Головна » Блог » Котел пелетний для автономної системи опалення: будова і принцип роботи

Котел пелетний для автономної системи опалення: будова і принцип роботи

Котел пелетний для автономної системи опалення: будова і принцип роботи

Твердопаливний котел на пеллетах вважається самим екологічним, зручним і простим в обслуговуванні опалювальним устаткуванням для будинку. Завдяки автоматичному завантаженню палива в камеру згоряння така система виходить практично автономною. Залежно від потужності і констрцкції моделі, пресовані гранули можна завантажувати в бункер лише раз на 1-3 дні. Пелетний котел обладнаний автоматикою, де можна виставити потрібну вам температуру нагрівання теплоносія і навіть частоту включення обладнання.

З чого складається котел на пеллетах для будинку?

Незважаючи на численні переваги, котел пелетний має досить просту будову, де присутні:

  • бункер для палива;
  • шлюз для подачі гранул в пальник;
  • топка і пальник;
  • автоматика для управління;
  • корпус з теплообмінником.

Все що вам потрібно - купити пелети і завантажити їх в бункер. Далі шнековий транспортер передає гранули в топку, вони розпалюються Теном, паливо згорає і нагрівається теплоносій.

Є кілька різновидів теплообмінника: вертикальний, горизонтальний, трубчастий, плоский, доповнений турбулізаторами. Найбільш вигідними з точки зору збору теплової енергії вважаються вертикальні з 2-3 ходами і турбулізаторами. Турбулізатори забезпечують завихрення димових газів. Такі моделі знижують температуру димових газів з 800-900 С до 110-120 С на виході. Так що практично все тепло йде на обігрів будинку, а не вилітає в димар.

Корпус більшості сучасних моделей обладнання має теплоізоляційний кожух. Він додатково захищає від тепловтрат, а також робить експлуатацію максимально безпечною і комфортною.

В окремому контейнері буде збиратися зола. Котел на пеллетах для будинку потрібно очищати від золи приблизно раз в тиждень. Заданий температурний режим підтримується шляхом регулювання швидкості згоряння палива, а саме - кількістю повітря, що поступає.

Котел на пеллетах з автоматичною подачею: основні переваги

Автоматика для пеллетного котла вимагає мінімального втручання в роботу опалювальної системи. Це не тільки економить час, а й виключає ситуації, коли ви забули підкинути паливо і опинилися серед ночі в холодному будинку. Самі деревні гранули коштують недорого, при цьому перегорають майже повністю, згоряють повільно і мають високу тепловіддачу. Залежно від моделі, пелетний котел має ККД від 90 до 98%.

Гранульоване паливо роблять з відходів лісової, деревообробної та сільськогосподарської промисловості, що дуже добре і з точки зору екологічності. В процесі роботи котли пелетні викидають в атмосферу мінімальну кількість шкідливих речовин і вуглекислого газу.

Пелетні котли зараз досить доступні по ціні, займають менше місця в порівнянні з іншими твердопаливними аналогами. До того ж на їх установку не потрібні дозволи від різних інстанцій.

Котел на пеллетах - один з найбезпечніших для житлових приміщень. Відпрацьовані гази не забруднюють повітря. Зола утворюється в невеликій кількості, може використовуватися, як добриво. Пристрій пеллетного котла робить навіть раптове згасання вогню безпечним.

Пелетний котел: витрата пелет

Котел на пеллетах з автоматичною подачею дуже економічний. Витрата пелет буде напряму залежати від якості паливного матеріалу: світлі гранули дають менше відходів, витрачаються економніше, а темні менш ефективні, оскільки в них багато кори. Також на витрату впливає температура на вулиці, теплоізоляція будинку. В середньому на опалення будинку в 100 кв.м. взимку пелетний котел витрачає пелет близько 28 кг на добу. Якщо ж температура зовні буде не дуже низькою або мова йде про будинки з посиленою теплоізоляцією то даний показник може бути вдвічі нижче.

Схема підключення пеллетного котла і особливості установки

По суті, схема підключення пеллетного котла до існуючої системи опалення нічим не відрізняється від підключення будь-якого теплогенератора. Нижній патрубок врізається в обратку, а верхній - в подачу. До кожного виробу додається детальна схема підключення, за допомогою якої здійснити монтаж може будь-яка будівельна організація з ліцензією.

Більшість моделей виготовлені з котельної сталі, тому вам не потрібно навіть спеціального фундаменту або посиленого перекриття. Автоматичний пелетний котел на 20-40 кВт важить від 150 до 300 кг. Однак якщо ви будете використовувати бункер великого обсягу, наприклад на 0,5-1,5 тонни, то доведеться обладнати посилену підставку під нього.

Для ефективної роботи обладнання на пеллетах вкрай важлива оптимальна тяга, тому потрібен правильно спроектований димохід. Зокрема, зверніть увагу на його діаметр, він повинен збігатися з діаметром вихідного отвору котла. Також бажано встановити трійник з конденсатоотводом для чищення. Найкраще з таким обладнанням зарекомендували себе утеплені сендвіч-димоходи.

^