Клен колотий

Кленові дрова - недорогий спосіб забезпечити себе теплом       

Це досить поширене в наших широтах дерево, яке часто використовується і в якості палива. Вибирають дрова з клена з різних причин. По-перше, вони мають доступну вартість і дозволяють добре заощадити при потребі в високій витраті палива. По-друге, поліна з цього дерева мають свої особливості, які якісно виділяють його на тлі інших. Тому ми завжди маємо клен і види іншої деревини у себе на складах і продаємо партіями будь-якого розміру. Для замовлення доставки або консультації щодо покупки телефонуйте нашим менеджерам.

Як горять кленові дрова?

Найкраще використовувати кленові дрова, доведені до вологості 20-22% (саме у такого клена текстура найбільш підходяща). Зазначимо, що у порівнянні з дровами твердих порід клену потрібно значно менше часу для висихання. В такому стані поліна легко спалахують і горять рівним красивим полум'ям. При цьому вогонь не іскрить і не стріляє вуглинками, так що підійде і для:

  • камінів;
  • відкритих печей;
  • лазні.

Іноді домовласники спеціально запасаються кленом, щоб використовувати його для розпалювання більш щільних порід дерева. За тривалістю горіння дрова клена поступаються дубу і більш твердим породам, але дають хороший жар і здатні швидко нагріти приміщення, за що дуже цінуються споживачами. Попіл після згоряння часто використовують як добриво для саду або городу, так як він має багатий мікроелементами склад і добре збагачує ґрунт. А якщо звернути увагу на ККД дров клена, то ви побачите, що його теплотворність лише трохи поступається дубу і становить від 1503 до 2277 ккал/дм3, в залежності від вологості. Для порівняння:

  • дуб - 1538-2429 ккал/дм3;
  • береза - 1389-2240 ккал/дм3;
  • сосна - 1282-2130 ккал/дм3.

Клен як дрова також цінується за те, що виділяє дуже мало чадного газу під час горіння, а також дезінфікує повітря в приміщенні. Це досить універсальне паливо, яке підійде для твердопаливних котлів, печей булер 'янів, камінів.

Особливості використання та зберігання  

Заготовляють клен на дрова переважно взимку, так як в цей період зупиняється тік соку, і деревина виходить максимально сухою. Якраз до наступного опалювального сезону поліна будуть оптимальної витримки. Якщо ви віддаєте перевагу купувати паливо оптом, то варто враховувати, що у нього є свій строк придатності. У клена це 3-4 роки, по закінченні яких він, звичайно, буде горіти, але втрачає частину своїх властивостей.           

На дрова клена ціна залежить не тільки від обсягу, а й від якості матеріалу. Намагайтеся вибирати рівні, однакові поліна, які легко будуть укладатися в стіс. Оптимальні параметри: довжина 25-40 см, ширина 7-12 см. Такий формат підійде практично для будь-якої топки. Важлива характеристика і місце заготівлі матеріалу. Наші дрова привезені з екологічно чистих районів, заготовлені в поновлюваних розплідниках.           

Почитавши про кленові дрова відгуки, ви можете помітити також те, що вони досить невибагливі в зберіганні. Головне - захистити їх від опадів (навісом або накриттям зверху) і забезпечити хорошу провітрюваність. Фахівці рекомендують укладати поліна корою наверх. Таким чином ви додатково захистите стіс від вологи - вода з кори випаровується набагато швидше, ніж із самої деревини. Не варто вивантажувати дрова прямо на землю. Також бажано забезпечити циркуляцію повітря у стосі знизу. Для цього дрова укладаються не на рівну поверхню, а на піддони, поперечні балки, цеглу, виставлені з проміжками.

Чим відрізняються дрова з клена колоті?

Клен відноситься до листяних дерев, що характеризується високою щільністю та доброю тепловіддачею. За твердістю це дерево можна порівняти хіба що з грабом або дубом. Завдяки щільним волокнам деревина може горіти доволі довго, отже такі дрова треба набагато рідше підкидати у вогонь.

Вирізняється клен і максимальною температурою, яка може бути досягнута в процесі згоряння. Якісно просушені дровини забезпечують багато тепла, температура при цьому може досягати 1200 ºC - це навіть вище ніж показники дуба та берези. Перш ніж кленові поліни купити, слід обов’язково враховувати цей факт. Адже деякі каміни мають низьку жароміцність заслінок і в такому випадку необережне використання клену може бути пожежонебезпечним.

Клен: ціна за куб в Києві та особливості застосування дров

Кленове паливо є дуже теплоефективним, саме тому воно добре підходить для використання в печі для обігріву приміщень.

Доречно вибрати саме ці дрова й для каміну, адже деревина клену в процесі горіння не стріляє іскрами та майже не димить, як результат - відсутність кіптяви, накопичення якої у димоході може бути небезпечним.

Крім цього, клен – це вдалий варіант й для приготування їжі на природі, тому що він не поступається плодовим деревам у ароматі.

Отже, підсумувавши, можна виділити такі переваги дров з клену:

  • довге горіння;
  • теплоефективність;
  • відсутність диму, кіптяви, іскор;
  • приємний аромат.

Також великим плюсом є прийнятна на дрова клен ціна. Київ та інші міста України можуть замовити деревне паливо в інтернет-магазині компанії “Drova Kiev”. Компанія пропонує різного розміру кленові дрова. Київська область - це місце, де знаходиться головний офіс компанії, тому доставка в межах області здійснюється в найкоротші терміни.

Відгуки
Андрій Пилипенко
Андрій Пилипенко
20.11.2022
Дрова колоті сосна 35 см, товщина поколу 10 см
Дрова колоті сосна 35 см, товщина поколу 10 см
чудова свіжа сосна без трухлі.об*ємвідміряли точно, швидко склали дрова в мене на подвір*ї.дякую ..
Masha
Masha
15.11.2022
Дрова колоті дуб 50 см, товщина поколу 15 см
Дрова колоті дуб 50 см, товщина поколу 15 см
як сказали, так і приїхали — рівно об 11.30. оце професіоналізм)) ..
Александр Олешко
Александр Олешко
04.11.2022
Дрова колоті акація 35 см, товщина поколу 15 см
Дрова колоті акація 35 см, товщина поколу 15 см
Не думал, что акация так хорошо гореть будет. Одной закладки в печь хватает на весь вечер, а если вмокнуть в воду и заложить на ночь плотненько, то и посреди ночи вставать не надо. ..
Олена
Олена
03.11.2022
Дрова колоті ясен 35 см, товщина поколу 15 см
Дрова колоті ясен 35 см, товщина поколу 15 см
Ясен і в грубці, і в мангалі добре горить. хороші жаркі дрова ..