Головна » Блог » Паливні брикети РУФ: що це таке, які є особливості і позитивні властивості

Паливні брикети РУФ: що це таке, які є особливості і позитивні властивості

Паливні брикети РУФ: що це таке, які є особливості і позитивні властивості

На ринку паливних матеріалів постійно з'являються нові види, які відрізняються від традиційних дров і вугілля ефективністю, вартістю, зручністю застосування, доступністю. Одні назавжди йдуть в минуле, не переживши і пару-трійку сезонів, інші надовго залишаються популярними у користувачів.

Паливні брикети РУФ з'явилися відносно недавно, але вже можна з упевненістю сказати, що їх доцільність перевірена зимами і ще довго буде залишатися актуальною.

Паливні брикети RUF: характеристики

RUF брикети прийшли до нас з Європи, а точніше з Німеччини. Також їх називають Евродрова, хоча багато вітчизняних виробництва вже освоїли виробництво цього палива. Устаткування для виробництва брикетів RUF буває різних потужностей, а також дозволяє отримувати паливо з різної сировини.

Паливні брикети РУФ - це невеликі цеглинки, які складаються з тирси та інших відходів лісопереробної промисловості. Також для їх виготовлення можуть використовуватися відходи і вторсировину сільського господарства:

  • лушпиння і лузга від зернових;
  • солома;
  • стебла гречки;
  • горіхова шкаралупа і ін.

Якщо порівняти паливні брикети і дрова, то очевидна екологічність нового продукту. Деревина є поновлюваним видом палива, але ліси ростуть не так швидко. А тут, по суті, використовується те, що могло бути просто викинутим. При цьому у паливних брикетів RUF характеристики тепловіддачі і економічності часто навіть вище, ніж у дров. Вони горять довше, легко розпалюються, залишають мінімальну кількість золи, підтримують стабільну температуру під час горіння.

Порівняння паливних брикетів з іншими видами палива відзначається також тим, що в їх складі немає ніяких хімічних і небезпечних для здоров'я і навколишнього середовища речовин.

Яке потрібно устаткування для виробництва паливних брикетів?

Устаткування для виготовлення паливних брикетів пропонують, як зарубіжні, так і українські виробники. Основні його складові:

  • сушарка для мінімізації вологості вихідного матеріалу;
  • дробарка для подрібнення великих фракцій;
  • гідравлічний прес для брикетування матеріалу.

Ланцюжок процесів може здійснюватися, як окремими машинами, так і єдиним агрегатом. У виробничу лінію можуть бути включені різні фільтри для відсіювання невідповідних частинок.

Устаткування для виробництва паливних брикетів в великих обсягах також має вирішувати питання упаковки товару. Є спеціальні механізми для формування герметичних упаковок з брикетованим паливом по 10 кг і більше.

Для виготовлення паливних брикетів обладнання дуже багато, в тому числі і недорогих ручних верстатів. Деякі люди замислюються про те, щоб перейти на самостійне виготовлення палива. Однак прості механізми відбирають багато часу і сил на завантаження сировини, пресування. Якість кустарних евродров істотно поступається виробничому. Та й побутових відходів для опалення навіть невеликого будинку вам, м'яко кажучи, не вистачить.

Тільки потужне автоматичне обладнання для паливних брикетів забезпечує дотримання технологічних процесів, які і є запорукою вищеописаних характеристик.

Паливні брикети: плюси і мінуси

Говорячи про брикетах, слід звернути увагу також на зручність використання, зберігання і транспортування. Кубічна форма дозволяє скласти велику кількість евродров, займаючи мінімум площі. При цьому упаковка захищає котельню від сміття, а сам матеріал - від вологості. Зберігати паливо можна необмежену кількість часу. Після термічного спікання бактеріальна мікрофлора не виживає, а тому паливо не схильне до грибків і шкідників. У процесі горіння якісні евродрова або іскор, не виділяють неприємних запахів, майже не димлять, утворюють мінімальну кількість нагару.

Серед мінусів можна виділити те, що не всі котли підходять для використання евродров. Крім того, деякі виробники несумлінно ставляться до технологічного процесу, порушують його з метою економії часу і коштів. Тому при купівлі палива важливо ретельно перевіряти його якість. Хороші еко-дрова міцні, однорідні, однакового розміру, не мають тріщин, пустот і інших дефектів поверхні.

^