Головна » Блог » Скільки складометрів дров в ЗІЛі?

Скільки складометрів дров в ЗІЛі?

Скільки складометрів дров в ЗІЛі?

Самоскид ЗІЛ - дуже популярна спецтехніка, яка активно використовується в найрізноманітніших галузях. У народі його також часто називають "колгоспник". Історія цієї машини від заводу імені Лихачова почалася ще в 1957 році. Оскільки завод спеціалізувався на військовій техніці, то вантажівка вийшла дуже витривалою, а ганий об'єм і особливо ширина кузова, яка дозволяє вивантажувати вантаж прямо в залізничні вагони, допомогли йому знайти застосування в сільському господарстві, будівництві та інших галузях, наприклад, лісопереробній. Тому питання, скільки складометрів дров в ЗІЛі нерідко хвилює покупців.

 

 

скільки кубів дров в ЗІЛі

 

Скільки кубів дров в ЗІЛі?

Якщо ви купуєте дрова оптом, то вам часто пропонують доставити їх саме цим самоскидом. Обсяг кузова ЗІЛ легко вирахувати, знаючи його ширину, довжину і висоту. Однак варто пам'ятати про те, що є кілька модифікацій цієї популярної машини:

 • 130;
 • 131;
 • 554;
 • 555.

Об'єм кузова в коженому ЗІЛу різний. Крім того, не варто забувати, що деяким з цих машин вже кілька десятків років, багато господарів модернізували їх під свої потреби, змінюючи борти на більш низькі або більш високі. Відповідно, це позначається на місткості.

Стандартний обсяг кузова ЗІЛ 130 - найпоширенішого бортового автомобіля - 5,02 м3, оскільки параметри його платформи 3752х2326х575 мм. У 131 моделі цей показник може досягати 7,64 м3 (3600х2322х915 мм), в 554 - 5 м3, а в 555 (або, як її ще називають, Човник) - всього 3 м3. Щоб порахувати обсяг кузова, не обов'язково знати марку і рік машини. Досить просто взяти рулетку, виміряти ширину, довжину і висоту кузова, перемножити отримані показники - це і буде об'єм. У ЗІЛі дрова можуть бути щільно укладені, а можуть бути завантажені навалом (насипом). Майже завжди привозять саме навалом.

Якщо дрова привезені навалом то для того щоб дізнатися скільки складометрів дров в ЗІЛі потрібно помножити обсяг на певний коефіцієнт. Коефіцієнт перерахунку залежить від габаритів полін. Залежно від довжини полін коефіцієнти виглядають наступним чином:

 • 0,25 м - 0,8;
 • 0,33 м - 0,78;
 • 0,5 м - 0,75;
 • 0,75 м - 0,73.

Але зазвичай для перерахунку з кубів насипом в складометрів використовують середнений коефіцієнт - 0,75.

Щоб спростити взаєморозуміння з покупцями, багато продавців спочатку вказують ціни за куб насипом (навалом). Однак при покупці і особливо порівнянні цін обов'язково уточнюйте, яку вартість вам називають. У деяких регіонах в якості одиниці розрахунку і зовсім може використовуватися машина - КамАЗ, ЗІЛ, ГАЗель, ГАЗон. Але тепер ви будете знати, як перевести дрова з насипу в складометрів.

Скільки кубів дров в ЗІЛ 130?

Щоб дізнатися, скільки дров в ЗІЛ 130, якщо вони привезені навалом (насипом), потрібно обсяг дров помножити на коефіцієнт 0,75. Відповідно, виходить 5,02 * 0,75 = 3,765 складометрів. Однак якщо у платформи наростили борту, то самоскид цілком здатний привезти до 7, а іноді навіть до 9 кубів. Вантажопідйомність в 5 тонн цілком дозволяє це зробити без істотної шкоди для машини.

Якщо ви купуєте дрова колоті в Києві або будь-якому іншому місці, можете використовувати для перевірки вищепредставлені розрахунки. Але якщо замовляєте дрова колодами (кругляк), все набагато простіше, оскільки їх привозять відразу в складеному вигляді, і вам залишається тільки переміряти колоди. У цьому випадку головне - простежити, щоб дрова були складені паралельно, а не навхрест або колодязем.

Існує ще одне поняття - щільний кубічний метр (1м3 цільного литого дерева без пустот між полінами). Вважається він так: 1 складометр = 0,7 м3 щільного куба. Така одиниця виміру застосовується тільки для обміру ділового сортименту і пиломатеріалів і практично не використовується для обміру колотих дров. Тому, коли ви дізнаєтеся ціну за дрова, то продавці дров називають ціну або за куб навалом, або за складометр.

Скільки дров в ЗІЛі за вагою?

Іноді покупці цікавляться, скільки дров в ЗІЛі в тоннах. Вантажопідйомність всіх моделей марки приблизно однакова і дорівнює 5 тоннам. Однак орієнтуватися на вагу дров не варто, оскільки вона нестабільна і залежить не тільки від породи дерева, але і від таких параметрів деревини, як вологість, щільність, вміст солей, смол. І навіть від частини дерева - біля коріння ствол важить менше, ніж гілки і сучки. Для прикладу подивіться, наскільки змінюється вага одного кубічного метра при вологості 15% і 50% відповідно:

 • береза ​​- 640, 790 кг / м3;
 • сосна - 500, 640 кг / м3;
 • дуб - 680, 870 кг / м3;
 • ясен - 640, 820 кг / м3.

При цьому тут вказані середнені параметри, які можуть коливатися в бік максимуму і мінімуму від 0,7 до 1,3 зазначеної ваги. Так що орієнтуватися на вагу точно не варто, хіба що ви хочете знати приблизну вологість придбаної продукції. Набагато точніше покаже, скільки кубометрів дров в ЗІЛі, перерахунок з урахуванням обсягу кузова.

Якщо у вас виникли питання з приводу реалізованої нами продукції або ви хочете замовити паливо з доставкою, звертайтеся до наших менеджерів через контакти, які ви знайдете нижче і в шапці сайту.

^