Головна » Блог » Піч чавунна для дачі

Піч чавунна для дачі

Піч чавунна для дачі

Навіть невеликий дачний будиночок в холодну пору року потребує ефективного джерелі тепла. Основні вимоги, які виставляються до опалювального устаткування в подібних умовах: простота експлуатації, швидкий обігрів приміщення і тривала тепловіддача. Оптимальне співвідношення ціни і якості при дотриманні таких характеристик мають чавунні печі. А різновиди сучасних моделей дозволяють підібрати підходящий варіант на будь-який бюджет і під вимоги користувача.

Чавунні печі тривалого горіння: економічність і комфорт

Недорога грубка чавунна часто такий недолік, як швидке прогоряння палива і необхідність постійно його підкидати. Це непоганий варіант, якщо ви заїжджаєте на дачу час від часу на вихідні, але при більш частій експлуатації приносить суттєві незручності і підвищує витрати. Адже потрібно не тільки купити колоті дрова, а й постійно підтримувати комфортну температуру, в тому числі і вночі.

Чавунні печі тривалого горіння позбавлені таких недоліків, періодичність підкидання дров знижується до 1-2 разів на добу. Це дозволяє використовувати подібне обладнання не тільки для дачі, але і для заміського будинку, де постійно живуть люди. Такі чавунні печі для дому називають також піролізні. Якщо в звичайній дрова швидко перегорають і лише частково віддають своє тепло стінок приладу і теплоносія, то тут використовується повільне горіння, а також теплова енергія від піролізних газів. Принцип дії піролізних моделей наступний:

  • після розпалу деревини обмежується доступ повітря в основну топку;
  • процес термічного розкладання переходить в стадію тління;
  • паливо практично повністю перегорає, залишаючи невелику кількість золи і піролізного газу;
  • піролізний газ (метан і окис вуглецю) піднімаються в другу камеру;
  • газоповітряна суміш запалюється і згорає в камері допалювання - відбувається вторинна тепловіддача.

Крім того що така чавунна піч дозволяє повністю використовувати потенціал палива, в другій камері згорають також сажа і важкі фракції - залишкові димові гази майже не мають домішок. Продуктивність агрегату підвищується в рази, його можна підключати до водяного контуру. Різні модифікації можуть мати додаткові функції, а також різні розміри, потужність, зовнішній вигляд. Так що відповідна піч-камін чавунна не тільки забезпечить будинок теплом, а й оптимально впишеться в інтер'єр, навіть найрозкішніший.

Піч-камін чавунна - естетика і затишок

Однією з популярних різновидів опалювального обладнання для дачі виступає чавунний камін. Особливість його пристрою в тому, що він має прозорі дверцята з вогнетривкого скла, які дозволяють милуватися відблисками полум'я. Печі чавунні можуть бути звичайні і піролізні, працювати на дровах або брикетах. Їх роблять прямостоящими або кутовими, а також прикрашають різними декоративними елементами. Наприклад, чавунна топка для каміна зовні може бути оформлена:

  • керамікою;
  • натуральним каменем;
  • кованими елементами.

Перевага таких моделей не тільки в привабливому зовнішньому вигляді, але і в простоті установки. По суті, вам буде потрібно обладнати тільки димохід. Також не забувайте про періодичне очищення його і зольника. Але звичайний камін чавунний має не сильно велику тепловіддачу, по ефективності його можна порівняти з простою буржуйкою. Моделі тривалого горіння можуть працювати від однієї закладки палива по 6 годин і більше, а також підключатися до опалювальної системи з теплоносієм.

Варильно-опалювальні печі чавунні

Чавунні печі-каміни можуть виконувати не тільки опалювальну і естетичну, але і інші корисні функції. Наприклад, використовуватися для приготування їжі. Це не тільки економія, але і хороший вихід із ситуації, коли в селищі трапляються перебої з подачею електроенергії. Та й страви, приготовані на відкритому вогні, виходять по-особливому смачними. Варильно-опалювальна піч чавунна може бути обладнана 1-4 конфорками, деякі поєднують в собі ще й духовку. За допомогою них можна варити, тушкувати, запікати, а також робити заготовки з сухих плодів, ягід, грибів. Якщо в будинку немає бойлера, така грубка допомагає завжди тримати напоготові велику кількість гарячої води.

Як вибрати піч або камін чавунний?

Перше, на що потрібно звернути увагу, які види палива підтримує чавунна піч-камін, наскільки вони вигідні для придбання і доступні у вашому регіоні. Є вироби, які можна топити дровами, пелетами, паливними брикетами і навіть торфом. Деякі моделі підходять для використання відразу декількох видів палива, інші - тільки для одного.

За потужністю чавунні каміни і печі теж бувають різними, зазвичай виробник вказує, яку площу здатний обігріти агрегат або обсяг приміщення. Краще вибирати цей параметр з запасом, оскільки деякі європейські виробники не орієнтовані на суворі зими, до того ж важливу роль відіграє теплоізоляція будинку, яка на наших дачах не завжди хороша.

Додаткові функції, призначення та розміри безпосередньо залежать від того, в якому приміщенні планується встановлювати обладнання. Для вітальні це каміни чавунні з красивим декоративним оформленням, для котельні вкрай бажані піролізні агрегати, для кухні - варочно-опалювальні. Також є спеціальні моделі з полегшеною конструкцією, які можна встановити навіть на другому поверсі.

Чавунна топка для каміна: основні переваги

Переваги матеріалу в тому, що він досить швидко нагрівається і довго віддає тепло. Також обладнання з чавуну обійдеться дешевше, ніж аналогічне за паливною ефективністю з цегли. Чавунні топки для камінів, а також невеликі печі різного призначення при необхідності можна перемістити в іншу частину будинку. Все, що потрібно - встановити димар в іншому місці. Матеріал стійкий до корозії, не іржавіє, не пошкоджується кислотами.

Чавунні печі для дому: недоліки

Однак чавунні топки для каміна не позбавлені і своїх недоліків. Велика вага матеріалу вимагає попередньої підготовки до установки, посилення перекриттів, а також підвищую ціну доставки і монтажу. У порівнянні з цегляними, чавунні каміни для будинку обходяться дешевше, але дорожче, ніж сталеві. Чавун боїться різких перепадів температур, а також високих точкових навантажень. Він може розтріскуватися при попаданні холодної води на розпечену поверхню, а також сильному ударі твердим предметом.

^