Головна » Блог » Як побудувати навіс для дров (дровницю)?

Як побудувати навіс для дров (дровницю)?

Як побудувати навіс для дров (дровницю)?

Дров'яник або навіс для дров - одна з найнеобхідніших господарських будівель для будь-якого приватного будинку або дачі. Дрова в Києві потрібні не тільки для опалення, але і для каміна, мангали, печі, для приготування їжі, багаття для вечірніх посиденьок ... І добре, якщо у них буде спеціальне місце зберігання, яке забезпечить сухість і зручність використання.

Дровниця своїми руками будується нескладно. При цьому вона забезпечить не тільки захист полін, а й акуратний зовнішній вигляд ділянки. Погодьтеся, складені під навісом дрова виглядають набагато привабливіше, ніж ті, що лежать десь насипом. А зробити потрібну споруду або прибудову можна з будь-яким бюджетом, оскільки варіантів конструкції багато, головне - знати основи будівництва подібних конструкцій.

Дровниця вулична своїми руками: що потрібно знати?

Перше, з чого варто почати будівництво - це вибір місця майбутньої дровници і розробка креслення. Краще всього вибрати місце на височині або на схилі, тоді не буде необхідності робити дренажну систему - тала вода або опади будуть відводитися природним чином. По можливості це також повинна бути сонячна і відкрита сторона ділянки, тоді дрова будуть добре провітрюватися і завжди залишатися сухими.

навіс для дров своїми руками

Оцініть, скільки дров вам потрібно зберігати і зробіть креслення навісу для дров, щоб розрахувати і підготувати необхідну кількість матеріалу. Далі потрібно розчистити обрану ділянку від рослинності і приступати до зведення конструкції. Навіс для дров своїми руками можна побудувати з будь-яких доступних матеріалів. Найпростіший варіант - каркас з дерев'яних брусів, обшитий дошками, фанерою, тентом. Для даху можна використовувати руберойд в 2-3 шари. Фундамент можна зробити:

  • дерев'яним;
  • цегляним;
  • бутовим.

Дерево обов'язково потрібно гідроізолювати і обробити від шкідників. Цеглу використовуйте обпалену або залізняк, оскільки звичайная швидко руйнується під впливом вологи. Практичні і надійні для дровниці вуличної бетонні стовпчики, в які монолітно встановлюють вертикальні стійки каркаса. Для великої конструкції такі бетонні підстави (50х50 см) встановлюють на кожні 1-2 метри стіни, поглиблюють на 60-80 см.

Навіс для дров з металу

Дровниця з металу може послужити не тільки корисним пристосуванням, а й справжньою окрасою ділянки. Зазвичай її роблять у вигляді своєрідного стелажа з ніжками, підставою, трьома стінами і дахом. Конструкція може бути виконана із застосуванням красивих кованих елементів. Якщо металевий стелаж невеликий, його можна буде переміщати по території ділянки в міру необхідності. Наприклад, влітку ставити ближче до мангалу, а взимку - до входу в будинок, щоб зручніше було брати дрова для каміна. Навіс для дров з металу може мати й іншу форму, все залежить від фантазії і можливостей майстрів.

дровница з металу

Іноді такі дровяніки роблять на кілька полиць або з окремими місцями для організованого зберігання дров різних порід або розмірів. Для опалення можна придбати обрізки з пилорами в Києві, а для приготування їжі - дубові дрова.

Навіс для дров з полікарбонату

Економічний і простий в реалізації навіс для дров з полікарбонату. Потрібно зробити лише каркас з дощок, брусів або металевих труб, а стіни і дах обшити цим листовим матеріалом. Для обробки конструкції середніх розмірів цілком достатньо одного листа. Полікарбонат не тільки доступний за ціною, але і довговічний, привабливо виглядає. Якщо використовуєте полімерні матеріали для обшивки стін, обов'язково залишайте зазори для провітрювання дров.

Дровниця: фото пристінної конструкції

Дровниця вулична своїми руками будується не тільки окремими навісом, а й у вигляді пристенной конструкції. Такий варіант часто не тільки зручний, але і більш дешевий, швидкий в реалізації.

пристінна дровница

Дровниця на фото і її аналоги вигідні тим, що у вас вже є задня стіна, а значить, матеріалів і зусиль на зведення дров'яника піде менше. Крім того, капітальна стіна будинку робить споруду теплішою, ніж варіант з окреммим навісом, що позитивно позначається на стані полін. Краще вибрати північну сторону, оскідьки з південної дрова сильно пересушуються сонцем, після чого перегорають швидше і віддають менше тепла.

Для такого дров'яника не потрібен капітальний фундамент або бетонні стійки, головне - зробити настил під навісом, щоб повітря вільно циркулювало знизу, перешкоджаючи гниттю нижніх рядів дровітні. Підлогу можна зробити з вантажних палет, дощок, покладених на колоди, цегли. Можна додатково ізолювати підставку від грунту плиткою, руберойдом. Також подбайте про надійну гідроізоляцію споруди. Справа в тому, що вода може потрапляти на неї не тільки з даху будинку, але і стікати по стіні. Тому стик покрівлі зі стіною будинку обов'язково потрібно добре герметизувати, наприклад, за допомогою пластикового або металевого куточка.

^