Головна » Блог » Камін і печі з водяним контуром

Камін і печі з водяним контуром

Камін і печі з водяним контуром
Пічне опалення - це класика, яка перевірена десятиліттями, а в деяких сім'ях століттями. Піч з водяним контуром буває доповнена варильною плитою, духовкою або формою для випічки. Такі моделі зручні тим, що одночасно використовуються для опалення та приготування їжі, а значить - економлять ресурси. Незважаючи на те що з'явилося багато більш сучасного, компактного і функціонального обладнання, - господарі традиційних печей не поспішають розбирати їх і міняти на котли. Піч-камін з водяним контуром може опалюватися різними видами палива, найпоширеніші з них:
 
• дрова;
• паливні брикети;
• вугілля;
• торф;
• пелети.
 
Причому істотних конструктивних особливостей в залежності від типу використовуваного палива печі з водяним контуром не мають. Принцип їх дії приблизно однаковий. Паливо розпалюється в топці, піднімає температуру води або іншого теплоносія в теплообміннику навколо топки, гаряча вода розноситься по контуру, який розлучений по всьому будинку. У підсумку, якщо звичайна грубка здатна обігріти тільки площу навколо, максимум 1-2 кімнати, то наявність водяної системи забезпечує повноцінний обігрів всього багатокімнатного будинку або котеджу.
 
Щоб підвищити ефективність печі каміна з водяним контуром, його часто доповнюють різними функціональними елементами. Наприклад, теплообмінник може бути не тільки навколо топки, але і у вигляді змійовика навколо димаря. Щоб теплоносій ефективніше циркулював по контуру, останній доповнюють циркуляційним насосом або гідроакумулятором. Однак ці удосконалення здорожують конструкцію, одне з основних переваг якої - дешевизна. Тому найчастіше каміни з водяним контуром використовуються в базовому варіанті, який при правильному проектуванні теж дає хороші результати.
       
Камін з водяним контуром тривалого горіння: особливості
 
У наших заміських і приватних будинках дуже популярно використання камінів. Це красиво, престижно, на дрова колоті ціна невисока, при цьому затишку в домі або вітальні відразу помітно додається. Однак звичайний камін не може служити єдиним джерелом тепла - доведеться також встановлювати котел для обігріву будинку, що суттєво підвищує витрати. Фахівці рекомендують з'єднати 2 в 1 і використовувати печі тривалого горіння з водяним контуром.
 
Каміни з водяним контуром тривалого горіння виготовлені на базі конструкції Бренеран або булерьян. Піч тривалого горіння з водяним контуром має тонке регулювання подачі кисню, а значить, і швидкість згоряння дров можна контролювати. Регулювання подачі кисню можлива завдяки тому, що камін обладнаний скляними дверцятами. Деякі моделі такого опалювального обладнання потребують підкиданні дров з періодичністю лише раз в 5-10 годин.
 
В основному двокамерні піролізні печі роблять зі сталі або чавуну. Також може бути цегляна піч тривалого горіння з водяним контуром. Її роблять з нуля своїми руками або обкладають цеглою металевий пристрій. Цегла довше нагрівається, і поверхня стінок не так швидко почне віддавати тепло в навколишній простір, як метал. Зате й довше остигає. Добре розігріта цегляна конструкція може з вечора до ранку підтримувати тепло в будинку навіть без палива. Також деякі виробники пропонують камін з водяним контуром і системою подачі ГВП.
 
Топка для каміна з водяним контуром: який матеріал краще?
 
Топка для каміна з водяним контуром зазвичай виготовлена ​​з чавуну або жароміцної сталі. Чавунна обійдеться дорожче, але буде довговічніше. Однак не потрібно забувати, що матеріал володіє дуже великою вагою, тому перед установкою такого агрегату доведеться попрацювати над зміцненням статі або фундаменту.
 
Сталева піч на дровах з водяним контуром обійдеться дешевше. При цьому вона має невелику вагу, не вимагає попереднього зміцнення статі, може бути встановлена ​​практично в будь-якому місці будинку. До того ж, сталь дає можливість пробувати різний дизайн, особливості зовнішнього оформлення. Сталеві моделі простіше і легше в установці і підключенні, тому використовуються не рідше ніж чавунні.
 
Друге питання, яким задаються проектувальники водяних систем опалення для приватних будинків, -  вибрати регістр або радіатори. Процес переміщення теплоносія тут не такий швидкий, як у централізованих міських системах, тому ефективність опалення багато в чому залежить від кількості води в системі. Через це більш вигідно використовувати не звичні міським жителям радіатори, а товсті труби або опалювальний регістр.
 
Як працює чавунний камін з водяним контуром?
За своїм принципом опалення будинку каміном з водяним контуром істотно не відрізняється від використання для цих цілей грубки. Під час згоряння деревини нагрівається топкова камера, температура в теплообміннику піднімається під впливом гарячого повітря, який піднімається вгору. Далі вода рухається по трубах і радіаторах, підвищуючи температуру повітря в приміщеннях будинку.
 
Чавунний камін з водяним контуром часто функціонує без циркуляційних насосів. Антифриз або вода рухаються по контуру під впливом природних фізичних процесів. При цьому агрегат не тільки обігріває будинок, але і прикрашає інтер'єр. Сучасні моделі доповнені дверцятами з прозорим вогнетривким склом, яке дозволяє милуватися язиками полум'я.
 
Камін з водяним контуром: недоліки
 
Незважаючи на очевидні позитивні сторони, камін з водяним контуром недоліки теж має. Особливо якщо порівнювати його з повноцінним твердопаливним котлом. Зазвичай серед них виділяють:
 
• недостатній рівень автоматизації процесів;
• вищі тепловтрати і низька ефективність використання палива;
• висока вартість багатофункціонального обладнання.
 
Виріб з водяною сорочкою обійдеться дорожче, ніж твердопаливний котел аналогічної потужності. Піч-камін з водяним контуром - це, безумовно, дуже красиво. Однак якщо ви ставите на перше місце практичність, а не естетичні властивості, краще обладнати систему повноцінним котлом з автоматизованою подачею палива, різними системами регулювання.
 
Опалювальні печі з водяним контуром: переваги
 
Водяний контур для печі робить її ефективним опалювальним устаткуванням відразу для декількох приміщень. При цьому система абсолютно залежна від електрики, подачі газу і т.п. Якщо ви оберете потрібну потужність і правильно спроектуєте інші компоненти системи, отримаєте якісне незалежне опалення, яке зігріє вас в будь-які морози.
 
Також сучасні опалювальні печі з водяним контуром можуть служити місцем для приготування їжі, інтер'єрних прикрасою, джерелом домашнього затишку. Розтоплення печі або камінної топки - особливий ритуал, який позитивно впливає на нервову систему.
 
Піч з водяним контуром для опалення будинку буде підходящим варіантом для тих, хто шукає бюджетний різновид опалювальної системи. Як металеві, так і цегляні варіанти запропоновані сьогодні в широкому ціновому діапазоні, включаючи недорогі моделі. Дрова в нашій країні також залишаються найдоступнішим джерелом палива, до того ж можна спалювати різні деревні відходи, торф і т.п.
 
Піч з водяним контуром - це, мабуть, сама екологічна система опалення, яка мінімальним чином впливає на навколишнє середовище.
  
Як організувати ефективне опалення будинку каміном з водяним контуром?
 
Щоб опалювальна піч з водяним контуром безперебійно функціонувала і справлялася з обігрівом будинку, бажано проектувати систему ще на етапі будівництва. Нові печі на дровах з водяним контуром можна підключити до старої системи радіаторів і труб.
 
Назвати водяний контур для каміна ідеальним і високоефективним способом підтримувати тепло в будинку складно. Однак естетичні властивості, дешевизна і доступність палива, простота реалізації і автономність - є безумовними перевагами, за які такі опалювальні системи цінуються вже багато років.
^