Головна » Блог » Як збільшити час горіння дров в котлі?

Як збільшити час горіння дров в котлі?

Як збільшити час горіння дров в котлі?

Якщо дрова перегорають занадто швидко - це призводить не тільки до фінансових втрат, але і додаткових незручностей. Нікому не хочеться прокидатися кілька разів за ніч, щоб підтримувати тепло в будинку, як і постійно бігати в котельню, щоб закласти нову партію палива. Тому питання, як збільшити час горіння дров хвилює багатьох, як серед звичайних домовласників, так і серед власників і обслуговуючого персоналу підприємств. Нижче ми докладно розглянемо діючі та не діючі методи економії палива, а також можливі причини, чому воно перегорає занадто швидко.

як збільшити час горіння дров

Як збільшити час горіння дров - вибираємо правильні породи?

Перш ніж шукати рішення, як економно топити котел дровами - проаналізуйте, яке саме паливо і якої якості ви використовуєте. Фахівці знають, що різні породи деревини мають різну тепловіддачу і час горіння. В котлах найкраще використовувати:

  • дуб;
  • ясен;
  • граб;
  • акацію.

Це породи високої щільності, які дають максимальну кількість тепла і горять довго. Наприклад, у порівнянні з тополею вони виділяють тепла в два рази більше і на третину більше, ніж сосна. Також важливо, щоб поліна були якісні, мали оптимальну вологість (20-22%). Занадто пересушені будуть перегорати практично миттєво, а труха, гниль та інший неліквід не дадуть очікуваного тепловіддачі.   

Якщо дозволяє тип котла, поекспериментуйте з іншими видами палива. Можливо, на вашому обладнанні краще себе покажуть брикети для топки, пелети - особливо зручно їх закладати на ніч. Поцікавтеся яка в вашому регіоні ціна за тонну вугілля - можливо цей варіант буде більш вигідний. Досвідчені домовласники завжди знають не тільки, як економити дрова, а й як комбінувати різні види палива для найбільшої ефективності.

Як продовжити час горіння дров в котлі?

Перед тим, як економити дрова в котлі - уважно вивчіть інструкцію до обладнання. Можливо, ви просто неправильно його використовуєте. Для багатьох побутових моделей цілком прийнятний режим горіння, коли повне згоряння завантаження відбувається протягом 4 годин. І якщо в технічній документації зазначено такий час, то як би ви не шукали,  як продовжити горіння дров - збільшити цей показник істотно не вийде.

Уважно прочитайте, як правильно топити котел на дровах. Зазвичай обладнання має три режими згоряння деревини:

  • знижений - повільне горіння, не повне перегорання, утворення великої кількості сажі;
  • підвищений - поліна перегорають швидко, різко наганяють температуру, але багато тепла вилітає в димохід, оскільки теплообмінник не встигає повністю його забрати;
  • оптимальний - кращі параметри тепловіддачі, паливо перегорає нешвидко і не повільно.

Ваше завдання знайти саме цей оптимальний режим опалення, а регулювати час перегоряння закладки можна кількістю дров і тягою. Також в сучасних моделях передбачений індикатор горіння, який дозволяє контролювати інтенсивність.

Марно шукати, як зробити, щоб дрова довше горіли, якщо проблема полягає в самому обладнанні або особливості його установки. Найчастіше на ефективність скаржаться при неправильно підібраній потужності котла. Малопотужний агрегат, в якому б режимі не працював - бажаного результату не принесе.

як економити дрова

Іноді проблема швидкого перегоряння криється в неправильному пристрої димоходу. Занадто довгий димовий канал (більше 11 метрів) призводить до посиленої тяги, паливо перегорає з надлишковою інтенсивністю. Тут є два варіанти, як зробити горіння дров тривалим - переобладнати димохід або встановити на ньому автоматичний регулятор тяги.

Як економити дрова - народні поради

Існують так звані «народні способи», як продовжити час горіння дров в котлі. Найбільш поширені - використання сирих дров і експлуатація обладнання в зниженому або здавленному режимі.

Мокра деревина дійсно прогорає набагато повільніше, але потрібно знати міру. По-перше, сирі поліна виділяють більшу кількість диму і сажі, все це осідає на стінках котла і димоходу. По-друге, їх рівень ККД трохи нижче, оскільки частина енергії йде на випаровування вологи. Але, якщо використовувати сирі дрова вперемішку з сухими - такий спосіб уповільнити їх горіння цілком виправданий. Деякі люди просто занурюють сухі поліна в відро з водою перед закладкою. Це не дає їм повністю відволожитися, але продовжує час горіння. Що стосується гару, то позбутися її допомагає періодичне протоплювання вільхою. Також для будь-якого опалювального обладнання потрібна ручна чистка димоходу спеціальними інструментами, яку необхідно проводити хоча б раз на рік.  

Досягаючи повільного горіння шляхом регулювання подачі повітря або відтоку димових газів, ви також можете досягти хороших результатів. Але тут все залежить від індивідуальних особливостей котла і можливостей «налаштування». Головне стежити, щоб кисню в камері було досить для повноцінного перегорання.   

Як зробити, щоб дрова горіли довше - міняємо спосіб укладання

Так як економно топити дровами хочеться кожному, дамо ще один просту, але дієву пораду, як збільшити ефективність використання палива. Зазвичай для розпалювання будують піраміду, в середину якої укладають тріски або папір. У підсумку всі дрова загоряються і перегорають швидко. Скоротити витрати можна наступним чином: закладіть ряд дров на дно топки, наступний ряд укладайте зі зміщенням в право або вліво приблизно на 5 см, далі на нього можна укласти 3й і 4й ряд. Розпалюйте тріски або папір під виступом, що утворився. Так дрова будуть загорятися не повністю, а поступово, перегорять від краю з виступом до протилежного.  

^