Головна » Блог » Як правильно топити брикетами?

Як правильно топити брикетами?

Як правильно топити брикетами?

Твердопаливні котли забезпечують найбільшу автономність і незалежність вашого опалення від зовнішніх факторів. Тому все більше людей в нашій країні віддають перевагу саме їм перед газовими і електричними аналогами. А якщо правильно вибрати паливо, то такий котел вийде ще й економічно більш вигідним. Опалення брикетами має масу переваг. Євродрова зручні у використанні, підходять як для сучасних твердопаливних котлів, так і для найпростіших буржуйок і навіть класичних печей, камінів. Також їх використовують для розпалювання лазні. Якщо ви ще не освоїли цей вид палива, то вас, напевно, цікавить питання, як правильно топити брикетами, розгорнуту відповідь на яке ви отримаєте нижче.

Як довго горять паливні брикети?

Перш за все покупці зазвичай запитують, як горять брикети, вигідніше їх використовувати, ніж, наприклад дрова для печі. Універсальної відповіді на це питання немає, тому що все залежить від особливостей опалювального обладнання, а вигода - від доступності палива в вашому регіоні. Серед основних переваг використання саме брикетованої продукції з деревної тирси можна виділити:

  • мінімальна кількість золи - паливо перегорає майже повністю;
  • швидкий розпал - пресована тирса абсолютно суха, зберігаються в герметичних упаковках, тому загоряється добре;
  • висока тепловіддача;
  • рівномірне горіння;
  • мінімальна кількість диму;
  • довговічність і зручність зберігання - паливо не схильне до самозаймання, займає мінімум місця, не дає зайвого сміття;
  • невелика вага - принести з гаража упаковку продукту не викличе труднощів навіть у літньої людини.

Як довго горять паливні брикети, залежить перш за все від кількості повітря, що надходить в топку. Регулюванням заслінки ви легко оптимізуєте витрата палива під свої вимоги.

як правильно топити піч брикетами

Як користуватися паливними брикетами?

Щоб максимально ефективно використовувати евродрова, потрібно дізнатися, як правильно топити брикетами. По суті, процес мало відрізняється від використання дров. Попередньо потрібно очистити топку і зольник від залишків попереднього горіння. На колосник потрібно укласти трохи трісок, паперу або інших легкозаймистих матеріалів, зверху - брикетоване паливо. Найкраще вкладати цеглинки або кругляши хрест на хрест, залишаючи невеликі зазори (близько 1 см) для циркуляції повітря і підтримки горіння. Для котла потужністю 15-20 кВт потрібно близько 15 штук евродров. Далі трохи відкривається заслінка і підпалюються тріски.

У тому, як правильно топити котел брикетами, немає нічого складного. Після прогорання, в міру необхідності додаються нові евродрова. Тривалість їх горіння і тепловіддача регулюються за допомогою різного ступеня відкриття заслінки і щільності укладки. Чим щільніше будуть складені пресовані дрова, тим повільніше вони будуть прогорати. І навпаки, якщо вам потрібно швидко нагріти приміщення - складайте паливо з максимальними зазорами.

Перед тим, як користуватися паливними брикетами, потрібно врахувати також те, що ефективність цього виду палива залежить і від його якості. Купуючи паливні брикети в Києві, вибирайте такі перевірені види, як "РУФ", "Нестрой", "Піні-Кей". Руф мають форму цеглинок з округлими краями, "Нестрой" виконані у вигляді невеликих циліндрів, а "Піні-Кей" за формою нагадують циліндричні поліна з отвором посередині. Так що можна підібрати оптимальний варіант під параметри камери згоряння або для своєї зручності. Наприклад, пресовані поліна "Піні-Кей" відмінно виглядатимуть у відкритих камінах.

Як правильно топити піч брикетами?

Використовувати евробрикети для класичних печей також досить просто. Можна застосовувати вищеописаний спосіб розпалювання або спочатку спалити невелику партію дров, і на вугілля, що утвориться, покласти брикети. Також допустимо застосовувати спеціальної рідини для розпалювання. Золу після прогорання можна використовувати в якості добрив для рослин присадибної ділянки. Є багато порад, як правильно топити піч брикетами, але в цій справі досить багато нюансів, так що краще всього випробувати все на практиці і знайти оптимальний варіант для себе. Однак одна з найважливіших рекомендацій - не забивати топку повністю.

Тепер ви знаєте, як топити піч брикетами, і зможете використовувати це сучасне паливо для підвищення комфорту свого життя.

^