Головна » Блог » Коли краще купувати дрова?

Коли краще купувати дрова?

Коли краще купувати дрова?

Питання з дровами кожен господар вирішує по-своєму. Найчастіше воно складається не тільки з рішення, як заготовити дрова, а й завдання - коли саме це робити. Фахівці дають різні рекомендації, однак необхідно виходити з індивідуальних умов. Наприклад, в деяких регіонах навесні і в кінці зими паливо продається набагато дешевше. Тому, якщо хочеться заощадити - висновки очевидні. Перш ніж визначитися, коли краще купувати дрова, потрібно вирішити, де ви будете їх зберігати, якими породами збираєтеся топити. 

Коли краще заготовлювати дрова?

Замовити дрова в Києві можна в будь-який час року. Однак досвідчені господарі зазвичай вирішують це питання ще навесні. Вам привезуть зимовий ліс і до наступного опалювального сезону дрова гарантовано будуть сухі. А значить - будуть добре горіти, не виділяючи великої кількості диму, і давати високу тепловіддачу. Придбання палива в весняно-літній період також дозволяє уникнути ажіотажу, можна спокійно вибрати потрібну вам породу, без поспіху планувати доставку на зручний для себе час.

Однак рішення, коли краще заготовлювати дрова потрібно приймати також виходячи з того, які саме поліна ви хочете. Наприклад, дубові бажано просушити мінімум 2 місяці, а ось березові і соснові мають здатність відмінно розгоратися, навіть будучи свежеспиленними.

 

коли краще заготовлювати дрова

Якщо хочете гарантовано отримати сухі поліна взимку, можна купити дерево камерної сушки. Але врахуйте, що їх вартість буде на порядок вище, ніж звичайних.

Коли заздалегідь заготовлювати дрова не виходить через фінансові або інших причин, рекомендуємо купити за 2-3 місяці до опалювального сезону хоча б пару кубів. Так ви будете мати можливість розтоплювати топку сухими і мокрими дровами вперемішку, що зробити набагато простіше, ніж тільки сирими.

Купівля восени і взимку також має свої переваги. Вологу осінню і замерзлу зимову деревину легше колоти. Вмість вологи в спиляних взимку полінах нижче з природних причин, всі життєві процеси в дереві сповільнюються і завмирають.       

Як заготовити дрова на зиму?

Перш ніж звертатися до заготівельників, потрібно визначитися, яка саме кількість палива вам необхідна. Можна виходити з практики минулої зими або вдатися до розрахунків на основі параметрів будинку, які можна знайти в інтернеті та нашому блозі. Також потрібно вибрати колоті дрова чи чурбаки (колоди), які ви будете купувати. Чурбаки зазвичай обходяться дешевше, але не забувайте, що колоти їх досить трудомісткий і витратний за часом процес. Та й якість від заготівельника часто вище, ніж отримане в побутових умовах - всі поліна рівні, однорідні, приблизно однакових розмірів.

Визначившись, коли краще заготовити дрова, важливо заздалегідь підготувати стіс. Кращі умови для зберігання в сухому провітрюваному приміщенні, якщо такого немає - зберігати дрова можна і на вулиці. Найголовніше захистити їх від опадів зверху і вогкості знизу. Знизу можна спорудити настил, укласти дерев'яні піддони або навіть цеглини. Намагайтеся організувати зберігання так, щоб знизу підтримувалася циркуляція повітря - це захистить деревину від гниття. Далі поліна складаються рядами або штабелями, а зверху встановлюється навіс. Також бажано захистити стіс плівкою або глухою стінкою з підвітряного боку.  

^