Головна » Блог » Чому не можна топити сирими дровами?

Чому не можна топити сирими дровами?

Чому не можна топити сирими дровами?

Правильно топити піч або котел - справжнє мистецтво, яким володіє далеко не кожен. Від цієї майстерності залежить не тільки те, наскільки тепло буде в вашому домі, а й яка частина дровітні витратиться за зиму. Один з перших порад, які дають новачкам досвідчені домовласники - навчитися розрізняти сухі і мокрі дрова, а в якості палива намагатися використовувати перші. 

Однак в цьому питанні є свої нюанси. Розглянемо докладніше, чому не можна топити сирими дровами, в яких випадках і як правильно це потрібно робити.

чи можна топити сирими дровами

Чи можна топити сирими дровами?

Горять чи сирі дрова? Так. Використовувати їх для отримання тепла в принципі можна, однак не в будь-якому обладнанні. Наприклад, власникам піролізних котлів такий варіант точно не підійде, а якщо у вас звичайна грубка або буржуйка, вологість деревини критичного значення не має. Більш того, деякі покупці спеціально шукають сирі дрова, оскільки вони повільніше прогорають, а значить - вистачить їх на довше. Однак варто враховувати також те, що ефективність сирого палива частково знижується за рахунок того, що частина енергії буде йти не на обігрів, а на випаровування надлишку вологи. Це також пояснює те, чому сухі дрова горять краще, ніж сирі.

Тому найкращим рішенням буде купити дрова в Києві заздалегідь, щоб вони встигли просохнути перед опалювальним сезоном.

Як топити сирими дровами?

Отже, чи можна топити сирими дровами - ми розібралися. Залишилося з'ясувати, як саме це робити правильно. Основна проблема такого палива не стільки в поганому горінні, скільки в складності розпалювання. Якщо є можливість, спочатку розтопіть піч просушеними полінами, а потім підкидайте вологі. Ще один швидкий спосіб, як розпалити сирі дрова - використовувати спеціальні засоби для розпалювання. Також знизу можна підкласти бересту, більш дрібні поліна, тріску, лучину або інший легкозаймистий продукт. Наприклад, у нас виробляється дошка для тераси та інші пиломатеріали, тому завжди в наявності недорогі обрізки пилорами, які відмінно підходять для розпалювання.

Якщо ви задавалися питанням, чому сирі дрова горять гірше, ніж сухі, то напевно також відзначали той факт, що одні породи спалахують швидше (навіть в мокрому стані), а інші повільніше. Вся справа в природної вологості деревини, наприклад:

  • дуб - 50%;
  • граб - 60%;
  • ясен - 35%. 

Природно, деревина з вологістю 35% буде розпалюватися легше, ніж та, у якій показник більше 50%. Також досить легко розгораються навіть свіжоспилена сосна, береза, акація.

як топити сирими дровами

Як розпалити сирі дрова: додаткові рекомендації

Перед тим як топити сирими дровами, їх можна потримати кілька днів біля грубки для просушки (тільки не забувайте про пожежну безпеку). Колоті поліна також швидко приходять до потрібної кондиції на морозі - волога з них вимерзає.  

Проблем з підпалом не буде, якщо купити паливо своєчасно і дати йому відлежатися мінімум 2 місяці. У розпал сезону можна замовити дубові дрова камерної сушки, проте їх вартість буде в півтора два рази вище звичайних. Ліс пиляють і сухостійний, і сирий. Якщо ви не встигли вчасно, просите продавця або заготівельника, щоб в машині було хоча б 70-80% сухостою.

Будь-якими дровами топити можна, головне - враховувати їх особливості і причини тих чи інших незручностей. А якщо вам потрібно паливо під будь-які специфічні завдання - зв'яжіться з нашими фахівцями, вони обов'язково допоможуть зробити правильний вибір! 

^