Головна » Блог » Котел піролізний: особливості, принцип роботи, переваги

Котел піролізний: особливості, принцип роботи, переваги

Котел піролізний: особливості, принцип роботи, переваги
Твердопаливні обладнання з'явилося на ринку досить давно і користується стабільним попитом. Його переваги оцінили як приватні користувачі, так і підприємства. Однак останнім часом також випущено багато нових різновидів, які викликають спірні обговорення. Однією з них є піролізний котел, який трохи дорожче класичної твердопаливної конструкції. Що це, в чому переваги і як саме піролізні котли тривалого горіння працюють - ми розглянемо нижче.
 
Що таке піролізний котел?
 
Піроліз - це хімічний процес, під час якого деревина розкладається на вугілля і газ, а також відбувається виділення великої кількості теплової енергії. Тому такі агрегати також називають газогенераторними котлами. Каталізатором цього хімічного процесу виступають високі температури (від 200 до 1200 ° С) і низький вміст кисню, які і утворює в топці котел піролізний.
 
Піролізні котли тривалого горіння: основні переваги
 
Основна перевага полягає в тому, що піролізні котли підвищують ефективність використання палива. Тривалість роботи при заповненні топки в порівнянні з аналогами довше в 4, а то і 5 разів. Додатково можна заощадити, якщо придбати дрова оптом. При повному завантаженні деякі піролізні котли опалення підтримують протягом 2 діб! Крім дров в якості палива можуть використовуватися:
 
● брикети, пелети;
● подрібнені гілки і тирсу;
● торф і кокс;
● вугілля.
 
Але найбільшу ефективність дає саме деревина товщиною 70-100 мм, так як вона виділяє максимальну кількість газу. Піролізний котел на дровах зазвичай має ККД близько 95%, що досить значний показник для подібного обладнання. Однак не варто забувати, що цей показник може змінюватися в залежності від стану використовуваного палива, площі приміщення, тепловтрат будівлі.
 
Серед додаткових переваг користувачі виділяють простоту і зручність експлуатації, обслуговування. Котли піролізні утворюють мінімальну кількість відходів, тому відсік для золи і димар не потребують частого чищення. Також такі опалювальні системи дозволяють дуже гнучко регулювати інтенсивність їх роботи, рівномірно розподіляти тепло. Потужність твердопаливних котлів піролізних регулюється від 25 до 100%.
 
Піролізні котли: принцип роботи і пристрій
 
Більшість моделей виготовлені зі сталі товщиною 4-6 мм і складаються з 2 камер - для завантаження палива і для його згоряння. Камери розділені керамічною форсункою, а система управління знаходиться в верхній частині для зручного доступу. Також піролізний котел має на увазі наявність таких складових, як:
 
● теплообмінник - виникає в ньому від горіння деревного газу тепло передається воді, яка циркулює в системі опалення;
● система регулювання подачі повітря - на бічних панелях;
● колектор з вентилятором для видалення продуктів згоряння з камери згоряння;
● димохід для відведення вихлопних газів.
 
У піролізних котлів принцип роботи побудований не на звичайному горінні, а на сухій перегонці. У першій камері під впливом високої температури за умови дефіциту повітря з деревини виділяється газ, який проникає в другу камеру і там згорає при контакті з киснем і активним вуглецем. А теплову енергію, що отримується з цих процесів,  піролізний котел тривалого горіння передає прямо на теплоносій.
 
Піроліз вважається найчистішим і екологічно безпечним процесом отримання теплової енергії, так як після нього не утворюються шкідливі елементи і речовини, а обсяг вуглекислого газу, що викидається в атмосферу в 3-4 рази нижче, ніж у твердопаливного обладнання іншого типу. Також котел піролізний може використовуватися для утилізації деяких типів відходів (полімерні та полімерні вироби) без забруднення повітря.
 
Як правильно використовувати піролізні котли опалення?
 
Але мало розуміти, як працює піролізний котел, потрібно ще й знати, як правильно ним користуватися. Паливо розпалюється в звичайному режимі з відкритою заслінкою, після того як вогонь розгорівся, систему можна переводити в режим піролізу. Для цього потрібно засунути заслінку. У конструкціях з верхньої закладкою іноді виникає проблема із зависанням дров. Її легко можна уникнути, якщо використовувати поліна довжиною на кілька сантиметрів менше самої топки.
 
При перших використань піролізні котли на дровах можуть видавати неприємний запах. Це природне явище, яке відбувається через полімеризації фарби. Через кілька застосувань запах зникне.
 
Найвищу ефективність дають дрова з твердих сортів деревини - дуб, вільха, акація, бук. Не рекомендується закладати в піролізні котли тривалого горіння хвойні дрова, так як їх смоли можуть привести до засмічення системи і навіть виходу з ладу обладнання.
^