним цінам на пиломатеріал. і соєчасній доставці

Ми пропонуємо суху і рівну вагонку з сосни, вільхи та модрини .Всі матеріали відповідають вимогам до сорту і продаються в надійній упаковці. Наша деревина, без хвороб і шкідливих домішок, заготовлена в перевірених екологічно чистих лісництвах Київської області. Вас також можуть зацікавити наші товари, такі як пиломатеріали і дрова, а також наша ціна за складометр дров. Менеджери ознайомлять вас з асортиментом і допоможуть оформити замовлення.

Ви можете замовити доставку на певну дату або отримати товар відразу в день замовлення. Доставка по Києву і області працює без вихідних/ Ціна розраховується залежно від відстані до вашого населеного пункту.

Відповіді на найпоширеніші питання про вагонку дерев'яну

  1. Що таке вагонка?
Це облицювальний матеріал із простим типом монтажу (шип-паз). Багато хто хоче купити вагонку дерев'яну в Україні, тому що вона підходить для різних оздоблювальних робіт:
  • всередині та зовні будівель;
  • лазень та саун;
  • заміських будинків та котеджів;
  • дачних будівель;
  • приміщень технічного значення.
Даний матеріал використовують для оформлення місць громадського харчування, спортивних та розважальних установ. За його допомогою можна оригінально і різноманітно провести оздоблювальні заходи і досягти саме такого стилю облицювання, який Вас цікавить.
  1. З яких порід дерева виготовляється вагонка дерев'яна (Київська область)?
Може виготовлятись як з листяної, так і хвойної деревини. До першого виду належать вироби з наступних порід:
  • липа;
  • вільха;
  • осика;
  • ясен;
  • дуб;
  • бук.
До другої групи належать пиломатеріали, які зроблені з такої сировини:
  • ялина;
  • сосна;
  • модрина;
  • кедр.
Вироби з листяних дерев мають широкий спектр використання, хвойні ж не підходять для лазневих приміщень, так як високі температури викликають виділення смол. Через це матеріал стає не тільки липким, але й вогненебезпечним.
  1. Від чого залежить, яка буде на замовлення вартість вагонки в Київ чи інші міста?
Одним з важливих чинників ціноутворення є сорт продукції:
  • Екстра. Найкращий і, звичайно, найдорожчий варіант, у якому відсутня серцевина та будь-які дефекти.
  • А-клас. Також немає серцевини, але може мати місце один сучок на 1,5 м і не менше двох тріщин і смоляних кишень (сірниць).
  • В клас. Такий сорт може містити на 1,5 м чотири сучки до 20 міліметрів у діаметрі, дві тріщини та сірниці, невелику деформацію та одну плямку.
  • С-клас. За замовлення та доставку ціна вагонки у Київ, Обухів, Фастів, Боярку, Кагарлик, Вишгород, Славутич та інші точки регіону найбільш бюджетна. Найчастіше застосування таких матеріалів – облицювання технічних та господарських будівель. Наявність розтріскування може становити 5%. Число сучків і сірниць може бути будь-яким, але допустимо не більше 25 мм для перших та 6 мм для кишень.
Чим менший сорт, тим нижче за якістю вагонка дерев'яна та ціна (Київ). Це варто враховувати, підбираючи варіант для тих чи інших цілей.
  1. Які переваги має даний пиломатеріал?
  • Повна екологічність. Таке оздоблення виготовляється з натурального дерева, тому воно абсолютно безпечне і для людей, і для навколишнього середовища.
  • Високі естетичні властивості. Тому матеріал завжди актуальний для дизайнерів, які займаються як внутрішнім, так і зовнішнім оформленням. Люди шукають, де купити вагонку з доставкою за її природний малюнок та різні відтінки, а в сукупності з грамотною обробкою можна досягти цікавих та оригінальних рішень. Дерево завжди додає затишку, зокрема за рахунок свого природного аромату.
  • Відмінні теплоізоляційні характеристики. Відомий факт: дерево чудово зберігає тепло, тим самим дозволяючи скоротити витрати на обігрів приміщення.
  • Довговічність. Люди прагнуть замовити та купити вагонку дерев'яну в Київ, Київську область, а також в інші регіони ще й через те, що сировина піддається спеціальній обробці, тому добре переносить різкі температурні перепади та вологість, не боїться шкідників.
  • Звукоізоляція. Як і властиво дереву, має відмінні звукопоглинаючі характеристики.
  • Легкість встановлення. Такий пиломатеріал простий у монтажі та не потребує значного досвіду взаємодії з ним.
  • Універсальність. Ще багатьом людям потрібна вагонка з дерева, купити яку Ви можете в кілька кліків на нашому сайті, за широку область її застосування. Все залежить лише від фантазії того, хто її використовує.
Відгуки
Андрій Пилипенко
Андрій Пилипенко
20.11.2022
Дрова колоті сосна 35 см, товщина поколу 10 см
Дрова колоті сосна 35 см, товщина поколу 10 см
чудова свіжа сосна без трухлі.об*ємвідміряли точно, швидко склали дрова в мене на подвір*ї.дякую ..
Masha
Masha
15.11.2022
Дрова колоті дуб 50 см, товщина поколу 15 см
Дрова колоті дуб 50 см, товщина поколу 15 см
як сказали, так і приїхали — рівно об 11.30. оце професіоналізм)) ..
Александр Олешко
Александр Олешко
04.11.2022
Дрова колоті акація 35 см, товщина поколу 15 см
Дрова колоті акація 35 см, товщина поколу 15 см
Не думал, что акация так хорошо гореть будет. Одной закладки в печь хватает на весь вечер, а если вмокнуть в воду и заложить на ночь плотненько, то и посреди ночи вставать не надо. ..
Олена
Олена
03.11.2022
Дрова колоті ясен 35 см, товщина поколу 15 см
Дрова колоті ясен 35 см, товщина поколу 15 см
Ясен і в грубці, і в мангалі добре горить. хороші жаркі дрова ..