Головна » Блог » Скільки дров треба на зиму?

Скільки дров треба на зиму?

Скільки дров треба на зиму?

Якщо ви вирішили перейти на дров'яне опалення, то першочергове питання - скільки дров треба на зиму. Вкрай неприємно опинитися в розпал сезону без джерела тепла, адже в залежності від пори року може змінюватися не тільки ціна на дрова, Тому бажано завчасно зайнятися заготівлею дров на зиму, а для цього необхідно правильно розрахувати кількість необхідного палива.

Заготівля дров на зиму: фактори, які необхідно враховувати

За найпростішою формулою те, скільки дров потрібно на зиму, розраховується виходячи з тривалості опалювального сезону, середньодобової витрати дров і площі будинку. Але на ділі такі розрахунки можуть бути некоректними, оскільки на витрату дров для опалення будинку впливає маса додаткових чинників, серед яких:

  • висота стелі;
  • тепловтрати вікон, дверей, стелі, підлоги;
  • погодні умови (які змінюються з року в рік непередбачувано);
  • товщина утеплювача стін;

скільки потрібно дров на зиму

Якщо ви використовуєте сучасний твердопаливний котел, то можете скористатися формулами, наведеними в його документації. Найчастіше дрова для опалення розраховуються за формулою: V = 24*Q*S/q*0,01*ККД, де:

  • V - добова витрата дров в м3;
  • Q - тепловтрати будівлі в кВт;
  • S - площа будинку в м2;
  • q - питома теплотворність деревини в кВт / куб;
  • ККД - коефіцієнт корисної дії котла.

За цією формулою ви легко розрахуєте середньодобова витрата, а потім помножите його на кількість днів опалювального сезону, щоб дізнатися, скільки треба дров для опалення будинку. Тепловтрати сучасних енергоефективних будинків складають 40-50 Вт / м2, будівель з якісно утепленими вікнами та дверима 60-70 Вт / м2, старих будівель без утеплення - 100-120 Вт / м2. ККД котла обов'язково вказано в технічному паспорті.

Скільки треба дров для опалення будинку?

Як показує практика, зими різняться між собою. І якщо в минулому році ви обійшлися 5 кубометрами, то не факт, що в цьому вам вистачить 6. Щоб не зіштовнутися з неприємностями, досвідчені господарі вважають за краще мати паливо з запасом на 2-3 сезони (поточний і наступний, наступний). Це дозволяє не тільки не хвилюватися, скільки потрібно дров на зиму, а й купувати їх оптом за вигідною ціною. Згодом поліна набувають оптимальної вологості і це тільки накраще. Головне, організувати їм хороші умови зберігання.

В середньому на опалення будинку площею 100м2 на одну зиму потрібно близько 10м3 дубових дров. Однак ця цифра може трохи змінюватися в залежності від утеплення будинку і того, наскільки холодною буде зима.

Навіть не маючи можливості придбати паливо на 2-3 сезони відразу, до зими завжди варто готуватися з запасом. Помножте отримані з формули дані на 1,15-1,2. Це допоможе убезпечити себе від неприємностей. Якщо ж раптом затяжний холодний період застав вас зненацька або дрова закінчилися посеред зими, їх завжди можна докупити у нас на drova-kiev.in.ua. Також пропонуємо розглянути альтернативні види палива. У будь-який сезон можна купити вугілля антрацит в Києві, евродрова, пелети, які будуть не менш ефективним джерелом тепла.

^