Головна » Блог » Як вибрати твердопаливний котел - особливості котлів на твердому паливі?

Як вибрати твердопаливний котел - особливості котлів на твердому паливі?

Як вибрати твердопаливний котел - особливості котлів на твердому паливі?

Ще кілька десятиліть тому котли на твердому паливі були важкими і громіздкими агрегатами, що вимагали для установки потужного фундаменту, при цьому їх ККД був всього 70%. Сучасні моделі набагато досконаліші в конструкції, зручніші у використанні, а їх ККД досягає 90-96%. Однак вибір твердопаливного котла не просте завдання, адже потрібно врахувати масу чинників і визначитися з моделлю, яка підійде саме вам. Щоб зробити це було легше, ознайомтеся з інформацією нижче.

Як вибрати твердопаливний котел?

Найпоширеніший і найдоступніший варіант - котел на твердому паливі постійного горіння. Обладнання може працювати на дровах (горіння 4-6 годин) і вугіллі (горіння 8-12 годин). При цьому зверніть увагу, що далеко не всі дрова для котла підійдуть — краще обирати паливо з твердих порід.Корпус зі сталі часто доповнений чавунною варильною плитою для приготування і розігрівання їжі. ККД таких моделей коливається від 70 до 80%.

Котли твердопаливні тривалого горіння в Україні також дуже популярні. Їх ККД може досягати 100%, найпростіші моделі дають не менше 85%. Горіння на одному завантаженні дров підтримується протягом 8-24 годин, вугілля - 1-5 діб. Моделі з форсунками для багаторівневої подачі повітря і блоками автоматики дозволяють регулювати температуру аж до 1 градуса. Звичайно, і вартість їх набагато вища, в порівнянні з попереднім варіантом.

Піролізний котел на твердому паливі має 2 камери згоряння. У першій згоряють дрова, а в другій - піролізний газ, який виділяється під час їх горіння. Одного завантаження дров достатньо на 8-18 годин роботи, а ККД таких моделей не нижче 92% через додаткове тепло, що виділяється при згорянні піролізного газу. Однак є важливий нюанс: таких показників можна досягти, тільки при опаленні сухими дровами вологістю не вище 20%. В іншому випадку ефективність може бути навіть нижче, ніж в звичайних моделях постійного горіння.

Пелетні котли гарні тим, що максимально автоматизовані. На одному завантаженні цей агрегат здатний працювати 3-5 днів, а ККД становить 90-95%. Однак перед тим, як вибрати твердопаливний котел пелетного типу, варто уважно вирахувати всі витрати. Оскільки ці моделі найдорожчі і вимагають спеціального палива.

Який твердопаливний котел краще для опалення приватного будинку?

Немає однозначної відповіді на питання, який твердопаливний котел краще. Перш за все, потрібно визначитися:

  • яким паливом ви будете топити;
  • скільки готові витратити на придбання.

Найчастіше вартість безпосередньо пов'язана з ККД. Тому потрібно врахувати також той факт, що, вклавшись в котел з високою ефективністю, ви в подальшому будете менше витрачати грошей на паливо. А якщо закупити вугілля дг 13-100 оптом на кілька років, можна гарно заощадити. 

Не менш важлива і сама конструкція. Наприклад, котел на твердому паливі тривалого горіння з верхнім завантаженням повинен розташовуватися в окремій котельні, оскільки при відкритті дверцят в приміщення буде виходити дим.

За потужністю твердопаливні котли для будинку вибираються, виходячи з площі приміщень. Якщо у вас утеплені стіни, стеля і підлога, висота приміщень до 3 м, а кількість і стан вікон відповідає встановленим нормам, то на 10 м2 площі необхідний 1 кВт теплової енергії. Однак краще вибрати модель з невеликим запасом потужності, оскільки в холодну пору доби і при сильних морозах обладнання, яке було вибране без запасу, зажадає частішого завантаження палива. А якщо закупити вугілля дг 13-100 оптом на кілька років, можна гарно заощадити. 

Покупців часто цікавить питання, який твердопаливний котел краще для опалення приватного будинку - закордонного виробництва або вітчизняного. Фахівці рекомендують зупинити вибір на продукції відомих зарубіжних виробників. Бажано щоб це обладнання працювало на вугіллі ас 6-13 чи іншої фракції, що дозволить заощадити на паливі.Оптимальними для домашнього використання будуть моделі середньої цінової категорії, без складної електроніки.

^