Головна » Блог » Піч для дачі: особливості та різновиди конструкцій

Піч для дачі: особливості та різновиди конструкцій

Піч для дачі: особливості та різновиди конструкцій

Незважаючи на різноманітність сучасних технологій і приладів, багато власників заміських будинків, і особливо дач, віддають перевагу пічному опаленню. Дров'яні печі для дачі - це не тільки вигідно і зручно. Це і частина антуражу, який допомагає відпочити від міських буднів, перейнятися колоритом і затишком заміського життя. Причому сьогодні можна придбати і встановити грубу за лічені дні, навіть якщо спочатку вона в будинку не була передбачена. Розглянемо, які бувають конструкції, їх переваги та особливості.

З яких матеріалів роблять опалювальні пічі для дачі?

Піч для дачі може бути виконана з чавуну, сталі, цегли. Зазвичай такі конструкції розраховані на застосування декількох видів палива, але основним виступають колоті дрова. Чавун має високу тепловіддачу, так як після розігріву здатний ще довгий час віддавати накопичене тепло. Також він примітний тим, що не боїться перепадів температур, корозії. Підходить для постійного і періодичного використання. Але це один з найдорожчих варіантів печі для дачі. Якщо ви вирішили придбати саме таку модель, рекомендуємо вироби з ребристими бічними стінками - вони працюють як радіатор і здатні підтримувати тепло в приміщенні ще 5-7 годин після прогорання дров. Сталева піч для дачі - найдоступніший варіант за ціною, але не позбавлений переваг. Сталь нагрівається швидше чавуну, тобто тепло буквально після розпалу дров почне розходитися по приміщенню. Однак і остигає цей метал практично відразу після прогорання дров. Також при виборі потрібно врахувати, що сталева піч на дачі чутлива до вологості і схильна до корозії, деформації. Особливо це помітно, якщо ви будете рідко нею користуватися. Проста цегляна піч для дачі - один з найпоширеніших варіантів. Нагрівається вона не так швидко, як метал, але зате і тепло буде віддавати всю ніч, навіть якщо не підкидати дрова. При належному догляді і якісному монтажі така грубка не боїться вологості, перепадів температур, перерв у використанні, і може служити десятиліттями без ремонтів. Якщо стоїть завдання опалення одного невеликого приміщення, можна вибрати компактну піч-буржуйку. Це найбільш проста і доступна за ціною конструкція з металу, до того ж сучасні буржуйки можуть мати вельми презентабельний зовнішній вигляд.

Як можна вдосконалити піч з цегли для дачі?

Класичні дров'яні печі для дачі обов'язково мають:

 • топку - місце, де згоряє деревина;
 • колосник - на ньому знаходяться жар;
 • зольник - камеру для скупчення золи;
 • димохід - трубу для виведення газу і продуктів горіння.

Також конструкцію можна доповнити водяним баком і трубами для поширення тепла по інших кімнатах і нагріву гарячої води, плитою з варильною поверхнею для приготування їжі, духовкою для приготування і розігрівання блюд, лежанкою для відпочинку на теплій поверхні, а також сушіння грибів, трав, сухофруктів. Однак варто врахувати, що така модернізована піч з цегли для дачі займатиме набагато більше місця, ніж попередні варіанти, відповідно, вимагає наявності вільної площі. Додатково потрібно подбати про місце для палива і замовити дрова в Києві у перевіреного постачальника. 

Металеві та цегляні печі для дачі: що врахувати при виборі?

Для комфортного і раціонального використання опалювальної системи потрібно звернути увагу на такі параметри:

 • доступність відповідного палива в вашому регіоні;
 • співвідношення ККД печі до площі будинку і тепловтрат приміщення;
 • зручність розпалу й догляду (обов'язково поцікавтеся процесом завантаження палива, регулювання інтенсивності горіння, очищення системи від золи, кіптяви);
 • безпеку використання.

В незалежності від конструкції, її стінки не повинні нагріватися вище 90-95%. Використовуючи кам’яне вугілля, будьте особливо обережними. Якщо в конструкції передбачена поверхня для варк то краще якщо вона закривається спеціальною кришкою для захисту від загоряння та випадкового потрапляння на неї сторонніх речей.

Печі-каміни для дачі - симбіоз традицій і нових технологій

Камін на дачі - сьогодні цілком досяжне задоволення, яке, до того ж, не змусить вибирати між красою і практичністю. Сучасні моделі цих виробів дозволяють насолоджуватися красою відкритого вогню, а також використовувати всі переваги печі для дачі з цегли. Їх також називають печі-каміни тривалого горіння, так як вони прекрасно справляються і з функцією опалення приміщень. У таких печах можна використовувати не тільки дрова, але і паливні брикети піні кей. В якості палива можуть виступати:

 • дрова;
 • вугілля;
 • пелети.

А матеріалом конструкції, як і в класичному варіанті, виступає сталь, чавун, цегла, або їх комбінації. На відміну від традиційних відкритих камінів, сучасна піч-камін для дачі обладнана прозорими дверцятами з термостійкого скла. Це підвищує безпеку - немає ризику, що зола і жар випадуть в приміщення, а також дозволяє регулювати тривалість та інтенсивність горіння палива. А щоб скло не забруднювалось сажею і кіптявою, передбачена система подачі на нього повітря. Камін для дачі може бути доповнений водяним контуром, варочною поверхнею, декоративними елементами. Конструкції бувають розташовані біля однієї стіни або кутовими, в останньому випадку ви заощаджуєте місце в приміщенні, а спостерігати за вогнем можна з будь-якої частини кімнати. Однак варто враховувати, що кутові каміни для дачі мають продуктивність нижче, ніж моделі, що встановлюються уздовж стіни, тому що втрачається тепловіддача від одної з сторін каміну.

Якою потужністю повинен володіти камін для дачі?

Крім палива, що використовується і конфігурації конструкції - печі каміна для дачі розрізняються таким важливим параметром, як потужність. У найпоширеніших моделей вона від 6 до 11 кВт. Для невеликого садового будиночка достатньо буде базової потужності 6-7 кВт, а пристрої на 11 кВт здатні ефективно обігріти будинок близько 100 м2. Щоб пічка або камін на дачі слугували вам якомога довше, не засмучували зайвим димом, неприємними запахами, кіптявою і частим ТО, обов'язково використовуйте якісне паливо, яке можна придбати на сайті drova-kiev.in.ua. У нас в наявності якісні дрова з твердих і м’яких сортів деревини, вугілля, брикети руф та багато іншого. 

^