Головна » Пиломатеріали » Дерев'яна вагонка

Дерев'яна вагонка

Ціна:
250грн/м.кв
✔ В наявності
Зв'яжіться зі мною
Доставка та оплата
1-3 дні
Готівковий
Безготівковий
На картку Приватбанку
Дерев'яна вагонка - натуральний і вигідний матеріал для інтер'єру

Вагонка - це декоративні дошки з дерева або композитних матеріалів, які з одного боку мають шип, а з іншого - відповідний паз. Спочатку ними обшивали купе в пасажирських поїздах, але тепер вагонку можна побачити в декорі інтер'єру кімнат, лазень, терас і навіть фасадів. Також набирають популярність композитні та синтетичні матеріали, такі як вагонка з МДФ. Власники бізнесу використовують таку вагонку в Києві для економного та охайного оздоблення торгових майданчиків і офісів.

Якщо вам потрібно купити дерев'яну вагонку, замовте її з нашого складу в Києві. Ми пропонуємо всі види вагонки з дерева, з швидкою доставкою по Києву і області.

вагонка дерев'яна

Характеристики і переваги вагонки дерев'яної
 • Вагонка - кращий варіант для лазні за ціною і механічними характеристиками
 • Зручність у монтажі завдяки системі «шип-паз»
 • Природна текстура дерева створює затишну домашню атмосферу
 • Вагонка дерев'яна - поновлюваний ресурс, використання якого не шкодить екосистемі
 • Довговічність при належному догляді
 • Стандартизовані розміри вагонки забезпечують взаємозамінність матеріалів з різних партій і навіть від різних виробників
 • Невисокі ціни на вагонку в порівнянні з дошкою і брусом за рахунок маленької товщини деталей

За формою профілю вагонку поділяють на звичайну, блок-хаус, євровагонку і американку. Звичайна дошка вагонка має дещо шорстку поверхню і шипи довжиною 5 мм. Євровагонка краще відшліфована, з більш довгим шипом (8 мм) і більш точними розмірами, а також низькою вологістю. У блок-хауса лицьова поверхня має радіус, через що готова обшита стіна виглядає так, ніби зроблена з бруса. Також зустрічається профіль ланд-хаус, у якого центральна частина лицьової сторони рівна, а по краях - фігурні вибірки. Нарешті, дерев'яна вагонка «американка» відрізняється скошеним профілем, який встановлюється тільки нахлистом і тільки горизонтально.

Що стосується розмірів, дошки євровагонки виготовляються у відповідності зі стандартами. Товщина вагонки становить 1,3 см, а ширина - 8,8 см або 12,5 см. Типові варіанти довжини починаються від 2 м і закінчуються на 6 м з кроком 20 см.

Залежно від якості деревини за європейськими стандартами існує 4 сорти: Екстра, А, В і С (що відповідає сортам Добірний, 1, 2 і 3 в країнах СНД). Екстра-сорт повністю позбавлений вад. У сорті А допускаються дрібні вм'ятини й тріщини на зворотному боці дошки. Сорт В має тріщини, відколи й зрослі сучки в тому числі на лицьовій стороні. Вагонка дерев'яна сорту С може містити будь-які вади деревини, включаючи прогнилі ділянки, гнилі сучки і сліди пошкодження комахами. 

Все розмаїття порід дерева ділять на листяні і хвойні. Ціна вагонки з листяних порід зазвичай перевищує хвойні, але цей недолік компенсується чудовими властивостями, характерними для кожного листяного дерева.

Серед хвойних порід вагонку на стелю і стіни роблять із сосни, кедра, модрини та смереки. Вагонка зі смереки відрізняється гладкістю і еластичністю, що зручно при обробці вигнутих поверхонь, але містить більше сучків, ніж інші види. Вагонка з дерева сосна міцніша і менш схильна до гниття за рахунок ароматної смоли в її складі. З іншого боку, ця ж смола може виділятися з сучків і смоляних ходів кілька років після того, як вагонку купити. Модрина - найміцніша вагонка з усіх хвойних. Вона ще краще переносить вологість, а також зберігає тепло в будинку. Найвища ціна вагонки з хвойних порід у кедра, зате він досить міцний і дає приємний свіжий аромат.

Якщо потрібно купити вагонку для сауни, варто звернути увагу на липу або вільху, оскільки вони добре переносять вологу, не містять смол і позитивно впливають на здоров'я. Остання вимагає обробки маслом. Рідше можна зустріти вагонку з дуба: вона міцна і довговічна, але досить дорога.

Розглянемо докладніше найпопулярніші сорти вагонки в Києві.

Особливості вагонки з сосни

Сосна - найпоширеніше дерево в Україні. Тому на соснову дерев'яну вагонку помірні ціни. Це відносно м'яка, світла деревина з товстими яскраво-жовтими річними кільцями. Залежно від типу розпилу вони утворюють малюнок тонких частих смуг або широких нерівних ліній, які зливаються один з одною та розходяться від сучків дугами і хвилями.Сучки найчастіше поодинокі, овальні або круглі, оранжево-коричневого кольору, зі своїми річними кільцями. Ціна дерев'яної вагонки цієї породи одна з найнижчих.

Вагонка соснова - найкращий варіант для передпокою, закритого балкона, коридору або житлових кімнат. Її можна використовувати і для фасаду, але для цього її потрібно ретельно обробити антисептиками і вологовідштовхувальними засобами. не рекомендується таку вагонку купити для сауни, тому що вона інтенсивно поглинає тепло і може виділяти смолу при нагріванні.

 • Низька на вагонку соснову ціна робить її найбільш популярним видом в Києві
 • Можна відшліфувати до блиску завдяки однаковій спрямованості волокон
 • Витримує потужні ударні навантаження незважаючи на невелику товщину (близько 13 мм)
 • Довгий час після установки виділяє в повітря ефірні олії та бактерицидні речовини
Особливості вагонки з липи

Деревина липи світло-жовта, майже біла, зі слабо вираженими річними кільцями. Деякі волокна переливаються і виблискують під різними кутами освітлення. Сучки дрібні, коричневого кольору. Згодом дерево набуває коричнево-медового кольору. Деревина м'яка - натискання нігтем легко залишає вм'ятину. Завдяки цьому вагонку з липи легко виробляти і обробляти перед монтажем.

Сушка виявляє приховані дефекти, такі як внутрішні викривлення волокон вагонки липи або незрощені сучки. Неякісні заготовки відбраковуються, а придатні для використання дошки сортуються залежно від дефектів. Тому така вагонка дерев'яна надходить від виробника вже гарантовано рівною, а сучки, якщо й присутні, то не впливають на міцність деталей. Під впливом пари вона буде трохи змінювати форму, тому її слід кріпити на спеціальний потайний профіль і залишати достатні проміжки.

З урахуванням цих чинників, а також цілющих властивостей, найкраще купити вагонку з липи для лазні.

 • Характерний медовий запах ефірних олій корисний для здоров'я
 • При нагріванні не виділяє смоли і не обпікає шкіру завдяки невисокій щільності
 • Світлі відтінки з золотими відблисками створюють атмосферу затишку в лазні
 • З однорідною, легкою та м'якою деревиною нескладно працювати
 • Надійні шипи і велика товщина (14 мм) допомагає настилу євровагонки протистояти перепадам вологості і температури, особливо в неопалюваних банних приміщеннях
 • Липова вагонка за ціною та властивостями оптимальна для сауни чи бані
Особливості вагонки з вільхи

Найбільшу різноманітність кольору має деревина вільхи. Велика частина дощок - персиково-помаранчева, з тонкими червоними прожилками річних кілець. Іноді вагонка вільхи набуває червоного, насиченого коричневого або навіть фіолетового кольору. Текстура деревини однорідна, що полегшує обробку. Природний ареал вільхи - болота, що дозволяє їй не гнити навіть після повного занурення в воду. Вільха вважається цінною та дорогою породою, тому купити вагонку вільха краще для того місця, де виявляться всі її властивості: сауни і лазні.

 • Стійка до розтріскування, викривлення і гниття завдяки низькому поглинанню води
 • Дубильні речовини, які вивільняються з вільхи при нагріванні, корисні для суглобів, легенів і імунної системи
 • Євровагонку з вільхи зручно свердлити, стругати і пиляти в будь-якому напрямку
 • М'яка, однорідна деревина легко полірується до блиску
 • Підходить для підлоги, стін, лежаків і стелі
 • Приємна унікальна текстура настилу - кожна дошка зі своїм відтінком і малюнком
 • Можна не турбуватися про конденсат всередині настилу - вибірки з внутрішньої сторони забезпечують вентиляцію
 • Відмінно поглинає сторонні звуки, дозволяючи відвідувачам сауни розслабитися і усамітнитися
 • Не перегрівається і не обпікає шкіру навіть на верхніх лежаках

купити вагонку дерев'яну

Як вибрати й купити якісну вагонку в Києві?

Щоб довго насолоджуватися охайною та міцною обробкою, потрібно вибрати якісний матеріал і правильно виконати установку. Дані рекомендації допоможуть вам в цьому.

Дерев'яна вагонка: як ціна впливає на якість
 • Враховуйте тип розпилу вагонки. Не тільки текстура і малюнок обшивки, але і її довговічність залежить від напрямку волокон: він повинен бути поздовжнім, а кут між річними кільцями і основною площиною дошки має становити 45-90о.
 • Подивіться на краї дощок: чим вони рівніше, тим менше браку в партії. Деталі неправильної форми виходять на зношеному або неякісному обладнанні.
 • По можливості виміряйте вологість вагонки, особливо для стелі та стін житлових кімнат. Вона повинна становити 16-18%.
 • Перевірте, чи немає великих вигинів. Якщо виробник неправильно зберігав дошки, вони можуть сильно викривити і стати непридатними до монтажу навіть на кляммери.
 • Перед тим, як вагонка купити з липи або інших цінних порід, потрібно визначитися з кількістю. Крім площі стін і стель, які планується обшити, потрібно знати робочу ширину вагонки, тобто врахувати шип. Припустимо, ширина євровагонки - 88 мм. З них 8 мм припадає на шип, який входить в паз іншої дошки. Отже, робоча ширина дорівнює 80 мм. Цю ширину вже можна використовувати в розрахунках матеріалів. Отримане значення рекомендують збільшити ще на 10-15%, щоб залишилося кілька дощок для підгонки кутів, обробки ділянок під вікнами або над дверима і просто для страховки.
Монтаж вагонки для стін
 1. Після того, як купили вагонку в Києві та її доставили в будинок, розпакуйте її і залиште в приміщенні на кілька днів. Це потрібно зробити для того, щоб дерев'яні деталі адаптувалися до температури і вологості кімнати і пройшли усадку. В іншому випадку дошки можуть потріскатися після монтажу через появу внутрішніх напружень волокон.
 2. Підберіть дошки по малюнку і відтінку, заздалегідь покладіть в потрібному порядку.
 3. Поверхню стіни або стелі потрібно підготувати: усунути нерівності, зняти попереднє покриття, тимчасово зняти розетки і вимикачі і т.д.
 4. Для обшивки стін потрібно створити обрешетування з бруса невеликого перерізу (30-40 мм). До неї кріпиться сама вагонка, а проміжок між дошками і стіною служить для вентиляції або укладання теплоізоляційних матеріалів. Попередня розмітка допоможе заощадити час і нерви.
 5. При плануванні обрешетування слід врахувати напрямок дощок і тип вагонки дерев'яної, який вдалося купити. Профілі «американка» і блок-хаус встановлюються тільки горизонтально через особливу форму паза. Горизонтальне кріплення звичайної євровагонки виключає потрапляння води за умови, що вагонка для зовнішніх робіт ивстановлена пазами вниз. Вертикальне частіше використовується в оздобленні кімнат і створює враження високих стель. Також можна встановити вагонку по діагоналі, «ялинкою» або іншими незвичайними способами, але для цього потрібно точно розрахувати кількість матеріалів, створити обрешетування відповідно до малюнка і мати можливість пиляти і підганяти дошки.
 6. Потрібно прикріпити дерев'яну вагонку до решетування так, щоб кріплень не було видно. Перший варіант - кляммери - являє собою металеву скобу, прикріплену до пласкої основу. За цю основу їх прикручують до решітки саморізами і застібають пази вагонки в скоби. Другий варіант - потаємні цвяхи, які прибивають до нижньої частини паза під кутом 45о. Невелика шляпка дозволяє без проблем використовувати паз і вставити в нього наступну дошку.
 7. Під час монтажу кріпильних елементів потрібно ретельно стежити за рівністю, інакше дошки перекосить, і настил буде виглядати неохайно, а головне - технологічно неправильно.
Обробка дерев'яної вагонки на стелю

Чи то вагонка з вільхи і дуба, чи то з сосни, в більшості випадків вона вимагає обробки, щоб довго залишатися красивою і міцною. Є кілька варіантів, які відрізняються за кінцевим виглядом і принципом роботи.

Грунтовка по дереву захищає настил від комах-шкідників, ультрафіолету і цвілі. Прозорі різновиди зроблять текстуру більш яскравою. Натуральні олії, такі як оліфа і лляна олія, збільшують міцність за рахунок заповнення мікроскопічних пір в деревині.

Фарби на масляній основі глибоко проникають в деревину, заповнюючи пори і перешкоджаючи розмноженню мікроорганізмів. Але такі фарби видають неприємний запах, а через кілька років обробку доведеться повторити. Акрилові фарби позбавлені більшості перерахованих недоліків. Але обробка кімнат вагонкою дерев'яною з урахуванням ціни на таку фарбу може виявитися недешевою.

Протипожежні засоби особливо актуальні для будинків з камінами, саунами та іншими джерелами відкритого вогню. Крім захисту від шкідників, така обробка уповільнює горіння деревини, виділяючи негорючі гази або створюючи теплоізоляційну плівку на поверхні.

Яку купити вагонку для лазні?

Виходячи з вищевикладеного матеріалу, можна зробити висновок, що весь банний комплекс повинен бути виконаний з цінних листяних порід. Але це не зовсім так. Для стін і стель в самій парній кімнаті дійсно краще вагонку з вільхи купити в Києві. Вагонка з липи не поступається вільсі за технічними і естетичними параметрами. Вагонка із смереки має меншу ціну і складніше шліфується, але показники вологостійкості все ж прийнятні для лазні. Радять купувати вагонку з меншою шириною, так як вузькі дошки менше деформуються.

Соснова вагонка не підійде для парної, тому що виділяє смоли і сильно нагрівається, через що до неї неможливо доторкнутися. Але передбанники, кімнати відпочинку та інші суміжні приміщення можна сміливо обшивати сосною. Її властивості не дадуть настилу скривлюватися при середньому рівні вологості, а якісне лакове покриття зведе до мінімуму ризик утворення цвілі. Крім того, вона відмінно впишеться в інтер'єр лазні або сауни, продовживши затишну «дерев'яну» тему парної.

Крім того, технологічні конструкції не обов’язково повинні бути з цільної деревини. Наприклад, для основи підлоги або настилу даху підійде водостійка осб плита. Товсті плити витримують навантаження не гірше дощок, а ціна на осб плиту менша, ніж на цільну деревину.

Як виготовляють вагонку дерев'яну від виробника?

Вагонка від українських виробників виготовляється із суворим дотриманням міжнародних і національних стандартів на всіх етапах - від вирощування дерев до шліфування дощок.

Лісництва контролюють ситуацію, даючи дозволу на вирубку тільки в певних місцях, не допускаючи спустошення великих площ одночасно. У разі соснових лісів вирубка повинна компенсуватися новими посадками, тому на вирубаній ділянці створюють змішаний ліс, висаджуючи сосну разом з березою. У міру зростання молодого лісу його прополюють і очищають від «бур'янів» - чагарників та інших дерев.

Спиляний ліс направляється на обробку. Там з колод видаляють гілки і кору і розпилюють на пиломатеріали радіальним або поперечним способом. Для виробництва вагонки з дерева беруть бічні частини колод, оскільки центральні найчастіше йдуть на виготовлення брусу й інших деталей з великим перерізом.

Дошки проходять природну або камерну сушку, в процесі якої деякі заготовки можуть зігнутися і тріснути під впливом внутрішніх напружень волокон. Сухі заготовки направляють на чотиристоронній фрезерувальний верстат, де їм надають характерний профіль (блок-хаус, євровагонка і т.д.) і шліфують до гладкої поверхні. Далі вони проходять обробку торців і пакуються в плівку для підтримки низької вологості.

Вагонка МДФ - вигідна альтернатива дерев'яній

Коли від дерев'яної обшивки не потрібна висока вологостійкість, можна заощадити на будматеріалах, купивши вагонку МДФ. Ця абревіатура походить віданглійського MDF (medium density fiberboard). Інша назва - вагонка ДВП ( деревно-волокниста плита). Це композитний матеріал з дрібної деревної муки, спресованої в щільну плиту. Очищене і висушене борошно нагрівають і спресовують, і воно склеюється під дією природного клею лігніну, який міститься в деревині. Форма отвору, через яке видавлюється гаряча деревна маса, визначає профіль виробу з ДВП. Далі на лицьову частину наносять текстуровану плівку з малюнком або шпон з декоративних порід дерева.

Вагонка МДФ продається за ціною в кілька разів дешевше за дерев'яну. Вона не викривляється і не дає тріщин, на відміну від дерева. Її не рекомендують використовувати для обробки бань і зовнішніх стін, тому що вона чутлива до намокання. Зате в сухому приміщенні вона прослужить не менше, ніж звичайна вагонка. Її кріплять до стін і стелі так само, як і дерев'яні дошки, а саме саморізами до решетування з бруса. Товщина вагонки МДФ зазвичай становить 10 мм, але може досягати і всього 3-х мм. Довжина - від 260 до 350 см, ширина - 10-32,5 см. Шип має стандартну довжину 5 мм. Завдяки невисокій на вагонку МДФ ціні це економний варіант обшивки житлових або робочих приміщень

 • Широкі панелі швидше монтувати
 • Полімерна плівка захищає від паразитів і цвілі
 • Великий вибір кольорів і текстур - можна купити будь-яку від сосни до червоного дерева
 • Виготовляється тільки з деревини без домішок клеїв і смол
Вагонка ПВХ - зручне і довговічне оздоблення

Пластикова вагонка за зовнішнім виглядом дуже нагадує дерев'яну, але позбавлена всіх недоліків натурального матеріалу. Вона являє собою порожнистий профіль з полівінілхлориду з такими ж пазами і шипами, як у дерев'яної вагонки. Цей вид вагонки укладають на стелю і стіни закритих приміщень. Його нескладно розпиляти як уздовж, так і поперек. Полівінілхлорид не боїться вологи, тому можна купити вагонку ПВХ для передпокоїв, балконів, гаражів і навіть ванних кімнат. У той же час цей матеріал відносно легко пошкодити і залишити вм'ятину. Купити вагонку для сауни краще з дерева, тому що полімерний матеріал може не витримати такі високі температури. Вигідна ціна на вагонку пвх дає можливість використовувати її для комерційних приміщень - офісів, кіосків, автомийок.

 • Не гниє і не тріскається від вологи
 • Не вицвітає на сонці
 • Легко миється
 • Повністю вогнестійка
 • Термін експлуатації - 10 і більше років
 • Готовий настил займає мінімум корисного простору кімнати (товщина 5-10 мм)
 • Ширина - 100-250 мм, довжина - 3 або 6 м. Хороші показники тепло- і звукоізоляції
 • Будь-які забарвлення (однотонний колір, малюнок під дерево, камінь, абстрактні візерунки)
 • Проста установка на обрешетування дозволяє не вирівнювати стіни і стелі до ідеалу
Чому купити дерев'яну вагонку у нас вигідно?

Залиште ваші контакти, і ми передзвонимо і допоможемо вам купити вагонку в Києві з доставкою в будь-яку точку області. Клієнти довіряють нам завдяки вищій якості товарів, помірним цінам на пиломатеріал. і соєчасній доставці

Ми пропонуємо суху і рівну вагонку з сосни, вільхи та модрини .Всі матеріали відповідають вимогам до сорту і продаються в надійній упаковці. Наша деревина, без хвороб і шкідливих домішок, заготовлена в перевірених екологічно чистих лісництвах Київської області. Вас також можуть зацікавити наші товари, такі як пиломатеріали і дрова, а також наша ціна за складометр дров. Менеджери ознайомлять вас з асортиментом і допоможуть оформити замовлення.

Ви можете замовити доставку на певну дату або отримати товар відразу в день замовлення. Доставка по Києву і області працює без вихідних/ Ціна розраховується залежно від відстані до вашого населеного пункту.

Схожі товари

Щепа для копчення
drova-kiev.in.ua
2028-12-31
700грнЦіна:від /т.
https://drova-kiev.in.ua/
Брус струганий
drova-kiev.in.ua
2028-12-31
7200грнЦіна:від /м.куб
https://drova-kiev.in.ua/
Рейка дерев'яна
drova-kiev.in.ua
2028-12-31
7200грнЦіна:від /м.куб
https://drova-kiev.in.ua/
Щепа паливна
drova-kiev.in.ua
2028-12-31
700грнЦіна:від /м.куб
https://drova-kiev.in.ua/
^