Головна » Блог » Пелети - що це: як роблять пелети?

Пелети - що це: як роблять пелети?

Пелети - що це: як роблять пелети?

Покупці палива часто задаються питаннями: пелети - що це, як роблять пелети? Це паливо масово використовується в Європі і США, так як там його гідності оцінили вже в 80-х. Але у нас воно тільки набирає популярність, і що таке пелети знають далеко не всі, і тим більше мало відомо про процес виробництва пелет, особливості їх використання та виборі якісної сировини. Ми допоможемо вам розібратися у всіх тонкощах застосування їх на практиці, з'ясувати, підійдуть вони вам чи ні.

Пелети: виробництво якісної сировини

Для виготовлення пелет використовуються спеціальні преси-гранулятори, які пресують вихідний матеріал в щільні циліндричні гранули. Так як виробництво пелет в Україні тільки набирає свої оберти, то єдиного стандарту до зовнішнього вигляду і іншим властивостям одержуваних гранул немає. Все залежить від того, яке обладнання для виробництва пелет використовувалося. Але найчастіше паливо відповідає таким характеристикам:

 • діаметр 6-8 мм;
 • довжина 5-70 мм;
 • вологість 7-10%.

Також якість гранул можна визначити візуально. Вони повинні бути приблизно одного розміру, з гладкою глянцевою поверхнею. Не дуже добре, коли в упаковці багато потерті або поламаних частинок - це говорить про те, що технологія виробництва пелет була порушена, вони пресувалися при недостатньому тиску або відсиріли в процесі зберігання. Якісні гранули взагалі важко піддаються розфарбовування в руках, а якщо кинути їх в стакан з водою, то вони потонуть, так як мають високу щільність.

З чого роблять пелети?

Отже, ми розібралися, що пелети - це щільні гранули, які використовуються в якості твердого палива. Другий закономірне питання - з чого роблять пелети, що виступає початковим сировиною? Найчастіше в нашій країні використовуються тирса, деревна труха і інші відходи лісового та деревообробного виробництва.  Від цього залежать характеристики палива, яке буде відрізнятись, як дрова твердих порід і м’яких. Але також є виробники пелет, які гранулируют залишки і відходи сільськогосподарського виробництва: солому, стебла кукурудзи, соняшнику, гречки, лушпиння злакових. Однак придбати таке паливо досить важко, так як часто воно витрачається для самозабезпечення самих сільськогосподарських виробництв. Якщо ви хочете купити пелети для опалення свого будинку, виробництва, комерційного або соціального об'єкта, то набагато простіше і вигідніше буде знайти постачальника саме деревних гранул.

Чим вигідне виробництво пелет Україні?

В першу чергу виготовлення пілетів вигідно з економічної точки зору. Те, що раніше вважалося відходами та використовувалося максимум в якості компосту, сьогодні стало джерелом теплової енергії і не тільки. Гранули нерідко використовуються навіть на електростанціях. По-друге, технологія виготовлення пелет завдає шкоди навколишньому середовищу. Преси-гранулятори не виділяють шкідливих викидів в атмосферу, вимагають мінімальних витрат енергії. Та й саме по собі таке паливо сприяє тому, що ліси вирубуються менше, а значить, будуть ефективніше відновлюватися. Те ж саме можна сказати про брикети для опалення, які також стають дедалі популярнішими.

Що дає технологія виробництва пелет споживачеві?

Гранули мають високу калорійність, опалення ними в 3-4 рази дешевше газового. Паливо безпечно і комфортно у використанні, так як:

 • не схильна до самозаймання;
 • не виділяє шкідливих речовин під час горіння - виробництво паливних пелет не має на увазі використання клею, масел, інших сторонніх речовин для пресування;
 • в перерахунку на кількість тепла, що виділяється деревні гранули вигідніше багатьох інших видів твердого палива;
 • зручно в зберіганні - займає мало місця, не має запаху, не сприяє появі сміття і бруду.

Однорідні гранули мають високу сипучістю, а це дає можливість фасувати їх різними партіями, а також автоматизувати подачу в котел. При цьому установку пелетних і автоматизованих котлів не потрібно узгоджувати з жодними контролюючими органами.

Яке обладнання для виробництва пелет необхідно?

Технологія виробництва пелет з деревини на перший погляд здається досить простий. Але насправді лінія для отримання гранульованого палива складається з декількох вузлів, кожен з яких виконує важливу частину в виготовлення палива. В основному для виробництва пелет обладнання потрібно наступне:

 1. Система подрібнення. Подрібнює вихідний матеріал до потрібних розмірів, відсіває не підходять частки, чистить сировину від сторонніх добавок (наприклад, каменів, цвяхів).
 2. Підготовчий бункер. Перемішує надходить сировина для однорідності і вирівнювання вологості.
 3. Шнековая лінія. Передає заданий оператором кількість сировини в установку з виробництва пелет.
 4. Прес-гранулятор. Займається формуванням гранул за допомогою спеціальних роликів і матриць.
 5. Охладитель. Охолоджує готову продукцію за допомогою вентилятора або інших систем циркуляції повітря.
 6. Шнековая лінія. Вивантажує готову до реалізації паливо в біг-беги або інші фасувальні ємності.

Так виглядає найпростіше виробництво пелет України. Але є і більш складні установки, які доповнені системами аспірації для очищення і фільтрації гранул стандартних фракцій, сушками для попереднього усунення надлишків вологи, парогенераторами для кращої склейки сировини в пресі і т.д. В будь-якому випадку, щоб отримати по справжньому якісні паливні пелети, потрібно мати сучасне обладнання. Часто обладнання для виробництва пелет має складну систему подрібнення і очищення, де сировина обробляється в 3-5 етапів. І для отримання якісної пелети виробництво необхідно ретельно контролювати на кожному кроці.

Як правильно використовувати деревні гранули для опалення?

Навіть розібравшись, як саме працює обладнання для виробництва паливних пелет, дізнавшись всі переваги гранул, залишаються люди, які сумніваються, підійде їм такий вид палива чи ні. Тим не менше, використання гранул мало чим відрізняється від будь-якого іншого твердого палива:

 • перевірте, чи відповідають колосники вашого котла або печі розміром гранул - вони не повинні провалюватися в отвори;
 • завантажте паливо лопаткою;
 • розпаліть за допомогою паперу, трісок або спеціального рідкого кошти (деякі котли передбачають автоматичне розпалення спеціальною системою підвищення температури);
 • регулюйте процес горіння кількістю повітря, що надходить в топку.

Як і для інших видів твердого палива, тут важливо підтримувати систему опалення в чистому стані. Зазвичай в побутових умовах котел потрібно очищати не частіше ніж один раз на місяць, так як гранули дають дуже мало золи і викидів.

Чому варто замовити пелети на сайті drova-kiev.in.ua?

Наша компанія більше 10 років займається виробництвом і реалізацією різних видів палива, що робить ціни високо конкурентними. У нас використовуються професійні установки для виробництва пелет, що дозволяє добитися високої якості продукції, а також гнучко контролювати кількість виробленого палива, відповідно до потреб ринку. Звернувшись до нас, ви маєте можливість додатково заощадити на доставці, оскільки ми самі доставимо замовлення в межах Києва та Київської області.

Товар веземо на вантажних машинах ЗІЛ, КАМАЗ. Для невеликих партій передбачена Газель. Зверніть увагу, що обсяги можуть бути будь-якими - від 1м3 до 50 складометрів. Паливо приїде в зазначений пункт призначення в той же день, в який був оформлений замовлення. При необхідності готові обговорювати дату поставки.

Якщо виникли питання про нашу продукцію або використовуваному обладнанні для виготовлення пелет - звертайтеся за вказаними в правому верхньому куті контактними номерами, і ми з задоволенням відповімо на кожен з них.

^