Вагонка - це декоративні дошки з дерева або композитних матеріалів, які з одного боку мають шип, а з іншого - відповідний паз. Спочатку ними обшивали купе в пасажирських поїздах, але тепер вагонку можна побачити в декорі інтер'єру кімнат, лазень, терас і навіть фасадів. Також набирають популярність композитні та синтетичні матеріали, такі як вагонка з МДФ. Власники бізнесу використовують таку вагонку в Києві для економного та охайного оздоблення торгових майданчиків і офісів.
Якщо вам потрібно купити дерев'яну вагонку, замовте її з нашого складу в Києві. Ми пропонуємо всі види вагонки з дерева, з швидкою доставкою по Києву і області.
За формою профілю вагонку поділяють на звичайну, блок-хаус, євровагонку і американку. Звичайна дошка вагонка має дещо шорстку поверхню і шипи довжиною 5 мм. Євровагонка краще відшліфована, з більш довгим шипом (8 мм) і більш точними розмірами, а також низькою вологістю. У блок-хауса лицьова поверхня має радіус, через що готова обшита стіна виглядає так, ніби зроблена з бруса. Також зустрічається профіль ланд-хаус, у якого центральна частина лицьової сторони рівна, а по краях - фігурні вибірки. Нарешті, дерев'яна вагонка «американка» відрізняється скошеним профілем, який встановлюється тільки нахлистом і тільки горизонтально.
Що стосується розмірів, дошки євровагонки виготовляються у відповідності зі стандартами. Товщина вагонки становить 1,3 см, а ширина - 8,8 см або 12,5 см. Типові варіанти довжини починаються від 2 м і закінчуються на 6 м з кроком 20 см.
Залежно від якості деревини за європейськими стандартами існує 4 сорти: Екстра, А, В і С (що відповідає сортам Добірний, 1, 2 і 3 в країнах СНД). Екстра-сорт повністю позбавлений вад. У сорті А допускаються дрібні вм'ятини й тріщини на зворотному боці дошки. Сорт В має тріщини, відколи й зрослі сучки в тому числі на лицьовій стороні. Вагонка дерев'яна сорту С може містити будь-які вади деревини, включаючи прогнилі ділянки, гнилі сучки і сліди пошкодження комахами.
Все розмаїття порід дерева ділять на листяні і хвойні. Ціна вагонки з листяних порід зазвичай перевищує хвойні, але цей недолік компенсується чудовими властивостями, характерними для кожного листяного дерева.
Серед хвойних порід вагонку на стелю і стіни роблять із сосни, кедра, модрини та смереки. Вагонка зі смереки відрізняється гладкістю і еластичністю, що зручно при обробці вигнутих поверхонь, але містить більше сучків, ніж інші види. Вагонка з дерева сосна міцніша і менш схильна до гниття за рахунок ароматної смоли в її складі. З іншого боку, ця ж смола може виділятися з сучків і смоляних ходів кілька років після того, як вагонку купити. Модрина - найміцніша вагонка з усіх хвойних. Вона ще краще переносить вологість, а також зберігає тепло в будинку. Найвища ціна вагонки з хвойних порід у кедра, зате він досить міцний і дає приємний свіжий аромат.
Якщо потрібно купити вагонку для сауни, варто звернути увагу на липу або вільху, оскільки вони добре переносять вологу, не містять смол і позитивно впливають на здоров'я. Остання вимагає обробки маслом. Рідше можна зустріти вагонку з дуба: вона міцна і довговічна, але досить дорога.
Розглянемо докладніше найпопулярніші сорти вагонки в Києві.
Сосна - найпоширеніше дерево в Україні. Тому на соснову дерев'яну вагонку помірні ціни. Це відносно м'яка, світла деревина з товстими яскраво-жовтими річними кільцями. Залежно від типу розпилу вони утворюють малюнок тонких частих смуг або широких нерівних ліній, які зливаються один з одною та розходяться від сучків дугами і хвилями.Сучки найчастіше поодинокі, овальні або круглі, оранжево-коричневого кольору, зі своїми річними кільцями. Ціна дерев'яної вагонки цієї породи одна з найнижчих.
Вагонка соснова - найкращий варіант для передпокою, закритого балкона, коридору або житлових кімнат. Її можна використовувати і для фасаду, але для цього її потрібно ретельно обробити антисептиками і вологовідштовхувальними засобами. не рекомендується таку вагонку купити для сауни, тому що вона інтенсивно поглинає тепло і може виділяти смолу при нагріванні.
Деревина липи світло-жовта, майже біла, зі слабо вираженими річними кільцями. Деякі волокна переливаються і виблискують під різними кутами освітлення. Сучки дрібні, коричневого кольору. Згодом дерево набуває коричнево-медового кольору. Деревина м'яка - натискання нігтем легко залишає вм'ятину. Завдяки цьому вагонку з липи легко виробляти і обробляти перед монтажем.
Сушка виявляє приховані дефекти, такі як внутрішні викривлення волокон вагонки липи або незрощені сучки. Неякісні заготовки відбраковуються, а придатні для використання дошки сортуються залежно від дефектів. Тому така вагонка дерев'яна надходить від виробника вже гарантовано рівною, а сучки, якщо й присутні, то не впливають на міцність деталей. Під впливом пари вона буде трохи змінювати форму, тому її слід кріпити на спеціальний потайний профіль і залишати достатні проміжки.
З урахуванням цих чинників, а також цілющих властивостей, найкраще купити вагонку з липи для лазні.
Найбільшу різноманітність кольору має деревина вільхи. Велика частина дощок - персиково-помаранчева, з тонкими червоними прожилками річних кілець. Іноді вагонка вільхи набуває червоного, насиченого коричневого або навіть фіолетового кольору. Текстура деревини однорідна, що полегшує обробку. Природний ареал вільхи - болота, що дозволяє їй не гнити навіть після повного занурення в воду. Вільха вважається цінною та дорогою породою, тому купити вагонку вільха краще для того місця, де виявляться всі її властивості: сауни і лазні.
Щоб довго насолоджуватися охайною та міцною обробкою, потрібно вибрати якісний матеріал і правильно виконати установку. Дані рекомендації допоможуть вам в цьому.
Чи то вагонка з вільхи і дуба, чи то з сосни, в більшості випадків вона вимагає обробки, щоб довго залишатися красивою і міцною. Є кілька варіантів, які відрізняються за кінцевим виглядом і принципом роботи.
Грунтовка по дереву захищає настил від комах-шкідників, ультрафіолету і цвілі. Прозорі різновиди зроблять текстуру більш яскравою. Натуральні олії, такі як оліфа і лляна олія, збільшують міцність за рахунок заповнення мікроскопічних пір в деревині.
Фарби на масляній основі глибоко проникають в деревину, заповнюючи пори і перешкоджаючи розмноженню мікроорганізмів. Але такі фарби видають неприємний запах, а через кілька років обробку доведеться повторити. Акрилові фарби позбавлені більшості перерахованих недоліків. Але обробка кімнат вагонкою дерев'яною з урахуванням ціни на таку фарбу може виявитися недешевою.
Протипожежні засоби особливо актуальні для будинків з камінами, саунами та іншими джерелами відкритого вогню. Крім захисту від шкідників, така обробка уповільнює горіння деревини, виділяючи негорючі гази або створюючи теплоізоляційну плівку на поверхні.
Виходячи з вищевикладеного матеріалу, можна зробити висновок, що весь банний комплекс повинен бути виконаний з цінних листяних порід. Але це не зовсім так. Для стін і стель в самій парній кімнаті дійсно краще вагонку з вільхи купити в Києві. Вагонка з липи не поступається вільсі за технічними і естетичними параметрами. Вагонка із смереки має меншу ціну і складніше шліфується, але показники вологостійкості все ж прийнятні для лазні. Радять купувати вагонку з меншою шириною, так як вузькі дошки менше деформуються.
Соснова вагонка не підійде для парної, тому що виділяє смоли і сильно нагрівається, через що до неї неможливо доторкнутися. Але передбанники, кімнати відпочинку та інші суміжні приміщення можна сміливо обшивати сосною. Її властивості не дадуть настилу скривлюватися при середньому рівні вологості, а якісне лакове покриття зведе до мінімуму ризик утворення цвілі. Крім того, вона відмінно впишеться в інтер'єр лазні або сауни, продовживши затишну «дерев'яну» тему парної.
Крім того, технологічні конструкції не обов’язково повинні бути з цільної деревини. Наприклад, для основи підлоги або настилу даху підійде водостійка осб плита. Товсті плити витримують навантаження не гірше дощок, а ціна на осб плиту менша, ніж на цільну деревину.
Вагонка від українських виробників виготовляється із суворим дотриманням міжнародних і національних стандартів на всіх етапах - від вирощування дерев до шліфування дощок.
Лісництва контролюють ситуацію, даючи дозволу на вирубку тільки в певних місцях, не допускаючи спустошення великих площ одночасно. У разі соснових лісів вирубка повинна компенсуватися новими посадками, тому на вирубаній ділянці створюють змішаний ліс, висаджуючи сосну разом з березою. У міру зростання молодого лісу його прополюють і очищають від «бур'янів» - чагарників та інших дерев.
Спиляний ліс направляється на обробку. Там з колод видаляють гілки і кору і розпилюють на пиломатеріали радіальним або поперечним способом. Для виробництва вагонки з дерева беруть бічні частини колод, оскільки центральні найчастіше йдуть на виготовлення брусу й інших деталей з великим перерізом.
Дошки проходять природну або камерну сушку, в процесі якої деякі заготовки можуть зігнутися і тріснути під впливом внутрішніх напружень волокон. Сухі заготовки направляють на чотиристоронній фрезерувальний верстат, де їм надають характерний профіль (блок-хаус, євровагонка і т.д.) і шліфують до гладкої поверхні. Далі вони проходять обробку торців і пакуються в плівку для підтримки низької вологості.
Коли від дерев'яної обшивки не потрібна висока вологостійкість, можна заощадити на будматеріалах, купивши вагонку МДФ. Ця абревіатура походить віданглійського MDF (medium density fiberboard). Інша назва - вагонка ДВП ( деревно-волокниста плита). Це композитний матеріал з дрібної деревної муки, спресованої в щільну плиту. Очищене і висушене борошно нагрівають і спресовують, і воно склеюється під дією природного клею лігніну, який міститься в деревині. Форма отвору, через яке видавлюється гаряча деревна маса, визначає профіль виробу з ДВП. Далі на лицьову частину наносять текстуровану плівку з малюнком або шпон з декоративних порід дерева.
Вагонка МДФ продається за ціною в кілька разів дешевше за дерев'яну. Вона не викривляється і не дає тріщин, на відміну від дерева. Її не рекомендують використовувати для обробки бань і зовнішніх стін, тому що вона чутлива до намокання. Зате в сухому приміщенні вона прослужить не менше, ніж звичайна вагонка. Її кріплять до стін і стелі так само, як і дерев'яні дошки, а саме саморізами до решетування з бруса. Товщина вагонки МДФ зазвичай становить 10 мм, але може досягати і всього 3-х мм. Довжина - від 260 до 350 см, ширина - 10-32,5 см. Шип має стандартну довжину 5 мм. Завдяки невисокій на вагонку МДФ ціні це економний варіант обшивки житлових або робочих приміщень
Пластикова вагонка за зовнішнім виглядом дуже нагадує дерев'яну, але позбавлена всіх недоліків натурального матеріалу. Вона являє собою порожнистий профіль з полівінілхлориду з такими ж пазами і шипами, як у дерев'яної вагонки. Цей вид вагонки укладають на стелю і стіни закритих приміщень. Його нескладно розпиляти як уздовж, так і поперек. Полівінілхлорид не боїться вологи, тому можна купити вагонку ПВХ для передпокоїв, балконів, гаражів і навіть ванних кімнат. У той же час цей матеріал відносно легко пошкодити і залишити вм'ятину. Купити вагонку для сауни краще з дерева, тому що полімерний матеріал може не витримати такі високі температури. Вигідна ціна на вагонку пвх дає можливість використовувати її для комерційних приміщень - офісів, кіосків, автомийок.
Залиште ваші контакти, і ми передзвонимо і допоможемо вам купити вагонку в Києві з доставкою в будь-яку точку області. Клієнти довіряють нам завдяки вищій якості товарів, помірним цінам на пиломатеріал. і соєчасній доставці
Ми пропонуємо суху і рівну вагонку з сосни, вільхи та модрини .Всі матеріали відповідають вимогам до сорту і продаються в надійній упаковці. Наша деревина, без хвороб і шкідливих домішок, заготовлена в перевірених екологічно чистих лісництвах Київської області. Вас також можуть зацікавити наші товари, такі як пиломатеріали і дрова, а також наша ціна за складометр дров. Менеджери ознайомлять вас з асортиментом і допоможуть оформити замовлення.
Ви можете замовити доставку на певну дату або отримати товар відразу в день замовлення. Доставка по Києву і області працює без вихідних/ Ціна розраховується залежно від відстані до вашого населеного пункту.